Банята - 33 тема

  • 88 982
  • 770
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 742
Някои от старите блокове са така - мръсният канал се свързва с общия в банята на съседите отдолу. Вижда се една тръба високо горе, която се влива в по-голяма тръба, общата, която също е видима. В моя случай ще скрием тази красива гледка с окачен таван и с фалшива стена от гипскартон и плочки с ревизионен прозорец, през който да се засича водомерът и не дай, боже, ако нещо прокапе. Ако обаче се получи голяма авария при тях моята стена вероятно ще е тотал щета, но поемам риска.
А, имам грешка, намерих снимка. Общият мръсен канал е скрит с плочки, долу вдясно се вижда чупката. Бялата тръба е за чиста вода, нямам снимки на канала на тавана обаче. Всичко, което се вижда на снимката, ще бъде преградено с плочки и ще остане кухо, затова майсторите си спестиха къртенето на сините плочки.
А тази вертикална тръба така ли ще оставите.Аз бих преправил водомера да е вертикално нагоре и да усвоя това място.Иначе така в момента прекалено много пространство ще затворите с картон.

# 166
  • Мнения: 7 914
Затваряме много място, да, около 15 см, но ще избегнем чупките. Другият вариант беше там да се монтира структура и конзолна тоалетна, но се отказах.
Вероятно не е най-добрият вариант, но пространството така или иначе го губя, защото ще се пада зад моноблока.

# 167
  • София
  • Мнения: 1 742
Вие си решавате.А имате ли снимки на останалата част на банята преди плочките и картона.

# 168
  • Мнения: 7 914
Не, нямам снимки.

# 169
  • София
  • Мнения: 1 742
А този стар кран така ли го оставихте.

# 170
  • Мнения: 11 621
Тази баня, с така оставени кранове и тръби ми се вижда като огромна бомба със закъснител..... и много пари за втори опит.

# 171
  • Мнения: 7 914
Не, ще се сменя всичко, а може би вече е сменена тръбата, не знам докъде са стигнали майсторите.

# 172
  • Мнения: 13 188
Тук някой беше писал, че е добре над плочките да се сложат корнизи от стиропор. Има ли такива, които да са 9-10 см., за да избегна рязането на плочка за запълване на останалото разстояние до окачения таван? И има ли полза наистина?

# 173
  • Мнения: 40 905
Тук някой беше писал, че е добре над плочките да се сложат корнизи от стиропор. Има ли такива, които да са 9-10 см., за да избегна рязането на плочка за запълване на останалото разстояние до окачения таван? И има ли полза наистина?

Аз писах. Но не съм казвала, че е добре да се прави, а че това е начин да се реши един проблем. Пък всеки си решава дали му харесва с корниз или с рязана плочка, или с десет сантима гола стена.
И какво значи дали било имало полза? newsm78 Каква полза да има? Щом решава естетическия проблем, значи има, аз за друга полза не се сещам.

# 174
  • Мнения: 13 188
Само естетически ли? Останал ми е спомен, че не се появява мухъл по тавана така?

# 175
  • Мнения: 40 905
Само естетически ли? Останал ми е спомен, че не се появява мухъл по тавана така?

Това беше мое наблюдение - понеже и стиропорът, и гипсокартонът са топли, по тях не забелязвам конденз. И понеже няма конденз, се надявам да няма и мухъл. За сега е рано да се каже - половин година експлоатация.

# 176
  • Sofia
  • Мнения: 26 378
Здравейте!
Да ме насочите къде в София да търся качествена седалка за тоалетна чиния с бавно падащ капак?
Формата е малко нестандартна,не е обла,а леко правоъгълна...

# 177
  • Мнения: 811
Здравейте Simple Smile Извинявам се ако вече е коментирано, но търся мнения за моноблокове Ideal standart Aquablade? Тези, които са го ползвали - с какви впечатления сте? Има ли проблем със запушване (от варовик и др.) на дупчиците, от където изтича водата?

# 178
  • Мнения: 641
Здравейте!
Да ме насочите къде в София да търся качествена седалка за тоалетна чиния с бавно падащ капак?
Формата е малко нестандартна,не е обла,а леко правоъгълна...
Нашите са от Баня стил. Проверете дали ще ви паснат. Правоъгълни със заоблени крайща от пред.

# 179
  • Sofia
  • Мнения: 26 378
Ще проверя,мерси.
Но се оказа и че е по-различно поставянето,на повечето отдолу се завива,а тази трябва да е отгоре...
Мъжът ми обикаля днес в няколко магазина,утре пак,към Roca са го насочили,дано има.

Общи условия

Активация на акаунт