Електронни четци - тема 22

  • 46 837
  • 756
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 43 903
Аз мисля, че проблема е с файла, а не с киндъла.

# 331
  • София
  • Мнения: 700
На мен Калибре не ми разпознаваше новия Пейпъруайт, докато не го ъпдейтнах. И всяка книга качена с кабел през Калибре има страници, повечето имат и корици. Книги изпратени по имейл нямат страници - това и при КП 2015 и при новия 2018.

# 332
  • Мнения: 4 994
Да препоръчам този калъф за новите киндъли:
https://www.aliexpress.com/item/WALNEW-Original-PU-Leather-Case- … /32952073689.html

Дойде бързо, за 10 дни със сингапурските пощи, пасва добре на четеца, изглежда прилично. Предполагам няма да е особено държелив, но цветовете са красиви. Мисля да си поръчам още един калъф за резерва. Все още си чакам скрийн протектора, като пристигне, ще споделя отзиви.

# 333
  • Мнения: 11 816
Да препоръчам този калъф за новите киндъли:
https://www.aliexpress.com/item/WALNEW-Original-PU-Leather-Case- … /32952073689.html
Дойде бързо, за 10 дни със сингапурските пощи, пасва добре на четеца, изглежда прилично. Предполагам няма да е особено държелив, но цветовете са красиви. Мисля да си поръчам още един калъф за резерва. Все още си чакам скрийн протектора, като пристигне, ще споделя отзиви.
Потвърждавам, че са ок, имаме два такива вкъщи - белият с глухарчетата и последният с перата. Здрави са, има съвсем леко протъркване по ръба при цветния, но не е нещо фрапантно. А и не е нужно да са вечни, трябва да се разнообразява. Wink С магнита всичко е наред, казвам, защото съм сменяла вече кейсчета, заради разпаднал се магнит.
На моя Voyage с втори калъф не ми върви, при първия, магнита се скапа и падна след известно време. Сега този направо ме побърква! Установих, че след затваряне постоянно ми отгръща напред 10-тина и повече страници, започвам да чета и се чудя защо нищо не разбирам.. Явно при затваряне или докато е затворен и се размества, примерно в чанта, се докосва страничния бутон, който е до магнита и ми разлиства напред.. Затова се принудих да изключвам от копчето отзад преди да затворя, за да избегна евентуално прелистване, но това беше едно от удобствата на калъфа, да затвориш и после отваряйки да продължиш.
Доста съм чела без калъф и също ми е удобно и пак изключвах от копчето отзад след четене и после прибирах в един плетен. В краен случай пак ще мина на този вариант, ако и третия калъф ми прави проблем (поръчах тези дни, да видим)..

# 334
  • Мнения: 478
Аз поръчах този, тъй като не ми се чакаше за доставка от чужбина. Дойде за 2 дни, засега съм доволна.

# 335
  • Мнения: 1
И аз търся английско-български речник за Pocketbook от доста време, засега безуспешно. Има тълковен, който вече не помня дали беше вграден или аз го сложих. На мен той ми върши работа, но ако синът ми се засили да чете книги на английски, ми се струва, че няма да се оправи с него. Един куп речници имаше сложени фабрипно и точно английско-български да няма Sad

Здравейте,

Направих Английско Български речник за PocketBook
Може да го свалите от тук: https://sites.google.com/view/en-bg-dictionary-pocketbook/home

# 336
  • Мнения: 166
Искам да благодаря на всички за отговорите! В крайна сметка си го поръчах от olx и днес пристигна. Всичко е наред, регистрирах го, спрях си и рекламите. Много съм щастлива Simple Smile

# 337
  • Мнения: 237
И аз търся английско-български речник за Pocketbook от доста време, засега безуспешно. Има тълковен, който вече не помня дали беше вграден или аз го сложих. На мен той ми върши работа, но ако синът ми се засили да чете книги на английски, ми се струва, че няма да се оправи с него. Един куп речници имаше сложени фабрипно и точно английско-български да няма Sad

Здравейте,

Направих Английско Български речник за PocketBook
Може да го свалите от тук: https://sites.google.com/view/en-bg-dictionary-pocketbook/home

Много благодаря! Ще си го сваля! Тъй като тук 80 процента от коментарите са за Kindle, а аз съм фен на покетбук, изключително ми е приятно да видя мнение във форума за него, още повече някой да се е постарал да направи нещо за покетчетата ни.

