Сватба и първа брачна нощ - как преодоляхте нервността и страха?

  • 8 693
  • 223
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Здравейте! Не съм активна, но от дълго време следя темите тук и помислих, че мога да получа някои съвети от по-опитните потребители. Предстои ми сватба много скоро и всичко е организирано, но искам да ви помоля за някакви съвети как да съм по-спокойна по време на тържеството, защото се стресирам само когато мисля за него. Вие как преодоляхте тези вълнения? Имам и страхове относно първата брачна нощ, защото не сме имали интимни отношения с бъдещия ми съпруг, а той е първият човек в живота ми... Стресът е голям, колкото повече наближава денят, толкова по-нервна се чувствам. Надявам се, че вашите съвети и препоръки ще са ми от полза да се успокоя малко. Много благодаря отсега.

# 1
  • Мнения: 6 930
Изтеглете първата брачна нощ преди сватбата, така няма да има стрес в самия ден на сватбата 👍

# 2
  • Мнения: 137
Изтеглете първата брачна нощ преди сватбата, така няма да има стрес в самия ден на сватбата 👍

Не е възможно, понеже той е религиозен евреин и държи на религиозните им традиции.

# 3
  • Мнения: 6 930
Изтеглете първата брачна нощ преди сватбата, така няма да има стрес в самия ден на сватбата 👍

Не е възможно, понеже той е религиозен евреин и държи на религиозните им традиции.

Тогава остава да се напиете порядъчно 😄

# 4
  • Варна
  • Мнения: 361
Ами ако не си пасните в леглото, как ще живеете цял живот заедно?

# 5
  • Мнения: 12 662
Тя нали друг не знае, ще си мисли, че така трябва да бъде.

# 6
  • Мнения: X
Ей, добро утро...много готино! Пийвам си кафе сутринта в работата и денят ми започва с такова четиво-стопли ми сърцето, честно! Heart Exl

Дай сега да видим дали мога да помогна малко....доколкото разбирам идеята е да се поотпуснеш малко , да ти е готино, без да става дума за "махане на главата" с пиене на алкохол или други екстри.

Сега ще предложа един вариант, ще ти дам обяснения за него, пък ти ще си прецениш...

Да разгледаме ситуацията с едно такова притеснение от биохимична гледна точка:

Притеснение = настъпващ дисбаланс на определени химикали в мозъка. Най-често хормоните допамин и серотонин.Те отговарят за нашето добро настроение, наред с други неща.

Аз ще предложа да регулираме това с една аминокиселина, която е неесенциална . (Тва на прост език означава, че нашето тяло може да си я произвежда само от други аминокиселини, така че няма да се притесняваш за странични ефекти и такива неща) Тази аминокиселина е Глицин.

 Глицинът засилва производството на един ензим в мозъка , наречен "5-алфа-редуктаза" (този ензим няма проява само в мозъка, а в цялото тяло,ако искаш се поинтересувай, от обща култура). Да се върнем на глицина. Той засилва 5-алфа-редуктазата, което води до засилено производство на алопрегнанолон от хормонът прогестерон. Това, което прави алопрегнанолонът е, че той засилва нашите нервотрансмитери и доста доста бързо премахва всякаква тревожност.

Аминокиселината глицин се продава свободно из аптеки, магазини за хр, добавки, като съвет е да купуваме само най-високо качество. Много е сладък на вкус-това е характерно точно за тази аминокиселина

Няма да се тъпчеш с въглехидрати, поне един час преди да вземеш глицин, ако решиш, че ще му убиеш действието.  Нали си чувала, че много хора, като започнат да правят диети и не могат да заспиват? Ето там един добърдиетолог би изписал глицин, за да може да се тушира безсънието. Тоест, колкото по-гладен и не ял във времето е човек, толкова по-силно изразено е действието на глицина. И обратно, ако човек се е понаял-няма действие. С храната вкарваме и други аминокиселини, та така.


Толкова от мен, зарадва ме много с тази тема, дано ти бъде полезно и хубав ден!

Последна редакция: чт, 23 юли 2020, 07:34 от Анонимен

# 7
  • Мнения: 137
Ей, добро утро...много готино! Пийвам си кафе сутринта в работата и денят ми започва с такова четиво-стопли ми сърцето, честно! Heart Exl

Дай сега да видим дали мога да помогна малко....доколкото разбирам идеята е да се поотпуснеш малко , да ти е готино, без да става дума за "махане на главата" с пиене на алкохол или други екстри.

Сега ще предложа един вариант, ще ти дам обяснения за него, пък ти ще си прецениш...

Да разгледаме ситуацията с едно такова притеснение от биохимична гледна точка:

Притеснение = настъпващ дисбаланс на определени химикали в мозъка. Най-често хормоните допамин и серотонин.Те отговарят за нашето добро настроение, наред с други неща.

Аз ще предложа да регулираме това с една аминокиселина, която е неесенциална . (Тва на прост език означава, че нашето тяло може да си я произвежда само от други аминокиселини, така че няма да се притесняваш за странични ефекти и такива неща) Тази аминокиселина е Глицин.

 Глицинът засилва производството на един ензим в мозъка , наречен "5-алфа-редуктаза" (този ензим няма проява само в мозъка, а в цялото тяло,ако искаш се поинтересувай, от обща култура). Да се върнем на глицина. Той засилва 5-алфа-редуктазата, което води до засилено производство на алопрегнанолон от хормонът прогестерон. Това, което прави алопрегнанолонът е, че той засилва нашите нервотрансмитери и доста доста бързо премахва всякаква тревожност.

Аминокиселината глицин се продава свободно из аптеки, магазини за хр, добавки, като съвет е да купуваме само най-високо качество. Много е сладък на вкус-това е характерно точно за тази аминокиселина

Няма да се тъпчеш с въглехидрати, поне един час преди да вземеш глицин, ако решиш, че ще му убиеш действието.  Нали си чувала, че много хора, като започнат да правят диети и не могат да заспиват? Ето там един добърдиетолог би изписал глицин, за да може да се тушира безсънието. Тоест, колкото по-гладен и не ял във времето е човек, толкова по-силно изразено е действието на глицина. И обратно, ако човек се е понаял-няма действие. С храната вкарваме и други аминокиселини, та така.


Толкова от мен, зарадва ме много с тази тема, дано ти бъде полезно и хубав ден!

Много благодаря за отговора! Не съм много на ти с биохимията, но тези обясненията ти ми бяха много интересни. Ще трябва повече да се поинтересувам. Ще пробвам да използвам глицин и ще споделя после. Simple Smile

Хубав ден и от мен!

# 8
  • Мнения: 859
Държи на традициите само за булката или той си е поживял вече, "защото е мъж и за тях може всичко"? Ако и двамата сте си първи и сте се пазили, е достойно за уважение в днешно време, но дано си и паснете. Дано само не е някой лицемер с насаден двоен стандарт (тук не намесвам етноси и т.н. ).

# 9
  • Мнения: 137
Държи на традициите само за булката или той си е поживял вече, "защото е мъж и за тях може всичко"? Ако и двамата сте си първи и сте се пазили, е достойно за уважение в днешно време, но дано си и паснете. Дано само не е някой лицемер с насаден двоен стандарт (тук не намесвам етноси и т.н. ).

Не, бил е женен, но се е развел преди години. Аз съм го приела такъв, какъвто е. Ако имах усещането, че с нещо се прецаквам или че се вкарвам в неприятна ситуация, нямаше да се реша на такава сериозна стъпка. Много добър човек е, познавам го от няколко години.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Съжалявам, но със съгласието си да се жениш за особняк, ще си носиш и последствията. Не виждам изход от твоята ситуация. Ще те тресе нервата яко през целия ден, а колкото повече наближава нощта, толкова повече ще откачаш. Сватбения ден, който трябва да бъде радостен повод, ти ще го помниш като кошмар, защото едва ли ще успееш да му се насладиш.

А ти не си ли пробвала да го съблазниш, въпреки убежденията му? Сори за крайното мнение, но аз бих, дори и с риск да развали всичко и да ме остави. Трудно мога да си представя нещо по-гадно от брак с човек, с който не говорим на един език под чаршафите. Всъщност точно заради това сега живея сама и гледам дете сама, но поне не сглупих да подпиша.

# 11
  • Мнения: 2 701
Повечето двойки живеят без брак, а огромна част от женените са имали интимни отношения преди брака. Не съм сигурна, че сред пишещите тук някой е попадал в подобна ситуация за да може да даде съвет.
Чувала съм, че силно религиозните евреи при секс ползват чаршаф с дупка.  Но едва ли ти е говорил за това. Най-вероятно ще те изненада.

# 12
  • Мнения: 680
Кога е сватбата?

# 13
  • Мнения: 828
Много критично веднага. Всеки си има различни разбирания и виждания за едни отношения. Момичето не пита дали е правилно и дали вие го разбирате, а дали може да и дадете съвет как да си прекара добре.
Първия път винаги е стресиращ, независимо на колко си години и каква е ситуацията. Най-добре не се напивай жестоко, защото може само да си провалиш вечерта, а съм сигурна, че ще искаш да имаш хубав спомен. Много рядко първия път е приятен и за двамата, жената я боли, мъжа гледа да не я наранява, абее няма да ти е цветя и рози. Моя съвет е да поговориш с него и той да знае за твоите притеснения, той е редно да се съобрази с твоите желания относно как да протече вечерта. (Аз лично не пробвах така, но познати ми споделиха, че когато жената е отгоре през първия път болката е по-малка, защото е изцяло контролирано от нея колко бързо да се случват нещата). Трябва да наблегнете на любовните игри преди това, за да може максимално да ти се отпусне мускулатурата, колкото по-напрегната, толкова по-стегната ,което води до болка. За твое успокоение болката е кратка. И последен съвет, ако усещаш ,че не ти е комфортно и много те боли - помоли го да спрете за малко. Не си създавай травма от секса, защото после няма да искаш да правиш, ще го свързваш с болка. Почини , отпусни се и после пробвайте пак. Желая ви успех и щастлив семеен живот. 🍀

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Направо я виждам авторката, която досега не е правила секс, как се позиционира отгоре и го започва...

Общи условия

Активация на акаунт