Електронни четци - тема 22

  • 48 533
  • 756
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 6 146
Всички книги от Нука минаха през Калибре, но от десетина отворени на нито една няма страници /качени с кабел/.
Признавам обаче, че функцията колко остава от главата ми е мнооого полезна и определено ми харесва.
Като цяло от Епуб в Моби е кофти преформатиране, очаквах повече. Съществува ли някакво усъвършенствано, някой да си е играл с настройките? Има ли решение за свиване на ляво/дясно поле, пълна джъстификация, че и това ми боде очите с този 1 см, който остава.

# 316
  • Варна
  • Мнения: 25 236
какъв 1 см ви остава, не мога да разбера, нали има настройки колко големи да са белите полета. За страниците не мога и не мога да разбера също, каква е разликата дали показва прочетени 100 страници от 500 или 20%. Предишният ми четец показваше страници, киндъла не и изобщо не са ми липсвали. Корици да не говорим.

# 317
  • Мнения: 18 398
10-годишната ми щерка също първоначално се оплака, че няма номерация на страниците. Но тя е свикнала да се хвали колко страници е прочела и освен това още не е учила проценти. Joy Със страници или без, откакто си получи Киндъла вчера, не го е пуснала.

Книгата ѝ я качих с кабел, преформатирана с Клибре (от папката, в която ги праща). Не знаех, че с програмата може директно да отива на четеца. Ще пробвам да видя дали ще излязат страници.

# 318
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
И аз не знаех че от Калибре може да се качи на Киндъл .Аз днеска два часа се мъчих и не можах да го направя както пише тука в групичката на първата страница как да се качи книга направо от Калибре на четеца .Аз я конвертирах от epub в mobi и после намерих от компа къде е конвертираната книга и я качих в папката в четеца .Пак ще се мъча само да имам време .
а това със страниците че не ги показва може би е до свикване .

Балкай Бартокомляс ще пробвам ,благодаря

# 319
  • София
  • Мнения: 6 168
Можеш да си го настроиш да ти показва колко време ти остава до края на главата. Както си четеш книгата, натискаш на което и да е място, после се вижда квадратче с Aa горе вляво, натискаш на него, после първата опция за шрифт и страница, после третата опция отляво надясно (мисля, че е Reading), където има 5 възможности: Позиция в книгата, страницата в книгата, времетраене до края на главата, времетраене до края на книгата и нито една. Избираш 3 или 4 според твоя вкус.
Това е дългият път. Краткият е да се натиска долу вляво в ъгъла върху самата опция и от там да се превъртят.


И аз не знаех че от Калибре може да се качи на Киндъл .Аз днеска два часа се мъчих и не можах да го направя както пише тука в групичката на първата страница как да се качи книга направо от Калибре на четеца .Аз я конвертирах от epub в mobi и после намерих от компа къде е конвертираната книга и я качих в папката в четеца .Пак ще се мъча само да имам време .

Избираш книгите, които искаш да прехвърлиш и натискаш Send to device. Не е необходимо и предварително да конвертираш, тези които не са в mobi формат. Програмата ще те попита дали искаш да ги конвертира преди прехвърлянето.

# 320
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Можеш да си го настроиш да ти показва колко време ти остава до края на главата. Както си четеш книгата, натискаш на което и да е място, после се вижда квадратче с Aa горе вляво, натискаш на него, после първата опция за шрифт и страница, после третата опция отляво надясно (мисля, че е Reading), където има 5 възможности: Позиция в книгата, страницата в книгата, времетраене до края на главата, времетраене до края на книгата и нито една. Избираш 3 или 4 според твоя вкус. Съжалявам, че така претупано обяснявам, но моят Киндъл е настроен на немски език и се опитвам да "превеждам" Blush

А това може и по по-кратък начин, при отворена книга, долу в левия ъгъл натискате на изписаното и от там се сменят какво да показва и дали изобщо да показва по време на четенето.
Аз лично предпочитам Loc и процентите в десния ъгъл, никога не ми е било проблем липсата на страница.
Повече ме дразни да ми показва, че има още 30% да кажем, а то се окаже част от друга/други книги.