# 338
  • Португалия
  • Мнения: 3 763
И аз търся английско-български речник за Pocketbook от доста време, засега безуспешно. Има тълковен, който вече не помня дали беше вграден или аз го сложих. На мен той ми върши работа, но ако синът ми се засили да чете книги на английски, ми се струва, че няма да се оправи с него. Един куп речници имаше сложени фабрипно и точно английско-български да няма Sad

Здравейте,

Направих Английско Български речник за PocketBook
Може да го свалите от тук: https://sites.google.com/view/en-bg-dictionary-pocketbook/home

Много благодаря! Ще си го сваля! Тъй като тук 80 процента от коментарите са за Kindle, а аз съм фен на покетбук, изключително ми е приятно да видя мнение във форума за него, още повече някой да се е постарал да направи нещо за покетчетата ни.
и аз да се присъединя- Много Благодаря за положения труд!
и аз ще се възползвам

и в този тон на мисли- моите диванета веднага попитаха за английско-португалски речник- аз така и не потърсих, дали има?!

Edit: инсталирах го, и наистина бяха скрити папките на system folder, но не можах да следвам обяснението в сайта на Слави Славов..някакъв странен windows имам...просто в полето на адреса на pocketbook-а дописах .../system и се появи всичко.
Отново Благодаря!

Последна редакция: нд, 30 дек 2018, 01:54 от Mamagemelar

# 339
  • Мнения: 42
BookHands Plus1
И аз търся английско-български речник за Pocketbook от доста време, засега безуспешно. Има тълковен, който вече не помня дали беше вграден или аз го сложих. На мен той ми върши работа, но ако синът ми се засили да чете книги на английски, ми се струва, че няма да се оправи с него. Един куп речници имаше сложени фабрипно и точно английско-български да няма Sad

Здравейте,

Направих Английско Български речник за PocketBook
Може да го свалите от тук: https://sites.google.com/view/en-bg-dictionary-pocketbook/home
УНИКАЛНО! Огромни благодарности! sl.slavov  Hands Clap TrophyFlowers Four Leaf Clover
Наистина тук се обсъжда най-вече Киндъл и все повече се радвам, че не си го купих Simple Smile Тук виждам колко допълнителни проблеми бих си създала, ако бях избрала тази марка. При Pocketbook-a  няма реклами, няма проблеми с най-разпространения формат epub, няма липси на корици ... до сега нямахме речник, но вече благодарение sl.slavov ще имаме и него.
Благодарности за речника и от мен!

# 340
  • София
  • Мнения: 2 296
Вярно, че не съм имала друг четец, освен киндъл, затова не мога да правя сравнения, но за какви проблеми става дума? Свързвам го с кабел за компютъра, казвам на програмата да качи избраните книги (изобщо не подбирам формата, програмата сама конвертира в подходящия - дори не знам кой е той за киндъл) и приключвам. После имам корици, показва ми номер на страницата... Рекламите не съм ги изключила - кефят ме. Никакви затруднения няма. Мисля, че може и през имейл да се изпращат книги, но на мен честно казано ми е по-лесно с кабел.

Да повторя въпроса си - откъде мога да дръпна аудиокниги, за да пробвам тази опция на новия модел на киндъл?

# 341
  • София
  • Мнения: 6 148
Наистина тук се обсъжда най-вече Киндъл и все повече се радвам, че не си го купих Simple Smile Тук виждам колко допълнителни проблеми бих си създала, ако бях избрала тази марка. При Pocketbook-a  няма реклами, няма проблеми с най-разпространения формат epub, няма липси на корици ...

Това че обсъждаме предимно Kindle, означава че повечето ползваме такъв четец и го предпочитаме. Цитираните проблеми са измислени.

# 342
  • Мнения: 7 106
sanyabo, моля те не се опитвай да внушаваш проблеми там, където няма такива. Проблемите, ако четеш редовно темата,  идват от непознавене как да се използва устройството и след кратко разяснение от страна на потребителите те изчезват. А повече се обсъжда Киндъл, именно защото е предпочитан.
Весело посрещане на Новата година и още много прочетени книжки пожелавам на всички!

# 343
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Цитираните проблеми са измислени.

# 344
  • Варна
  • Мнения: 25 212
определено.

Общи условия

Активация на акаунт