Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 15

  • 46 181
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Задържане на кръв в матката става, когато контрахира прекалено рано, ако са давали някакви лекарства, и  аг-то не направи ехо преглед при изписване.
 На екрана чистата матка се вижда като (бяла )чертичка.
Ако матката задържи, има болки и темпепатура.

# 691
  • Мнения: 1 429
Момичета,от АГ отделението ми изписаха 7 дена антистенокардин,а гинекологът ми каза 7 дена натаспин вместо антистенокардин.Не съм запозната с нито едно от двете.Знам че тук или в темата за тромбофилия се коментираше натаспина,но не съм обърнала много внимание.И друго-да бия ли още клексан,в болницата ми го слагаха до вчера.

# 692
  • София
  • Мнения: 10 642
Ако ще пиеш едно от двете, клексана е излишен.
Кърмиш ли? За антистенокардина пише, че риска да премине в кърмата е много малък, обаче Натаспина е нов препарат и не е мн ясно какво се случва с него.

# 693
  • Мнения: 1 429
В крайна сметка нищо не купих,нищо не вземам,иначе кърмя ,за момента поне.
Незнам дали е в разрез с правилата,да кажа,че ми остана клексан,ако някой се интересува да ми пише.

# 694
  • Мнения: 86
Момиче може ли малко помощ.  От 3 дни съм на фраксипарин 0.4 всяка вечер след като си бия инжекциите имам страшни болки в корема притеснявам се нормално ли е ? Пс бременна съм в 8 седмица

# 695
  • Мнения: 1 052
Не би трябвало. Случвало ми се е да си направя голяма синина (вероятно нацелвайки накакъв кръвоносен съд) и тогава ме наболяваше насиненото място...

# 696
  • Мнения: 105
Аз също имам болки след фракси 0,4 . Казаха ми , че е нормално ... просто редувам двете ръце и двете страни на корема ... та докато дойде време да повтарям - болката , синината и отока са минали . Не е приятно , но ...

# 697
  • Мнения: 1 521
Аз от както слагам в бедрата се родих.
Започнах от корема, минах през паласки, ръце и накрая бедра.
В бедрата ме боли в пъти по малко.

# 698
  • Мнения: 616
Аз от както слагам в бедрата се родих.
Започнах от корема, минах през паласки, ръце и накрая бедра.
В бедрата ме боли в пъти по малко.
В коя част на бедрата се слагат точно?Аз съм 5-ти месец и до сега съм била само в корема,но вече не хващам гънка и доста често нацелвам съдове.Казаха ми да не бия в паласките,там било мастна тъкан.

# 699
  • Мнения: 1 521
Виж има картинки в нета, на мен една сестра ми показа. Слагаш една длан от гънката при слабините, с нея мериш и слагаш под нея леко във външната част.

# 700
  • Мнения: 19
A докато сте на Фраксипарин/Клексан какви са стойностите ви на d-dimer-а?

# 701
  • Мнения: 105
От 15 август съм на Фраксипарин . Вчера d-dimer ми беше >0,1.... не знам дали е нормално , в стойностите пише че трябва да е по-ниско от 0,30 ... значи е добре сигурно .

# 702
  • Мнения: 1 845
Момичета,
В 13гс съм на клексан 0,4 от началото. Зарафи обърнат кръвоток в дуктус венозус от миналата сряда ми включиха и аспирин 150мг.,т.е.до днес съм изпила само 4 таблетки.
Събирам кураж за хорионбиопсия вторник или сряда,но не ми казаха дали да спирам и кога с тези лекарства.
Ще съм ви благодарна за помощта🍀🙏🏼

Последна редакция: нд, 29 сеп 2019, 07:48 от Devilche

# 703
  • Мнения: X
Попитай лекарката, която ще я прави.
Май, аспирина го спираха.

# 704
  • Мнения: 1 845
Попитай лекарката, която ще я прави.
Май, аспирина го спираха.
Благодаря ти,Герда!
Да,спират го и то 7-10 дни преди биопсията,поне така прочетох.притеснявам се,сега пък заради 4 хапчета дали ще отложим процедурата.имам й мобилен,но днес не ми е удобно да я безпокоя.Няма да го пия довечера и утре ще я питам🤔

Общи условия

Активация на акаунт