Електронни четци - тема 22

  • 48 559
  • 756
  •   1
Отговори
# 375
  • Враца
  • Мнения: 5 201
wa_wa, благодаря ти...
Аз сега се замислям всъщност като първи четец дали искам точно Киндъл Paperwhite, макар че лесно от тук мога да го поръчам от амазон. Но щом чете само един формат, а и нямам намерение да купувам книги от амазон,  освен това няма бутони за прелистване дали това не е ограничение за мен. Все пак тук се предлагат и други модели, четящи всички формати и със същите характеристики като памет, подсветка и т.н. И същата гаранция... Кой модел ще ми препоръчате като алтернатива на Киндъл Paperwhite, но да чете и книги на кирилица? Kobo Clara HD или PocketBook Touch Lux 4? На подобна цена са и с подобни характеристики, а и ги има във физически магазин в града ни...
Щом ги има и във физически магазин, аз бих посетила магазина и да ги видя и да ги "разцъкам". А и там може би има знаещ продавач, който да ти даде професионален съвет. А пък ти можеш да усетиш кой е твоят четец Simple Smile
Но предполагам и тук в темата ще ти дадат съвет между двата.

На мен не ми липсват бутоните за прелистване, имала съм 2 с бутони, този ми е втори без бутони. Конвертирането го правя съвсем машинално вече, не го намирам за ограничаващо и си ги прехвърлям без кабел.

# 376
  • Варна
  • Мнения: 25 236
освен това няма бутони за прелистване дали това не е ограничение за мен.
Това категорично не е ограничение, просто не знам как може да бъде наречено такова. Всички ползвате смартфони и таблети сигурно, как го правите без физически бутони? Дори аз, дето още не мога да се прежаля да хвърля дедо телефон и да мина на смарт не се затруднявам от тъча. Просто докосваш екрана с пръст и се прелиства, какво по-лесно от това? Вече за преформатирането да, би могло да е проблем за по-възрастен човек, който не е на ти с компютрите и няма мераци да се учи.

# 377
  • Мнения: 18 436
Предният ми четец имаше и бутони, и тъч за прелистване. Не виждам разлика, даже като лежа настрани и съм си подпряла четеца на нещо, е много по-лесно да докоснеш екрана.

# 378
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Моят също, използвах тъча, докато не се скапа, но той самият четец беше куча марка и не издържа много.

# 379
  • Мнения: 18 436
Моят беше първият Нук с подсветка. Държа се супер, докато една вечер не се подпрях на него и не каза “пук”. Joy

# 380
  • Мнения: 6 148
Моят същи Нук не се предава така лесно. Толкова безпрой пъти е изпускан и тероризиран от бебето, че ако ви покажа как изглежда лошо ще ви стане, но работи перфектно и дисплея е непокътнат.
За тъча ... ми свиква се. Харесва ми, че Киндъла е с много малка площ за връщане назад и е помислено добре за леворъките като мен, което ми беше и основното притеснение за безбутонните. От една страна е дори по-добре тъч, колко пъти съм се нервела като натисна и запецне и прехвърли за един дъх по 20 стр., после ходи търси докъде бях в книгата. 

# 381
  • София
  • Мнения: 101
А как стои въпросът с гаранцията, ако се поръча от чужбина? Някой имал ли е гаранционен проблем с купен от чужбина продукт и ако да с каква марка? Чудя се дали да дам повече пари и да си купя от тук, или да спестя и да взема от amazon.

# 382
  • Враца
  • Мнения: 5 201
А как стои въпросът с гаранцията, ако се поръча от чужбина? Някой имал ли е гаранционен проблем с купен от чужбина продукт и ако да с каква марка? Чудя се дали да дам повече пари и да си купя от тук, или да спестя и да взема от amazon.
Аз имах проблем с Киндъл преди години. Беше на 2-3 седмици и се появи проблем с бутоните за прелистване. Писах им, изпратиха ми нов и след като го получих им изпратих дефектния. После ми платиха даже и пощенските до Англия. Според мен са коректни.
Не знам как стои въпроса ако е закупен с бг гаранция.

# 383
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Синът ми натисна екрана на първия Киндъл и той „замръзна”. Писах на амазон, пратиха ми нов безплатно, аз върнах с бг пощи стария. Поемаха разходите за връщане, въпреки че беше купен до англ.адрес, а аз пращах от България. Не ми беше удобно да ги набутвам и си ги поех тогава, под 20лв бяха.
Ако го бях купила от тук, не знам дали щяха да го сменят, защото очевидно не бе фабричен дефект, а силен натиск.
С другите Киндъли не ми се е налагало да пробвам гаранцията, но като знам амазон колко са коректни, нямаше да има проблеми.

# 384
  • Варна
  • Мнения: 25 236
О, уникални са от Амазон. Имахме известни проблеми с подкарването на един абонамент на детския таблет, навръх Коледа се разсипаха от мили писма, изгарящи от желание да помогнат на момента. Оправихме се, де.

