Уговорка с лекар

  • 6 759
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 517
Без уговорка - първо, че не съм от най-богатите (в шуменската болница искали 200 лв.), и второ - разбрах, че ако имам уговорка, а лекарят не дойде или закъснее, никой друг нямало да ми обърне внимание...
И не съжалявам, че нямах уговорка. Всичко си мина добре, без да съм давала излишни пари.

# 31
  • Мнения: 239
На мен ми предстои раждане всеки момент,но вече съм направила уговорка с лекар.Тарифата е съответно 300 лв нормално раждане,400 лв секцио и допълнително заплащане за някои екстри като епидурална упойка например.

# 32
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Аз имах уговорка със лекар, платих на болницата 220лв за нормално раждане и това беше. Човека каза че получава процент от тези пари и те са му достатъчни.

# 33
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Аз не гласувах,защото моят вариант го няма.Аз родих и двата пъти с уговорка с лекаря,който ми водеше бременостите,т.е.имахме уговорка да раждам при нея,но без да става дума за заплащане !!!Просто както ми е водила бремеността - така и раждането;с една дума - да доведе нещата до край.Няма такси и разни други такива.Тя дори ДЪРЖЕШЕ да ме изражда тя - за да е сигурна,че всичко е наред... Grinning

# 34
  • Мнения: 521
И да даваш и да не даваш - гаранция нямаш никаква. Най-много доктора да се обзаведе я с нова холна гарнитура я да го пратиш на почивка,    grinning039 а пък ти си стой в мизерията.

# 35
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Една лекарка следеше бременноста ми от 5 месец докрая. Плащах всеки преглед - 1 път в месец. Постъпих за раждане неделя сутринта и тя дойде веднага след като и се обадих, 4е са ми изтекли водите и имам контракции, по принцип този ден небеше на смяна. Не ми е поискала нищо за раждането, но аз и направих подарък и дадох 100лв. от благодарност. Отделно за целият персонал - торта, алкохолно, безалкохолно и др. Лежах 10 дни в болницата и плащах за всеки ден по ценоразпис 25лв.Така беше защото не ми беше районна болница. Доволна бях от условията и грижите. За пояснение става въпрос за 99год. когато родих дъщеря си. Синът ми не е роден в България , нищо не съм платила и съм много доволна от условията в болницата и отношението на екипа, който ме изражда.

# 36
  • Мнения: 83
Az  ragdax  vav  chasna  klinika  i  platix  nad  500 lv  no  vseki  lev  si  zaslygavawe

# 37
  • Мнения: 5 539
Аз потърсих уговорка с лекарката, която ми следеше бременността и платих за това 200 лева. Жената беше на 70 км. извън града и въпреки това дойде в неделя сутринта, когато и се обадих.
Наслушала съм се на кошмарни истории от нашата боница, затова не бих рискувала да оставя нещата на случайността.
В София нещаата явно стоят по по-различен начин. Който е много курназ да се бори с корупцията, да дойде тук да ражда

# 38
  • София
  • Мнения: 13 204
Не съм имала уговорка, не са ме изнудвали в болницата и аз съответно не съм платила нито лев за раждането! Сложиха ми безплатно спинална упойка в "Св. София", След раждането майка ми донесе торта и някакви сладки питиета и го даде на акушерката!

# 39
  • Мнения: 3 200
За мене няма отговор и за това не гласувах Sad
Имам допълнителна здравна застраховка и родих по нея при лекар и в болница, които имат договор със здравния фонд, в който съм осигурена.

# 40
  • Мнения: 485
Цитат на: DANY_SP
Без уговорки. И двата пъти - при екипа който беше на смяна.

И аз така.
За бога сестри не плащайте!!!
Много е интересно, хем искаме да няма корупция, а сами я поощряваме...

# 41
  • Мнения: 485
Цитат
И да даваш и да не даваш - гаранция нямаш никаква. Най-много доктора да се обзаведе я с нова холна гарнитура я да го пратиш на почивка, grinning039 а пък ти си стой в мизерията.

Хе ,хе,колко си права Laughing  Laughing

# 42
  • Мнения: 2 655
Родих АЛИСИА тук в Америка без да платя нито $. Нямах уговорка с доктор. Приеха ме по спешност и ме сложиха на система за деня, но не се получи. На следващата сутрин влезе мъж на средна възраст представи се, прегледа ме и взе решение за раждане. Беше като лекарите по филмите, не загуби нито минута и не направи едно излишно движение по врем на раждането. Родих естествено без упойка и не съжалявам. Няма по сладка болка от тази. Wink
Условията бяха като 5 звезден хотел, а сестрите и акушерките винаги усмихнати и готови да помогнат.
Ако имам възможност и следващите деца бих родила в Америка.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 848
не - раждах без уговорка Laughing  Laughing  Laughing

# 44
  • Мнения: 2 000
Абе как ще плащам. Нали за това си плащаме здравните осигуровки, че после медицинските услуги да са ни безплатни. Аз от началото на бременността си до 7 месец ходех в частна болница, която имаше договор със Здравната каса и нищо не съм плащала. След това моята докторка я уволниха и се наложи да си търся друга, от която се оказах много доволна. Тя ми води прегледите до края, в последния момент реши, че трябва да раждам със секцио по спещност тъй като водите бяха позеленели. И за всичко това не ми взе и стотинка.  
Не знам при вас как е, но по принцип тук (в Сливен) от началото на бременността си избираш гинеколог, който ти води прегледите , а накрая извършва и раждането.

Общи условия

Активация на акаунт