Работа, CV-та, HR-и, съвети - 64

  • 39 257
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 419
Безработна съм. Търся в търговия или производство. От София съм.
Разчитам само на джобс.

Ходих на интервю за работник кухня. 2/2, по 12 часа, 600 лв заплата, осигуровки на МРЗ. Отказах.
Виж, ти си доста по-грамотна от много от пишещите тук, не може ли да опиташ в офис? Какъв е проблемът, че търсиш все на най-лошите места за хора без никакви компетенции?

# 16
  • Мнения: 7 987
Дам, в София това не е изненадваща заплата, но не сравнявайте стандарта на живот с провинцията, защото като дръпнеш сметката 1200лв в София се равняват на 700лв в провинцията.

Къде е разликата от 500лв? В София наем е 550 лв срещу 300 тук.  В София карта за транспорт 50лв срещу 50лв тук за бензин.. 

# 17
  • Мнения: 8 775
Е, в тази тема не сравняваме София и провинцията по покупателна способност, това е вече друга тема.

# 18
  • Мнения: 29 274
Не може да сравняваш 50 лв. за карта за ГТ с 50 лв. за бензин. Все едно ябълки с домати.

В София, ако работата ти е през два квартала, ще изхабиш 2 часа в път дневно и поне 150 лв. в бензин и то, ако колата ти е икономична. Ако си по-далеч, още повече...

В София за 550 лв. ще си вземеш максимум двустаен в краен квартал. Не знам за 300 лв. в провинцията, но със сигурност ще е с по-добри параметри. Моя позната дава малка къща под наем в малък град за 50 лв.

Детската градина е мин. 60 лв./месечно, ако имаш късмета да си в държавна. За частните изобщо няма да отварям дума... И това без нищо допълнително като дейности. В темата за детските градини се споделя, че таксите в провинцията са 30-40 лв. /забравила съм за кои градове/ newsm78

Нека не превръщаме темата в поредния спор София-провинция. Всеки се спасява, както може. Хората не идват в София от хубаво, но и тук животът не е песен, особено в началото, ако си без работа или на някаква недобре платена.

# 19
  • Мнения: X
Безработна съм. Търся в търговия или производство. От София съм.
Разчитам само на джобс.
До Руски паметник на бул. Македония има един скъпарски магазин за алкохол и сладки неща, до оня ден имаха обява на вратата, че търсят продавачка. Не съм я запомнила в детайли, но ми се видя доста претенциозна.

# 20
  • Мнения: 19 687
Безработна съм. Търся в търговия или производство. От София съм.
Разчитам само на джобс.

Ходих на интервю за работник кухня. 2/2, по 12 часа, 600 лв заплата, осигуровки на МРЗ. Отказах.
А защо отказа? newsm78 Работа 2/2 значи, че можеш да търсиш нещо по-добро през почивните дни, а все пак ще взимаш някой лев.

# 21
  • Мнения: X
Ходих на интервю за работник кухня. 2/2, по 12 часа, 600 лв заплата, осигуровки на МРЗ. Отказах.
А защо отказа? newsm78 Работа 2/2 значи, че можеш да търсиш нещо по-добро през почивните дни, а все пак ще взимаш някой лев.
Това са супер малко пари, освен това работата е гадна.

# 22
  • Мнения: 7 987
Не може да сравняваш 50 лв. за карта за ГТ с 50 лв. за бензин. Все едно ябълки с домати.

В София, ако работата ти е през два квартала, ще изхабиш 2 часа в път дневно и поне 150 лв. в бензин и то, ако колата ти е икономична. Ако си по-далеч, още повече...
Мога, защото при мен това са опциите. Сравнявам, защото тук работих на две места, до които не мога да отида с градски транспорт. Едната беше почти извън града, другата в друг град. Имах и една на пешеходно разстояние, но там минусите други. При тези опции - такова сравнение.

В София за 550 лв. ще си вземеш максимум двустаен в краен квартал. Не знам за 300 лв. в провинцията, но със сигурност ще е с по-добри параметри. Моя позната дава малка къща под наем в малък град за 50 лв.
Аз давам апартамент под наем в провинцията за 300 лв и такъв в София за 550. Е, вярно, че мога да му искам и 600, ама пак не са повече от 300 лв разлика. Този в София ми е малко по-хубав от този тук.