Вместо кабел и през Калибре, аз лично предпочитам да си я конвертирам в калибре и след това със send to kindle. Така си избирам дали да я кача и в облака и винаги да имам достъп до нея (само да има нет на четеца).

# 321
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Нямам я тази опция на Калибрето-send to device .Имам send to disk ..до сега я търсих и не мога да я намеря,искаше ми и парола за амазон акаунт и пак не стана ...утре пак ще се мъча.Коя версия е вашето Калибре ?

# 322
  • Мнения: 475
Здравейте, понеже имам навика да чета няколко книги едновременно, на моя Киндъл винаги, която и книга да отворя ми е запаметило до къде съм стигнала, но на мама на четеца kobo clara hd връща книгата отначало. При вас как е, питам защото много се надявам да го оправя, пробвах всичко и не става..

# 323
  • София
  • Мнения: 7 805
swetla99, честито киндълче, с кеф да си го четеш!
Моят Calibre е 3.22.1, сега има май и по-нови версии. И при мен горе в редичката на бутоните за различните менюта няма send to device, но затова пък като маркирам някоя книга от списъка, мога с десен бутон на мишката да изкарам помощно меню и там има  send to device / send to main memory и така изпращам книга на четеца при включен кабел.
За изпращане на книга чрез ел.поща трябва настройките да са въведени правилно. Описано е ТУК и в следващите постове, има и пример за настройка при личен пощенски адрес от gmail.

# 324
  • София
  • Мнения: 700
Нямам я тази опция на Калибрето-send to device .Имам send to disk ..до сега я търсих и не мога да я намеря,искаше ми и парола за амазон акаунт и пак не стана ...утре пак ще се мъча.Коя версия е вашето Калибре ?
Send to device се появява като свържеш четеца с кабел с компютъра и той го разпознае.

# 325
  • София
  • Мнения: 7 805
Вярно! Не бях обърнала внимание, че се появява и изчезва в горното меню. Мерси,  ДюДюbouquet

# 326
  • Мнения: 6 146
Така, потвърждавам че от Калибре изпратена книга има корица, но страници отново не.
Нямам идея при всички Киндъли ли е така, но на новия Пейпър има проблем с индексирането на Моби при прехвърляне с кабел. AZW3 няма такъв проблем. Форматировката е много по-добра, с повече функционалности, една от които настройка за болдване, но за съжаление страници пак няма. Та, не знам защо масово се ползва моби, при положение че основния формат е този.

# 327
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
NumLock благодаря много Flushed

Успях да го оправя.Изтеглила съм друга версия затова не ми изкачаше send to device .Много бързо се прехвърли на четеца дори има и корица .Успях дори да си купя и една книга от амазон -коледна.Много съм щастлива .Blush

# 328
  • Мнения: 7 106
Така, потвърждавам че от Калибре изпратена книга има корица, но страници отново не.
Нямам идея при всички Киндъли ли е така, но на новия Пейпър има проблем с индексирането на Моби при прехвърляне с кабел. AZW3 няма такъв проблем. Форматировката е много по-добра, с повече функционалности, една от които настройка за болдване, но за съжаление страници пак няма. Та, не знам защо масово се ползва моби, при положение че основния формат е този.

От какъв формат си обърнала в моби и няма страници ?

Защото аз опитах от epub, fb2 и TXT и само конвертирана от ТХТ няма страници, от другите два формата при моите Киндъли /2013 и 2018, че и на най-стария Киндъл 5/ си излизат и корици и страници.

# 329
  • Мнения: 5 341
Ето какъв е бил проблемът. Версията на Калибре е била много стара (от ерата на динозаврите Laughing) и затова не ми е давало страниците. Сега качих най-новата (3.36) и всичко си дойде на мястото. И страниците се показват, и корицата е на мястото си. Много ви благодаря, изобщо не го знаех това.

Общи условия

Активация на акаунт