фентъзи и фантастика - тема 16

  • 29 922
  • 750
  •   1
Отговори
# 630
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Точно заради това уточних, но за мен е повече скучна, отколкото мудна. Историята е повърхностна.

# 631
  • Мнения: 18 080
@ Тиф определено е скучна книгата,но това се дължи и на нейната мудност.  в началото се надявах да бъде нещо като "Спомен Печал и Трън " на Тад Уилямс но останах дълбоко излъган.
не знам как издържах да чета толкова дълго? обикновено ако една книга няма дейстиве към 30-40 страница я захвърля или просто прочитам края (както постъпки със "Записки от подземието" на Достоевски). Стъкленият трон твърдо съм решил да не чета останалите, за мен даже Касандра Клеър е по-интересна а това значи много....
Това че героинята е млада не е оправдание при Труди Канаван и  както Живият хаос (не помня автора) и поне в още пет-шест поредици героите са на същата възраст, но не се държат по този идиотски начин.Ами" Игрите на глада" ? и там главната героиня е на 16, но е много зряла за възрастта си.

@ Happy, мерси. Имах някакъв далечен спомен, че трябва да е той, но като кликнах на името му  вчера кой знае защо не ми излезе?



напоследък не съм попадал на добро фентъзи, масово всички спряха да създават качествени неща, сума ти поредици са недовършени.

Последна редакция: пт, 12 апр 2019, 15:07 от Джон Сняг

# 632
  • Мнения: 47 973
Въпрос на вкус
На мен Дюн не ми хареса, нито пък Саймък
Харесвам YA литература, прочетох поредицата с удоволствие, първата книга е толкова кратка, че общо взето като взех да я препрочитам чак се сетих, че имаше някакви кули и турнир Simple Smile По-натам се появяват нови герои, доста пътуват и т.н. Какво да кажа, и аз познавам доста хора, които не се кефят на произведенията на Мартин, не откриват дълбочина и не са им интересни Simple Smile
Хубавото е, че има доста книги и човек винаги може да намери нещо, което да те грабне

# 633
  • София
  • Мнения: 44 084
Книгите на Касандра Клеър са далеч по-безинтересни и плоски от  Стъкленият трон, проблема на трона е, че трябва добуташ нещата до трета книга поне Simple Smile Сега, това си е тийн литература, но историята не  така повърхностна както изглежда в началото.

Аз срам не срам още не съм почнала третата а Келанвед и Танцьора... забавлявам се тук с Всичко, което синът ми трябва да знае за света и дори зарязах Ключът  на лъжеца, нещо ми забоксува и доскуча към средата. Първата беше къде-къде по-добре.

# 634
  • Мнения: 18 080
Ангелче, не знам кой ще има това волско търпение да чака три книги, за да се случи нещо. това ми напомня на нещо което бях прочел в Том Сойер на Мак Твен- как им обяснявали по вероучение, че ще дойдат три кратки години на изпитания,а посел цял живот блаженство за праведните, а момчетата в класа предпочитали обратното -  първо да дойдат трите години на блаженство, пък като дойде живот на изпитания и се отвори геената огнена ще му мислят...Grinning
та и аз така - нека дойдат първо книгите от 3-та  нататък, пък да свърши накрая със слабите книги Маас, а тях вече човек може и да не ги чете. Ама като ти почнат със слаба книга, аз изгубвам желание нататък да чета.

# 635
  • София
  • Мнения: 44 084
Явно достатъчно от нас са имали търпението и не съжаляват Simple Smile
Хич не искам някой да ми свършва със слаби книги. Ако ми завърши така няма да подхвана друга книга на автора, виж, ако човек се развива към по-добро със сигурност и следващите му писания ще имат шанс при мен Wink
Както и да е, нито някой карам, нито всъщност навивам да чете Маас... Да не говорим, че някак никак не са ми мъжки книги това Wink

# 636
  • Мнения: 47 973
Да, а и Маас не страда от липса на фенове или пари, та да я рекламираме ние Joy За мен беше приятна изненада и ще следя творчеството й. За щастие е продуктивна. Новата поредица почва януари месец. Няма да е YA Wink, ще видим

# 637
  • София
  • Мнения: 44 084
хъх? я, я , сподели моля, каква нова поредица? Нищо общо с дворовете, след като няма да е тийн?

# 638
  • Мнения: 47 973
Crescent city Simple Smile В движение съм и не мога да дам линк, но в гудрийдс мисля вече има инфо Wink и дата
Ще има и книжле за 10 години след края на Kingdom of ash, щеше да е като енциклопедия, но май е размислила че е скучно като идея и ще е в друг формат, но не книга.

# 639
  • София
  • Мнения: 44 084
10 години след... не ми се чете.
За другото ще потърся инфо - мерси Simple Smile

# 640
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
И аз да си кажа, че на Маас Троновете много ми харесват Wink. Ама аз и Касандра Клеър харесах....

С Фийст и Сага за войната на разлома не се разбрахме Sad.

# 641
  • София
  • Мнения: 44 084
И аз с Фийст не се разбрах, с Хоб също... всеки с вкуса си.

# 642
  • Мнения: 47 973
И аз така. От Хоб четох 3 или 6 книги, от които помня много малко. Не я следя и не е мой тип Simple Smile

# 643
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
То е ясно,че е всеки с вкуса си. Не мисля,че има нужда от безкрайни обяснения и сравнения,та да се стига до оправдания или кой какво не рекламирал . Исках да изкажа разочарованието си и до там.

# 644
  • Мнения: 18 080
стигнах до средата на Пожарникарят. ИЗчетох към 341 страници, но ми се насълзи окото и спирам. Книгата напомня на Живият хаос: Въпросът и Възражението , но още по-пълни са съпоставките с  Повелителят на мухите. Накратко -
Скрит текст:
създава се поредната апокалиптична обстановка (избухва зараза и хоа масово започват да се възпламеняват), създава се една комуна, където хора се опитват да се опазят от заразата, там попада главната героиня и...попада в битки за власт.
Уте ще знам повече като я дочета до финала.

Общи условия

Активация на акаунт