Детската градина е мин. 60 лв./месечно, ако имаш късмета да си в държавна. За частните изобщо няма да отварям дума... И това без нищо допълнително като дейности. В темата за детските градини се споделя, че таксите в провинцията са 30-40 лв. /забравила съм за кои градове/ newsm78

Нека не превръщаме темата в поредния спор София-провинция. Всеки се спасява, както може. Хората не идват в София от хубаво, но и тук животът не е песен, особено в началото, ако си без работа или на някаква недобре платена.


Тук досега плащах 50 лв а градина. Сега вече е 2 лв на присъствен ден, т.е. пак почти толкова...

# 23
  • Мнения: 2 998
Безработна съм. Търся в търговия или производство. От София съм.
Разчитам само на джобс.
Като сервитьорка работила ли си? Често виждам по витрините на заведения, че търсят персонал.

# 24
  • Мнения: 19 687
Ходих на интервю за работник кухня. 2/2, по 12 часа, 600 лв заплата, осигуровки на МРЗ. Отказах.
А защо отказа? newsm78 Работа 2/2 значи, че можеш да търсиш нещо по-добро през почивните дни, а все пак ще взимаш някой лев.
Това са супер малко пари, освен това работата е гадна.
А без хич? И какво значи гадна? Като гледам, досега не е работила принцеса. В кухнята поне няма да е минусова температура, вероятно ще покриват транспорт след работа, а и може да си обикаля в почивката по интервюта.

# 25
  • Мнения: X
Това са супер малко пари, освен това работата е гадна.
А без хич? И какво значи гадна? Като гледам, досега не е работила принцеса. В кухнята поне няма да е минусова температура, вероятно ще покриват транспорт след работа, а и може да си обикаля в почивката по интервюта.
Това е тежка работа, работи се при високи температури до печки. 'Вероятно' е дума, която не обичам, ако става дума за работа. Или е, или не е. 600 лв да се пържиш, а ако припаднеш от жегата и се наложи да останеш у вас - болничните са върху 540 лв. От трън на глог.
Какво значи 'без хич'. То и в хладилника не беше без хич, парите бяха повече, ама си е тръгнала. П.П. Интервютата кога ще ги договаря, докато бърка картофите пред колегите и даже шефа ли?

# 26
  • София
  • Мнения: 11 747
Добре де, Фантастико, Кауфланд, Лидл всички търсят касиери за по 1000лв бруто, отворих джобса видях и Мерцарий търсят, за 1000лв продавачи, около офиса на всяко магазинче е разлепено че се търси продавач, толкова ли няма?

# 27
  • София
  • Мнения: 2 419
Някакъв проблем има, който не ни е ясен, тя е и много грамотна и балансирана в изказа.

# 28
  • Мнения: 19 687
--Gal--, изобщо не разбирам защо ми подрипаш така  Crossing Arms

През двата почивни дни ще договаря, каквото и с когото си поиска. Дори и в работните дни, има регламентирана почивка и едва ли е каторжник без телефон, с верига до котлона. Относно другото, което не ти е ясно, "Без хич" значи, че когато не взимаш една мила стотинка, няма какво да ядеш. Особено със супурнайсе кредита, колкото каза, че има дамата.

"Вероятно" е дума, която не обичаш, но упорито развиваш в твоите си теории на относителността. Защото, нали, и ти не знаеш какви са били предложените условия. Може и изобщо да не се е сетила да пита дали има пари за транспорт. Пък това с припадането от жега, малко трудно в този сезон, освен ако не е в помещение с никаква вентилация и около 160 топлинни уреда.

# 29
  • Мнения: X
Не рипам, момичето напуска работа с едни кофти условия, ти се чудиш защо отказва да започне на другия полюс на кофти условията и за по-малко пари. И наистина, вентилация няма. Дават 600 лв, стискат се за осигуровки, но вероятно ще дават пари за транспорт.

Общи условия

Активация на акаунт