Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 47

  • 37 012
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 311
И според мен е по-добре да постъпиш в болница.
Аз искам да споделя какво се случва с мен. Преди повече от седмица Ви бях споделила резултатите от цитонамазката ми. Повторих ги отново след цикъл и ги занесох в друга лаборатория. Там излезнаха 3 А група. Отидох след това при един известен в Пловдив гениколог. Той ми взе материал и го пратихме за изследване за ЧПВ. Оказа се положителен резултат. И сега ще правя лечение, след което след 2 месеца отново ще отида на преглед. Въпроса ми е към тези, при които е установено наличието на ЧПВ как се лекувате и с какво, на колко месеца ходите на прегледи?

# 61
  • София
  • Мнения: 11 987
И според мен е по-добре да постъпиш в болница.
Аз искам да споделя какво се случва с мен. Преди повече от седмица Ви бях споделила резултатите от цитонамазката ми. Повторих ги отново след цикъл и ги занесох в друга лаборатория. Там излезнаха 3 А група. Отидох след това при един известен в Пловдив гениколог. Той ми взе материал и го пратихме за изследване за ЧПВ. Оказа се положителен резултат. И сега ще правя лечение, след което след 2 месеца отново ще отида на преглед. Въпроса ми е към тези, при които е установено наличието на ЧПВ как се лекувате и с какво, на колко месеца ходите на прегледи?

Радвам се, че се появи и че има подобрение в резултата.
Дръж ни в течение какво се случва.

# 62
  • Мнения: 3 123
Въпроса ми е към тези, при които е установено наличието на ЧПВ как се лекувате и с какво, на колко месеца ходите на прегледи?
единственото лечение е имуностимуланти - мисля, че изписват изопринозин, но може да потърсиш и други добавки. също здравословен начин на живот и добра храна, да се подсили имунитета. след като си група 3, добре е първоначално на 3 или 6 месеца, контролна цитонамазка за да се следи. искай и колоскоп. ако цитото се изчисти, може да почнеш с контроли на 6 месеца и после и на година.

# 63
  • Мнения: 4 872
Мира, и според мен е добре да обмислиш добре вариантите, като имаш предвид и това, как понасяш разни манипулации и да решиш сама.  Ако е само leep, без абразио т.е. сигурно е , че няма проблем в канала - може в кабинета да го направите. Ако пък има съмнения за промени в канала - в болница. Така ще има условия да се работи на спокойствие, да се огледа добре мястото и ако се наложи да се направи и абразио на канала.

 За ЧПВ - поддържаш добра имунна система, живееш здравословно и спокойно, и приемаш имуностимуланти и подходящи витамини(по желание или ако са изписани такива). Следиш се редовно и не пропускаш профилактичните прегледи.  И така Simple Smile
Сподели какво са ти дали като лечение.

D&G, в допълнителното описание са описани клетките и промените, които се наблюдават в цитонамазката. Щом колпоскопа е добре, слушаш лекаря и отиваш на контролен преглед след 6 месеца.

# 64
  • Мнения: 1 311
Глизиген спрей по няколко впръсквания дневно във влагалището и Парматекс сутрин и вечер във влагалището. За сега това.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 869
Категорично бих постъпила в болница, такива манипулации в кабинет изобщо не е редно да се правят...

Аз се лекувах с AHCC и силаут, но след конизация, та мисля че конизацията реши проблема.

# 66
  • Мнения: 5 998
Не сме говорили за промени в канала, вчера бях за първи път при него, препоръча ми го лекарката, която ми взе материал за биопсия. Огледа ми документите, прегледа и мен, видя едно бяло течение, което пуснахме за изследване и първо него ще лекуваме преди leep-a. Цитото ми е PAP II C, но лекарят каза, че на течението може да се дължат завишените ми резултати. Иска да пусна и за ЧПВ преди интервенцията.

Аз до момента не съм се подлагала на каквато и да е интервенция, не съм била поставяна под упойка и не знам какво да очаквам. Чета, че Leep е уж рутинна и бърза манипулация, но често ли възникват усложнения?

# 67
  • Мнения: 4 872
Meredith_Grey, Глизиген може ли да се ползва профилактично и без да е изписан от лекар? Flowers Bouquet

Mирa, усложнения от leep обикновено няма. Но има лекари, които предпочитат да я правят под обща упойка, за да могат да огледат добре и ако се наложи да направят абразио на канала, както и да направят по-обширно 'обелване '  на шийката, ако преценят, че е необходимо.  Ако не се направи добре , може да се наложи повторно да се прави. Всичко това е в границите на възможностите, но все пак лекаря ще те насочи най-добре.
 Какъв е резултата от биопсията?  Имаш време да помислиш, а и , както чета, имате план за действие, лечение и още стъпки да направите преди да пристъпите към лийп-а.

# 68
  • Мнения: 5 998
Ето резултата от биопсията
Скрит текст:

Моят доктор каза, че за него е по-удобно в кабинета му, така и веднага след манипулацията ще може да проследи състоянието ми, но все пак решението е мое.
По принцип и аз не искам да лежа по болници, но пък не знам как ще се чувствам след това. Ще мога ли да се прибера сама или трябва да викам ММ за подкрепа? Изобщо някакво сериозно неразположение изпитва ли се? Примерно да не мога да се движа, да трябва да лежа и т.н

# 69
  • София
  • Мнения: 3 030
След моя Лееп нямах никакви неразположения, изобщо не съм имала болки(бях с местна упойка), мъжът ми ме прибра, но можех и сама.
За мен идеалният вариант беше да е в кабинета, щом може и така. Не искам и пълна упойка. Не съм имала усложнения, не съм се и възстановявала реално, защото все едно нищо не ми бяха правили.
Успех ти желая, който и вариант да избереш!

# 70
  • София
  • Мнения: 68
Ето резултата от биопсията
Скрит текст:

Моят доктор каза, че за него е по-удобно в кабинета му, така и веднага след манипулацията ще може да проследи състоянието ми, но все пак решението е мое.
По принцип и аз не искам да лежа по болници, но пък не знам как ще се чувствам след това. Ще мога ли да се прибера сама или трябва да викам ММ за подкрепа? Изобщо някакво сериозно неразположение изпитва ли се? Примерно да не мога да се движа, да трябва да лежа и т.н

Никакво неразположение не изпитвах аз след лийп. Само след пълната упойка 3-4 часа спах.
Преспах в болницата, но не мисля, че беше нужно.

# 71
  • Мнения: 22 905
Моята Лиип беше в болница, с пълна упойка(дипеиван,периферна), направено е и абразио на канала.
След събуждането бях ок ,полежах няколко часа и ме пуснаха да си ходя с уговорката, че аи не съм ок ще се върна в болницата.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 869
Мира, не са ти взели биопсия от канала (с малка кюретка се прави), което според мен не е коректно.

Marsia, на теория може. Ама все пак бих се консултирала с лекар аз, няма смисъл така на своя глава.

# 73
  • Мнения: 5 998
Старата ми гинеколожка не спомена нищо за там, тушира само шийката и взе проба от нея.

Смятате ли, че трябва да помоля сегашния ми лекар да вземе материал и от канала? Или, ако има нещо, то се вижда при прегледа и затова е преценила, че няма нужда.

# 74
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Момичета взех си епикризата от хистероскопията , но ме притеснява нещо. Койлоцитна дисплазия I-II. Утре ще се видя с доктора и ще коментирам, но искам и от вас мнение. Сега ще снимам епикризата. Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт