Банята - 33 тема

  • 88 998
  • 770
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 642
Здравейте,
Искам да сложим един ред цветни плочки и трябва да сметна колко квадрата, съответно броя ми трябват.

Можете ли да ми кажете дали съм сметнала правилно следното:
Банята има две стени х 180 см и две по 175 см.  Плочките ни са размер 25/33 см.
Сметнах, че всичките стени са 710 см. Разделих ги на 33 и получих  22 бр. Т.е. трябват ни 22-25 бр. Правилно ли е?

# 256
  • Мнения: 9 787
Всяка стена я делиш на 33, ако така ще се редят плочките. По  6 плочки на всяка стена, всъщност по 5 и рязано парче . Та 24 плочки, добре е да си купиш и още няколко за резерва, ако има чукнати, пукнати, или ако след време се наложи някаква замяна. Не знам дали продават на бройка, а не на кашон, обикновено са плюс-минус един кв. м. и си пише колко плочки са в кашона.

# 257
  • Мнения: 573
Попаднах на плочки клинкер и гранитогрес на един и същ производител, с еднакви размери и само разлика в цените. Ще ми разясните ли каква е разликата им и кои са по-подходящи за подови плочки за баня

# 258
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Има ли някакви правила, кога трябва да платим на майстора за ремонта на банята. Договорихме цена, той започва ремонта, но не е казал да му носим парите още при започването. Аз и не питах, все ми се иска поне 1 ден да работи и тогава да платим капарото, а накрая след като всичко е готово да доплатим. От друга страна той пък може би има някакви притеснения да не го излъжем и да иска по-рано да си получи парите. Затова питам, как се практикува по принцип?

# 259
  • София
  • Мнения: 3 706
Има ли някакви правила, кога трябва да платим на майстора за ремонта на банята. Договорихме цена, той започва ремонта, но не е казал да му носим парите още при започването. Аз и не питах, все ми се иска поне 1 ден да работи и тогава да платим капарото, а накрая след като всичко е готово да доплатим. От друга страна той пък може би има някакви притеснения да не го излъжем и да иска по-рано да си получи парите. Затова питам, как се практикува по принцип?
Ние платихме след като всичко беше готово.

# 260
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Има ли някакви правила, кога трябва да платим на майстора за ремонта на банята. Договорихме цена, той започва ремонта, но не е казал да му носим парите още при започването. Аз и не питах, все ми се иска поне 1 ден да работи и тогава да платим капарото, а накрая след като всичко е готово да доплатим. От друга страна той пък може би има някакви притеснения да не го излъжем и да иска по-рано да си получи парите. Затова питам, как се практикува по принцип?
Ако има материали в цената, се плащат . За труд накрая! Като се свърши. Вие няма къде да избягате, но той.....

# 261
  • Мнения: 400
От личен опит, на майстора се плаща накрая. Да няма после недовършена работа и дамсе чудите каквп да правите. Или да му се молите да дойде да си дпвърши започнатото

# 262
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Попаднах на плочки клинкер и гранитогрес на един и същ производител, с еднакви размери и само разлика в цените. Ще ми разясните ли каква е разликата им и кои са по-подходящи за подови плочки за баня
Клинкера е ужасно здрав (за пробиване особено, ако ще правите дупки после) и принципно е за външна облицовка. Вземете си гранитогрес за под на баня според мен.

# 263
  • Мнения: 7 914
Платих на няколко пъти. Майсторът ми е добър познат. Той има добри отношения с шефовете по строителните магазини и те му отварят сметка какво е взел, ако нещо хартиса, го връща и не плащам излишни неща. Доволна съм. Отчете ми се до стотинка с касови бележки и не смятам, че ме е прекарал. Дори очаквах повече да дам за материали.

# 264
  • Мнения: 573
Благодаря!
Попаднах на плочки клинкер и гранитогрес на един и същ производител, с еднакви размери и само разлика в цените. Ще ми разясните ли каква е разликата им и кои са по-подходящи за подови плочки за баня
Клинкера е ужасно здрав (за пробиване особено, ако ще правите дупки после) и принципно е за външна облицовка. Вземете си гранитогрес за под на баня според мен.

# 265
  • Мнения: 48
Здравейте,
Искам да попитам дали някоя от вас има впечатления от шкафове комбинирани с мивки от Икеа.
Много ми харесват и като цени и като дизайн, но ще се радвам на мнение на някоя от вас Simple Smile

шкафовете им са читави, но мивките са ужасни или поне аз попаднах на такава. глазурата им е със супер ниско качество и събира мизерия. едни приятели си взеха мебел в комбинация с умивалник (което е разумно), но след всяко измиване на ръцете по умивалника остава мръсотия и трябва и на него да му хвърлиш една вода и после пак да си измиеш ръцете. това е защото глазурата е с ниско качество и задържа мизерии.

ако го искаш за вкъщи, по-добре не.

# 266
  • Мнения: 594
Здравейте. Купихме параван за баня тип хармоника, който още не е  монтиран, тъй като банята се прави в момена. Според майстора ни обаче водата ще минава под паравана и ще отида в сухата част, тъй като сме без праг или корито, а само с наклон и линеен сифон в душовото пространство. Някой има ли опит с параван хармоника, монтиран по този начин?

# 267
  • Мнения: 6 292
Ако наклонът на пода е направен като хората от майстора Ви, вода няма да излиза. Имам параван врата без уплътнение долу и най-много при дълго киснене и огромни количества вода да излезе съвсем малко, но това е след децата и инцидентно се случва!

# 268
  • София
  • Мнения: 181
Да питам между двете най-разпростратени фуги на пазара, коя бихте  избрали  Ceresit или Mapei ?Ще правя тъмни фуги в баня.

# 269
  • Мнения: 2 694
Ceresit я пропусни, изобщо не е хомогенна. Нещо са я развалили последните години.

Общи условия

Активация на акаунт