Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 47

  • 38 597
  • 751
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 238
Моята гинеколожка ми показа на екран всичко, ама не беше притеснена, че ми има нещо “опасно”, но аз съм си филмар.

# 346
  • София
  • Мнения: 12 012
Тука като чета за някакви прехвалени, дето се чака по три месеца и вземат по 200 лева, че и нищо не обясняват, направо се чудя как се лъжат момичетата. А даже за две лица от споменатите като препоръчителни имам и лични впечатления, и такива от приятели- ами много са зле като специалист. Единият да кажем си обяснявам, че просто работи в онкоотделение и омайва пациентките с приказки, пък и млад е,та затова е модерен. Ама знам поредица от окепазени жени със сериозни проблеми след негова намеса.Та се чудя каква е тази мода на скъпоплатени и некойзнаекакви специалисти. Просто разсъждавам по темата
А това с какво помага?
Ако не споменеш имена и конкретни гафове, е просто клюкарене с неясна цел.
Та чак и за поредица окепазени жени пишеш.

# 347
  • Мнения: 3 158
Искам да попитам пап 3д може ли да стане пап 2 за една година, ако не е провеждано лечение и не е имало полови контакти през това време? На 26 съм, писала съм в предишни теми, че поради бременност не ме лекуваха и ми казаха чак март да отида на профилактичен преглед. Докато бях бременна ме гледаха над 8283388228 пъти с ехограф и ме гледаха отдолу, ама цитонамазка не са ми вземали , защото ми беше къса шийката екстремно много и лежах. На 40 ден от раждането отидох да ме прегледат и ми казаха, че шийката ми е прекрасно заздравяла и нямам нито ранички и изглежда супер ( това с просто око) Родих нормално.
мисля, че може да се върне към пап 2. заложи на добра диета и повишаване на имунитета.
след 3 месеца мини пак на профилактика, питай за цитонамазка и колоскоп. ако се следи редовно, няма опасност да се изпуснат нещата.

# 348
  • София
  • Мнения: 3 042
Моята гинеколожка ми показа на екран всичко, ама не беше притеснена, че ми има нещо “опасно”, но аз съм си филмар.

Няма как да се знае, дали е опасно, ако не се вземе биопсия. А щом има участък, който не се оцветява, значи биопсията е наложителна. Иначе само преглед на око и цитонамазки не вършат работа.

# 349
  • Мнения: 1 238
Бях бременна във втория месец. Не знам за почти година какво е станало.
Моята гинеколожка ми показа на екран всичко, ама не беше притеснена, че ми има нещо “опасно”, но аз съм си филмар.

Няма как да се знае, дали е опасно, ако не се вземе биопсия. А щом има участък, който не се оцветява, значи биопсията е наложителна. Иначе само преглед на око и цитонамазки не вършат работа.

# 350
  • София
  • Мнения: 3 042
Може и нищо да не е станало. Но е хубаво да отидете скоро за колпоскопия и биопсия, ако има нещо. Дано няма нищо!

# 351
  • Мнения: 1 238
Ами по време на цялата бременност ме прегледаха 5 доктора точно!!! На видеозон над 20 пъти ( имах скъсена шийка) и ми взеха 7 пъти микробиология, но цитонамазка не, защото се бърка навътре с четка и не е ОК, но ми казаха всичко, че шийката и влагалкщето ми изтлеждат идеално чисти и нямам раничка и затова се чудя този пап 3д как така се е получил и че ако е нещо опасно все някой щешв да ми каже от всичко тези лекари. Знам ли и аз
Може и нищо да не е станало. Но е хубаво да отидете скоро за колпоскопия и биопсия, ако има нещо. Дано няма нищо!

# 352
  • Мнения: 2 832
Добре, нека минат 2 или 3 цикъла от раждането и просто направете цитонамазка и колпоскопия - без болезнено и бързо. Ако има нужда от биопсия ще се види/разбере от резултата на двете изследвания. Няма как да гадаем повече Simple Smile
Всичките прегледи, които сте имали през бременността са били ориентирани в друга посока, но щом последния след раждането е бил с добър отзив - дано всичко е наред и на изследванията, но не отлагайте - по-добре са сте спокойна и всичко да е наред, отколкото по-късно да се окаже, че е трябвало нещо...

# 353
  • Мнения: 1 238
Ох да и аз на това се надявам и вярвам, че ако е имало нещо все някой от петимата щеше да го види. Единия лекар е Христов от Надежда, другия Мазнейкова. Много съм млада, а само филми си набивам.

# 354
  • Мнения: 267
Момичета, актуална информация за д-р Костова, която приемаше в кабинета на д-р Ганчева!
Вече работи на друго място, кабинета се намира тук:
Пенчо Славейков 33, срещу болница света Екатерина
работи само в четвъртък от 3
тел: 02 415 49 19 (регистратура)

# 355
  • Мнения: 23 106
Момичета, актуална информация за д-р Костова, която приемаше в кабинета на д-р Ганчева!
Вече работи на друго място, кабинета се намира тук:
Пенчо Славейков 33, срещу болница света Екатерина
работи само в четвъртък от 3
тел: 02 415 49 19 (регистратура)
Тоест тогава звъним за час,така ли?

# 356
  • Мнения: 267
Това не знам, но една приятелка се обади сега и си запази час за другият четвъртък. Тоест докторката е там само сега, но на регистратура може и да има някой и през другото време.

# 357
  • Мнения: 33
Здравейте някой знае ли дали има проблем кога цитонамазката е 2б група плоски и суперфициални клетки зряла матаплазия, клетки с койлоцитни промени умерено левкоцити?

# 358
  • Мнения: 24
Здравейте!
Към по-опитните.. Ще може ли да ми кажете дали всичко е наред с цитонамазката ми. Защото до Понеделник ще се побъркам.
Резултати от изследвания
Цитологично изследване :
    Адекватна за интерпретация цитология от м. шийка: Екзоцервикс-обилно клетки без дискариоза. Ендоцервикс-умерено клетки без дискариоза. Умерено към обилно сегментоядрени левкоцити. По Bethesda-NILM (негативен за интраепителна лезия или малигненост); ПАП-ІІгр.

# 359
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Имаш възпаление, но клетките са нормални, т. е. няма предраков процес или рак.

Общи условия

Активация на акаунт