Банята - 33 тема

  • 88 635
  • 770
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 40 748
Именно за да не мия си нямам вана.
Иначе наглед е лесно - силни препарати и за 5 минутки готова. Ама колко от този препарат остава неизплакнат и после ти се добавя към солите за вана?

# 136
  • Мнения: 513
Ами не знам и аз вече.. имам чувството, че от гледна точка на банята, нещо в почистването ми куца, но си нямам никого да ми каже какво..

Почистването ми е: почти всеки ден чистя плочките на пода в банята, като плисвам/пръскам препарат за плочки и минавам с мопа отгоре. Не разреждам препарата с вода. Вкъщи ходя с чисти пантофи, но след няма и 1 час подът лепне и се измърсява с мръсни стъпки. Къде греша, че подът не се запазва чист поне 1 ден, а още след час е мръсен? Cold Sweat


# 137
  • Мнения: 40 748
Препаратът трябва да се разрежда както е указано. Иначе се натрупва и става хлъзгаво, или поема мръсотия. И един въпрос - като миеш пода после измиваш ли подметките на всички пантофи вкъщи? Понеже ако не го правиш, ясно къде ти е проблемът. От опит знам, че подметките на пантофите са много мръсно нещо.

# 138
  • Мнения: 513
Черна станция, ох неее... за жалост това го пропускам, все си казвам, че като чистя целия апартамент не би трябвало пантофите да са мръсни, но явно е тъкмо обратното!! Чудя се вече дали да не търся алтернатива на пантофите.. вие с пантофи ли си ходите?

# 139
  • Sofia
  • Мнения: 863
Кой ползва вана в днешно време? Страшно демоде...
Много хора ползваме, ей модерния прав в душкабината  Laughing

Кат нямаш място, си трай  Laughing

# 140
  • Sofia
  • Мнения: 863
Ами не знам и аз вече.. имам чувството, че от гледна точка на банята, нещо в почистването ми куца, но си нямам никого да ми каже какво..

Почистването ми е: почти всеки ден чистя плочките на пода в банята, като плисвам/пръскам препарат за плочки и минавам с мопа отгоре. Не разреждам препарата с вода. Вкъщи ходя с чисти пантофи, но след няма и 1 час подът лепне и се измърсява с мръсни стъпки. Къде греша, че подът не се запазва чист поне 1 ден, а още след час е мръсен? Cold Sweat



Стига, де барабанче  Simple Smile Явно има нещо лепкаво в препарата ти.
Иначе този под на банята какво общо има с ваната?
Ваната се чисти преди всяко напълване, а когато я ползвате само за душ, няма нужда. Ако е хидромасажна, там на 1 месец-два има специално почистване на дюзите, мъжът ти трябва да знае  Wink

# 141
  • Мнения: 147
Кой ползва вана в днешно време? Страшно демоде...
Много хора ползваме, ей модерния прав в душкабината  Laughing

Кат нямаш място, си трай  Laughing
Наличието на вана в новия ми апартамент е основната причина да изкъртя цялата баня (правена е преди 6-7) и да махна тва отвратително и непрактично нещо.
Вана бих имал само ако банята е 10кв и имам нормален душ, но не и клаустрофобична душкабина. И сигурно дори тогава не бих я ползвал повече от веднъж на година.

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 863
Кой ползва вана в днешно време? Страшно демоде...
Много хора ползваме, ей модерния прав в душкабината  Laughing

Кат нямаш място, си трай  Laughing
Наличието на вана в новия ми апартамент е основната причина да изкъртя цялата баня (правена е преди 6-7) и да махна тва отвратително и непрактично нещо.
Вана бих имал само ако банята е 10кв и имам нормален душ, но не и клаустрофобична душкабина. И сигурно дори тогава не бих я ползвал повече от веднъж на година.
Точно това имах предвид  Simple Smile При нас при втора баня 13-15 квадрата да няма джакузи, само си представи - освен да опъна телове за простиране  Laughing
Ползваме си я ваната, особено често лятото, много си е гот.
Деянчо, ти да не си онзи с червената кухня, бе драги? Преди да напиша Голям си егоист, ще проверя дали пишеш в темата за кухните и ще се редактирам при нужда  Mr. Green

ПС Ясно!!! Няма да се редактирам - ти си! Simple Smile)))

# 143
  • Мнения: 147
Айде да внимаваме с обръщенията, а.
Кухнята отдавна не е червена по план.
И тва с егоизма от къде ти го роди главицата късно вечер.