# 385
  • Португалия
  • Мнения: 3 945
Имах идеи преди време, че от криворазбрана лоялност, ако го намеря от друга, малка фирма,ще  избера нея пред големите/ фнак,ел корт,амазон/, обаче пораснах...И вече пазарувам само от амазон...
Купих 2 калъфчета за четците заедно, но незнайно защо едното дойде за 2 дни от англия, а другото се позагуби от Барселона до Португалия 6 дни...то бяха мейли, то извинения, и ...ако съм искала да не го приемам,а да го върна на куриера...

# 386
  • Мнения: 37
Синът ми натисна екрана на първия Киндъл и той „замръзна”. Писах на амазон, пратиха ми нов безплатно, аз върнах с бг пощи стария. Поемаха разходите за връщане, въпреки че беше купен до англ.адрес, а аз пращах от България. Не ми беше удобно да ги набутвам и си ги поех тогава, под 20лв бяха.
Ако го бях купила от тук, не знам дали щяха да го сменят, защото очевидно не бе фабричен дефект, а силен натиск.
С другите Киндъли не ми се е налагало да пробвам гаранцията, но като знам амазон колко са коректни, нямаше да има проблеми.
Сменят го независимо от къде е купен, щом е регистриран в сайта им. Стига да не е втора ръка , разбира се.

# 387
  • Мнения: 4 734
Не издържах и поръчах от немския амазон Киндъл Paperwhite + калъф + предпазно фолио за екрана.. Много спешно ми трябва, за да прочета една книга, която точно сега няма как да ми я пратят от БГ... А и въобще с тия книги, затрупах се и все да ангажирам някой да ми ги праща, омръзна ми... Smile
Сега кажете какво първо да направя като си го получа?Доколкото схванах трябва да го регистрирам в амазона и трябва да инсталирам на лаптопа си Калибре. Къде точно в сайта на амазон се регистрира, ще получа ли описание как става това? Kакви безплатни книги мога да свалям от амазон и как да ги кирилизирам? Ако някой ми опише в няколко стъпки какво и къде да направя като начало, ще съм много благодарна... Gift Heart

# 388
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Не издържах и поръчах от немския амазон Киндъл Paperwhite + калъф + предпазно фолио за екрана.. Много спешно ми трябва, за да прочета една книга, която точно сега няма как да ми я пратят от БГ... А и въобще с тия книги, затрупах се и все да ангажирам някой да ми ги праща, омръзна ми... Smile
Сега кажете какво първо да направя като си го получа?Доколкото схванах трябва да го регистрирам в амазона и трябва да инсталирам на лаптопа си Калибре. Къде точно в сайта на амазон се регистрира, ще получа ли описание как става това? Kакви безплатни книги мога да свалям от амазон и как да ги кирилизирам? Ако някой ми опише в няколко стъпки какво и къде да направя като начало, ще съм много благодарна... Gift Heart
Ако си го закупила от Амазон с твоя акаунт и не си отбелязала, че е за подарък, то четецът си е регистриран на твоя акаунт.
Включваш го, пускаш му интернет и той ще води да си добавиш акаунта в Амазон в него и по този начин са сдвоени. Поръчаш ли си книга от Амазон, то тя ще се качва на четеца. Безплатните им книги са на различни  езици, но няма на български, тоест няма как да ги кирилизираш. Мисля, че още има промоция за 6 месеца Kindle Unlimited безплатно при покупката на paperwhite, идва мейл с описание какво да направиш.
Ако имаш безжичен нет вкъщи, аз  предпочитам да си прехвърлям книги със Send to Kindle. Трябва да я инсталираш на компютъра и да се логнеш със същия акаунт. След като конвертираш книгата в .mobi в Калибре отваряш папката, в която е и даваш десен бутон на моби файла и ще видиш send to kindle. Аз съм избрала опцията и да ми ги архивира. По този начин са ми достъпни по всяко време в облака. Прочитам книга, изтривам я от четеца и след време, ако искам да я препрочета, намирам я с търсене и отново я свалям. Понякога някоя не успява да се прехвърли успешно и се качва само на устройството.

Та това е накратко.

Въпрос към тези, които са си махнали рекламите, ако е включено запазването на батерия, пак ли се включва със закъснение?
За 10 дни използване, единственото нещо, което ме дразни е, че когато се включи на тъмно първоначално е много ярко и след това подсветката става на зададеното от мен ниво. Ако е тъмно в стаята, ефектът е неприятен, но просто я отварям и не гледам към нея и готово Simple Smile

# 389
  • Мнения: 6 148
Ако е дълбоко заспал така се включва.
И стига с това Моби. Непонятно ми е, хем сте големи експертки ... Основният формат е AZW3, всички Амазон книги са този формат. Съветвам новите потребители да ползват него, ако искат да получат качествена форматировка, разликата е съществена.

Общи условия

Активация на акаунт