Работа, CV-та, HR-и, съвети - 64

  • 39 269
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 732
Ако започна работа, работодателя ще плаща здравни осигуровки. За да се водиш здравноосигурен, трябва работодател или ти самия да си плащал осигуровки 5 години назад. Може да имаш до 3 месеца неплатени.

# 61
  • Мнения: 10 210
Гледате ли "Референдум" по БНТ? Темата е как да се подобри стандартът на живот, в частност заплащането на пазара на труда в БГ.

# 62
  • Мнения: X
Обявата за естетичния център или каквото е там едвам я прочетох, много непрофесионална. На мен не ми става ясно какво точно търсят. Заплатата за Стара Загора е подозрителна, най-вероятно е сложена, за да привлича св-та, та да има избор.

# 63
  • Мнения: 18 969
Ако започна работа, работодателя ще плаща здравни осигуровки. За да се водиш здравноосигурен, трябва работодател или ти самия да си плащал осигуровки 5 години назад. Може да имаш до 3 месеца неплатени.



Ако са ти в последните 3-4 години месеците без осигуровки, по-добре си ги плати. Това значи още 1-2 години да не може да ползваш осигуряване. А допълнителното здравно е доста полезно. Само то може да ти "избие" като цена това, което ще внесеш за липсите.  Виж в калкулатора каква е сумата с лихвите:
https://inetdec.nra.bg/pls/pub/home.html#/goto:rep.HealthCalc.home

# 64
  • Мнения: 54 401
Аз не мога да разбера, 5 години не си ходила на лекар ли?
Наистина ли?!

# 65
  • Мнения: 3 732
Ходила съм при нужда, платено.

# 66
  • Мнения: 54 401
Оправи си здравните вноски, защото с ДЗО освен безплатни прегледи, ще ти плащат и лекарства до определена сума, което хич не е без значение.

# 67
  • Мнения: 9 050
Оправи си здравните вноски, защото с ДЗО освен безплатни прегледи, ще ти плащат и лекарства до определена сума, което хич не е без значение.

Това изобщо не е задължително. Пакет "възстановяване на разходи за лекарства" е отделен от основните покрития. Някои работодатели го покриват, други не. Допълнителното здравно осигуряване е различно при различните работодатели.
Освен това, тя с прекъснати здравноосигурителни права няма проблем да ползва пакетите за възстановяване на разходи. Щетимостта по тези пакети е изцяло за сметка на застрахователя.
Проблемът ѝ е да ползва тези покрития, по които фондът реално доплаща над здравната каса. И по-точно - болничната помощ.
Всичко друго може да си ползва и с прекъснати права.

# 68
  • Мнения: 278
На поредното интервю на което работодателя предлага допълнително здравно осигуряване, попитах дали важи и за здравно неосигурени. Отговора беше Не.

Виж обявите на мистър пица, имат заведения на най-удобните места в софия. За натовареност не знам как е, но онзи ден ходих и на входа ме посрещнаха 4 сервитьора, надпреварвайки се да ме упътят към масата. Не изглеждаха изтормозени. След поръчката една сервитьорка идва три пъти на нашата маса да попита доволни ли сме. Общо взето друго не я видях да върши, докато съм там

# 69
  • Мнения: X
О колко типично, щом не виждаме някой какво прави и не изглежда изтормозен, значи нищо не прави Joy

# 70
  • София
  • Мнения: 11 761
Пускам ви обява, държавна работа в Министерството на правосъдието, спешно търсят човек (първата обява в списъка)

http://mjs.bg/65

# 71
  • Мнения: X
Момичета, какво мислите за тази обява?

https://www.jobs.bg/job/4618376
Това сега го изчетох.
Търсят или рецепционист-продавач, или телефонист. 500 лв просвет при заплатата ми говори за МРЗ+бонуси.
Млад екип почти навсякъде значи студенти и голямо текучество. Как става със служители от 15 год?
Обявата е сякаш писана от рекламна агенция.
Според мене не търсят нищо, свързано с ЧР, ами контактуващ с клиенти.

# 72
  • Мнения: 2 681

Виж обявите на мистър пица, имат заведения на най-удобните места в софия. За натовареност не знам как е, но онзи ден ходих и на входа ме посрещнаха 4 сервитьора, надпреварвайки се да ме упътят към масата. Не изглеждаха изтормозени. След поръчката една сервитьорка идва три пъти на нашата маса да попита доволни ли сме. Общо взето друго не я видях да върши, докато съм там

А докато сервитьорите скучаят шофьорите на коли за доставки до дома и офиса се разбиват от работа.
Студено е, на народа не му се мърда и е удобство да поръчват. За кухнята пак си има достатъчно работа.

# 73
  • Мнения: 573
Момичета, работата ми е на 8 часов работен ден и осигуровките са ми на 1400лв бруто, но искам да започна втора на 4 часов работен ден за 500 лв нето, не знам все още на каква сума са осигуровките, предстои да разбера от интервюто. Бихте ли ми разяснили каква сума трябва да декларирам и колко пари ще дължа и въобще какво трябва да имам предвид Simple Smile

Последна редакция: чт, 29 ное 2018, 16:30 от Chory

# 74
  • Мнения: 2 998
Втората работа на граждански или на трудов договор ще е?

Общи условия

Активация на акаунт