Страхът от раздялата и разочарованието

  • 10 856
  • 187
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 24 839
Бракът им е от 18 години, детето е на 5, след като са се преборили със стерилитета.

# 136
  • Мнения: 17 410
Те са преборили стерилитета, но остават труднопреидолими за психиката последствия. Това е трудно за хора, странични наблюдатели, тип сеирджии да го схванат.
Никой не може да бъде заставян да издържи до края на живота си.

# 137
  • Мнения: 3 545
Не могат да издържат всички бащи, но майките са длъжни да издържат - да ви имам логиката, драги съфорумки. Не можал да издържи да си пази панталона - само си чешите клавиатурите, но ако се случи на ваша близка, не дай си Боже - на дъщеря,  друга песен ще запеете.
В нашата мила родина е достатъчно  мъжът да каже 3 пъти "Не те искам" и става направо ерген, чисто нов.

# 138
  • Мнения: 17 410
Връзвайте ги тогава - в прекия смисъл, чиста работа, сигурна.
Аз за своите дъщери не се притеснявам, но за съжаление  ми се налага да се сблъсквам с чуждите. Simple Smile

# 139
  • Мнения: 15 619
Не могат да издържат всички бащи, но майките са длъжни да издържат - да ви имам логиката, драги съфорумки. Не можал да издържи да си пази панталона - само си чешите клавиатурите, но ако се случи на ваша близка, не дай си Боже - на дъщеря,  друга песен ще запеете.
В нашата мила родина е достатъчно  мъжът да каже 3 пъти "Не те искам" и става направо ерген, чисто нов.
Законодателството и строгостта на прилагането по отношения задължението на отиващият си от семейството към отглеждане на детето/децата трябва да се подобри.
Останалото - да седи до теб човек, който не те иска, ставаш му досадна, почва да не те понася, почва да прави каквото си иска, без да му пука за теб и още сигурно, дето не мога да се сетя.... не само че ще се радвам да си иде, ами и не намирам по-голямо щастие от това при такива отношения. Не виждам коя уважаваща се и ценяща себе си жена ще иска обратното и ще го намира за нормално.
Ти би ли се чувствала щастлива до мъж, когото не щеш или който не те иска, не вижда нищо хубаво в теб?
Наскоро се случи покрай мен, на няколко пъти, с дълго отлагани финали и вече увредени хора, и от двете страни. И смея да твърдя, че това е добро.
Нито дете, нито възрастен би трябвало да живее в подобна атмосфера.

# 140
  • Мнения: 3 545
Да, съгласна съм с Луна, интересно обаче как и кога ще се подобри законодателството, вземайки предвид, че и сега мъжовете реват как майките на децата им ги ограбвали след развода. Cold Sweat

# 141
  • Мнения: 15 619
Да, съгласна съм с Луна, интересно обаче как и кога ще се подобри законодателството, вземайки предвид, че и сега мъжовете реват как майките на децата им ги ограбвали след развода. Cold Sweat
С натиск. С голям  и несекващ натиск. С чакане не е станало.  За жалост, досега, въпреки че това е масов проблем, не съм чула ни един роден законотворец, ни една партия да е подела такава инициатива. По-далеч от носа си не виждат. Държавници нямаме.
За фалшиви агенцийки без никаква реално ползотворна дейност, но в името на децата, да, много са чевръсти, роят ги, за появяване в медии и цъкита на тея или онея, за финални думички след някоя трагедия и т.н. 

# 142
  • София
  • Мнения: 19 398
Не могат да издържат всички бащи, но майките са длъжни да издържат - да ви имам логиката, драги съфорумки. Не можал да издържи да си пази панталона - само си чешите клавиатурите, но ако се случи на ваша близка, не дай си Боже - на дъщеря,  друга песен ще запеете.
Не говорим за държането на.... в гащите, а за издържането на борбата за дете и нейните поражения.
Жените никому нищо не са длъжни. Жената, дори и да е способна да роди, може да вземе решение да не го прави и няма кой да я задължи. По-трудно, но ще си намери мъж със сходни виждания или с деца от друга, който не иска повече, и ще си заживеят щастливо. Тъкмо по този начин ще спаси някоя невинна душа, която иска деца - от съдбата да бъде размотавана от мъж, който вече си има.
Няма да запея друга песен, аз пея на дъщеря ми да си следи репродуктивното здраве, защото...

# 143
  • Мнения: 3 545
Аз писах за "издържането" в живота по принцип, за това да си баща на децата си до края, да не избягаш в някакъв момент от смейството, което си създал все едно не е било. Защото майката остава да се грижи за децата си след развод, поне в 99,9%. За бащите от старото поколение е по-скоро правило да въздъхнат с облекчение след развода, че отново са ерегени без всякакви задължения.
Просто съвпадене е, че обсъждания случай е двойка с репродуктивни проблеми.

# 144
  • Мнения: 17 410
Не създаваш семейство, а отношения. Много паразитно се използва тази дума, чак почва да звучи отвратително.

# 145
  • Мнения: 18 849
Дренка, не виждам какво те бърка тебе кой какво създава, нали си ОК с това всичко да пропадне по всяко време и всякакви подобни глупости.

# 146
  • Мнения: 3 545
Няма мърдане в някои теми - като се появи някой с голямо, но нереалиризано Его и забрави за дискусия. Много изнервящо става да си обясняваш всяка дума по 3 пъти, а след това да ти напишат, че нищо не разбираш, защото всъщност нямат реални аргументи.
Дренке, като заседнеш в някоя тема си като ловец на пусия - а е казал някой нещо, а си го гръмнАла. Не исках да давам по-обидни сравнения Joy

# 147
  • Мнения: 17 410
Бърка ме професионално, най- вече, защото е от нелечимите болести и брутално отражение на обективната истина. Не, не работя в психиатрия, но с такъв контингент, което е по-лошо, с уж психично здрави. Разбра ли ме сега, Си?
Колко пъти и туй да кажа, без някоя здраво стъпила да реши добавя интересни факти към личния ми живот.

# 148
  • Мнения: 18 849
И най-страшните ти случаи са на безнадеждно ревниви жени?? Simple Smile Защо тогава през месец някой убива жена си от ревност, а гледам утрепани мъже няма?

# 149
  • Мнения: 17 410
Безкрайно си прозорлива,  затова няма да те отегчавам със смислен отговор.
За лично успокоение твое, понеже не ти отговорих в блатото отатък  - нямам жененено гадже и все още не съм развалила семейство Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт