фентъзи и фантастика - тема 16

  • 29 910
  • 750
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 44 041
То е ясно,че е всеки с вкуса си. Не мисля,че има нужда от безкрайни обяснения и сравнения,та да се стига до оправдания или кой какво не рекламирал . Исках да изкажа разочарованието си и до там.
За мен тези сравнения и обяснения са интересни и важни дори. Така виждам с кои от групата сме на една вълна и с по-идентичен вкус и обръщам по-сериозно внимание на техните коментари когато търся нещо ново за четене, просто защото има повече шанс и на мен да ми хареса, както и обратното.
Blush Така че не го правя с лошо и не искам да бъде прието като заяждане или нещо такова.

# 646
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Оо въобще не съм го възприела като заяждане. Simple Smile

# 647
  • България
  • Мнения: 6 203
Точно коментарите ме карат да наредя С. Маас за четене след Фийст.
Мислех, че е безспорен фаворит, но явно не всички я харесват.
Бях оставила творбите ѝ в резерв, ако нищо друго не намеря за четене, но такива противоречиви мнения, събуждат интерес.

# 648
  • Мнения: 3 580
Точно коментарите ме карат да наредя С. Маас за четене след Фийст.
Мислех, че е безспорен фаворит, но явно не всички я харесват.
Бях оставила творбите ѝ в резерв, ако нищо друго не намеря за четене, но такива противоречиви мнения, събуждат интерес.


Лично мнение - поредицата "Cтъкления трон" се чете по-лесно  и разбрано от 7 към 1 книга.
Аз в момента продължавам да  ровя из нетя и чета къде-що намеря нещо от "Миры Хаоса". Чопли ме отвътре да събера цялата картинка.

# 649
  • Мнения: 295
Не си спомням, дали е обсъждана в темата - Морелси на Чайна Миевил. Останах приятно изненадана от историята.

# 650
  • Мнения: 5 741
"Стените около нас" на Нова Рен Сума ме привлече с корицата си, не знаех какво да очаквам от самата книга. Авторката е непозната за мен, но книгата се оказа малко бижу. Романът или новелата / доста е кратка като обем/ се води YA роман, но въпреки, че главните героини са тинейджърки си е напълно подходяща за четене и от доста попреминали тази възраст като мен. Свръхестествени ситуации, мистика, не знам точно към кой жанр да я определя, може би към фентъзи. Много, много ми хареса. Сега чета "Лешниковата гора".

# 651
  • София
  • Мнения: 3 256
Аз прочетох Водосрез. Хареса ми като за 5 звезди. Анхел с неговото вътрешно противоречие - да е от силните, но същевременно да бъде себе си и да бъде обичан искрено ми се понрави, другите герои също, особено журната 😘 И много ми хареса темата с адекватното възприемане на реалността, вплетена из целия роман. И синхронния завършек накрая 😊
След нея прочетох"Берен и Лутиен". Авторът толкова се е престарал в хронологичното представяне на толкиновите идеи, че на моменти имах чувството, че чета изследване върху творчеството на Толкин. Самата легенда е прекрасна. Личи си обаче чуждия ритъм на разказа, за мое съжаление. Няма го плавното емоционално потапяне в историята. Усещането е за сбита легенда....

# 652
  • Мнения: 5 741
И на мен Водисрез много ми хареса, но с Момичето на пружина нещо не се разбрахме.

# 653
  • София
  • Мнения: 238
Само да се разпиша и аз тук, че не съм влизала от 100 години.
Единственото по темата - дочетох си Училищен надзор на Лукяненко и Шушпанов. Май напоследък чета всичко друго, но не и фентъзи/фантастика. Нищо не ме грабва. Бях на кримки, трилъри, в момента - Джерълд Даръл. Докопах се до четири негови книги, които нямах. Heart Eyes

# 654
  • София
  • Мнения: 3 256
Меган, не съм чела Момичето, тъкмо я гледах в Озон с добра отстъпка Simple Smile Сподели какво не ти хареса? От отзивите до тук оставам с впечатлението, че Момичето е по-добрата му книга.
Пуснах в кошницата Дервишката къща, по-голяма отстъпка за нея от 23% май няма да намеря. Ама такива неща има в тоя озон, че не знам как да си приключа поръчката просто....

# 655
  • София
  • Мнения: 44 041
Страхотна е пружинката, взимай смело Marisha*. Аз и водосрез много харесах, но Момичето ми е фаворит Simple Smile

# 656
  • Мнения: 5 741
Меган, не съм чела Момичето, тъкмо я гледах в Озон с добра отстъпка Simple Smile Сподели какво не ти хареса? От отзивите до тук оставам с впечатлението, че Момичето е по-добрата му книга.
Пуснах в кошницата Дервишката къща, по-голяма отстъпка за нея от 23% май няма да намеря. Ама такива неща има в тоя озон, че не знам как да си приключа поръчката просто....
Да, повечето харесват много "Момичето", но на мен не ми беше интересна. Някак прекалено технологична ми дойде. За Озон не ме питай, така ме сърбяха ръцете вчера, но се удържах, само "Завръщане" на Яа Джаси взех.

# 657
  • Мнения: 17 983
 Ако е за технологии - допадна ми Косачи на Нийл Шустърман. Да, предвидими са нещата,  особено от даден момент и все пак...приятна за разтуха книга. ако някой иска да убие времето и му допада стийм-пънк - препоръчвам я.

Водосрез ме подразин с много неща, но особено - с края.
Скрит текст:
Не приемам за нормално да сваляш половин книга една мацка и накрая да я гръмнеш заради съмнителна лоялност. Още по-малко когато нейната кауза е справедлива, твоята -не, а ти искаш да минеш за готин пич.

# 658
  • Мнения: 5 741
Ако е за технологии - допадна ми Косачи на Нийл Шустърман. Да, предвидими са нещата,  особено от даден момент и все пак...приятна за разтуха книга. ако някой иска да убие времето и му допада стийм-пънк - препоръчвам я.
На мен много ми хареса книгата, даже мисля, че я номинирах. Но,  при нея няма толкова много технологии, колкото в  "Момичето"

# 659
  • Мнения: 17 983
не съм казал, че има чак толкоз технологии. между стийм пънк и стийм пънк - има разлика. казах, че като за книга от този жанра е приятна за четене. Иначе самият  факт как всичко е програмирано - включително отнемането на живота - говори за технологии.
Скрит текст:
Момичето също я възстановяха, чрез някаква технология, като започват да я преследват.А всеки който умре, ако не му е дошло времето го съживяват обратно - пак технологии.


Просто технологиите не са изведен на преден план иначе осезаемо присъстват в "Косачи"

Общи условия

Активация на акаунт