# 144
  • Перник
  • Мнения: 4 863
В сегашната баня нямам вана. В новата също няма да имам. В банята на родителите ми имаше. Единственият член на семейството, който не я ползваше по предназначение беше майка ми - тя чистеше банята Simple Smile Аз я ползвах, докато бях студентка и имах свобосно време в излишък.

Чистя основно банята, както и цялата къща  веднъж седмично. През останалото време пускам прахосмукачка/ мия банята само с вода, когато е нужно.

# 145
  • Мнения: 6 276
Ами не знам и аз вече.. имам чувството, че от гледна точка на банята, нещо в почистването ми куца, но си нямам никого да ми каже какво..

Почистването ми е: почти всеки ден чистя плочките на пода в банята, като плисвам/пръскам препарат за плочки и минавам с мопа отгоре. Не разреждам препарата с вода. Вкъщи ходя с чисти пантофи, но след няма и 1 час подът лепне и се измърсява с мръсни стъпки. Къде греша, че подът не се запазва чист поне 1 ден, а още след час е мръсен? Cold Sweat




Препаратите за под нали се разреждат. Ако има готови субстанции, на които изрично пише, че не се разреждат и ползвате такава разбирама, ама иначе как става това измиване като разкарвате концентрат с мопа? Нещо май не разбрах...
Иначе останалия под как го измивате? Разреждате ли препарата в правилното съотношение. Както са писали ако не се прави правилно разреждане остава наслоен препарат по пода. Сменяте водата и измивайте мястото пред входната врата и балконите последни, за да не разнасяте мръсотията от най-мръсните части из цялото жилище.

# 146
  • Мнения: 7 106
Банята ми е доста голяма и в момента имам и душ кабина и вана, които нямам търпение да разкарам това лято. Ваната всъщност не е проблем, чистенето и е най-лесно от цялата бана, пръскам с дезифектант, тръквам с една четка и изплаквам. В нея се къпе щерката, ние с ММ ползваме душ кабината. Лятото всичко това ще изчезне и ще си направя душ зона, че така ми е писнало от тази душ кабина и тази варовита вода, че нямам думи просто!

Имам един еретичен въпрос - какво мислите за мебели от масив в банята? Както казах в единият ъгъл ще е обособено душ пространство и останалата част от банята няма да се мокри изобщо. Шкаф под мивката и колона обмислям и то захванати за стената без крачета, за да мога да си мия и почиствам пода без притеснения и ограничения. Имам наличен дървен материал - орех, див орех или там както се казва, ясен и липа. Имам дърводелец, който ще ми ги направи на много приемлива цена. Ще ги омасля с Осмо /вероятно/ или някакво друго подходящо масло. Моля, някой да ме убеди, че е неразумно, но като гледам цените на мебели за баня, това, което харесвам е над 1000+ и то не са ПВЦ, ами МДФ и се чудя дали да не рискувам с масив мебели, ще ми излязат без пари направо.
Та, някой осмелил ли се е да ползва масив за банята и как се държат в дългосрочен план?

# 147
  • Мнения: 40 748
И как да се държи един масив? Нищо му няма. Особено ако е добре обработен - импрегниран и лакиран. Според мен с лак е по-добре от масло - маслото иска подновяване, а за лакиране има супер лакове. Те за сухата зона в банята правят мебели от МДФ и нищо им няма, ти за масив се кахъриш Grinning Хората от масив правят какви ли не неща за под открито небе и си стоят с години, та една баня ли ще го уплаши дървото.

# 148
  • Мнения: 7 106
Именно, и моето мнение е такова. Имаме един бюфет на село от времето на баба ми. Стои от вън под навес, но го навява зимата, кацат го птичета, разхождат се съседските котараци по него, не е мръднало това чудо.
Ама като ме чуха тука близки и като ми заразправяха каква беля си вкарвам и рекох да се допитам за ЗА и Против. Иначе аз съм много навита и 5 години да изкарат, правя после нови и сменям. Те ще ми излязат по евтини от смесителя Grinning, а толкова да харесвам масив. Така че, ако някой има да казва нещо против да даже сега, или да замълчи завинаги Stuck Out Tongue Winking Eye

# 149
  • Мнения: 2 251
Зори,  а къде гледаш масивни мебели за баня? Аз искам плот от МДФ (дърво по-скоро не) или нещо с един рафт, но си нямам идея откъде да поръчам.

Общи условия

Активация на акаунт