Уговорка с лекар

  • 6 760
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 255
Без уговорка. Дори не знаех кой лекар ме е израждал толкова набързо стана всичко.

# 46
  • Мнения: 4 915
С уговорка, 600 лв, платих при изписването.

Три години лекувах стерилитет и не можех да рискувам, освен това щях да съм секцио и исках да съм сигурна, че ще бъда при добър хирург.

Лекарят и преди и след раждането не отвори дума за сума, макар че два пъти повдигах темата. Отговаряше: "Да ви изпишем живи и здрави с бебето, пък ще видим...Ако сте доволни...Предварително няма да говорим..."

Всъщност така и не говорихме. В деня на изписването трябваше сама да го търся из болницата, за да му дадем парите и букет рози. И все ми се струваше, че даденото е твърде малък и недостатъчен изказ на благодарността ми към лекаря. А той се държа превъзходно  с мен - и преди, и по време, и след раждането.

А пък можеше и да си тръгна, без да му платя...Или да платя 100 лв. Сигурно има момичета, които са постъпвали така.

Не съжалявам, че платих. Лично аз се чувствах много по-спокойна за бебка, а и за себе си - имах лекар до себе си, който ме наблюдаваше внимателно и след раждането. Човек не може да ръководи и обективните обстоятелства, но доколкото зависеше от мен да си осигуря спокойствие - аз го направих с избора и с уговорката с този лекар.

# 47
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
С уговорка, секцио 300 Евро, след раждането. След като благодарение на "кадърни" лекари загубих една бременност, сегашната ми беше много тежка. При нас въобще не стоеше въпросът дали да се плати, а на кого може да се разчита и плати. Имаме, нямаме, бебчето беше най-важно. И честно казано, много съм доволна и от операцията, и от вниманието, и от самия лекар. Човекът изрично предупреди, че освен парите да не мъкнем никакви подаръци, бонбони или бутилки, че той си се разплаща с целия екип, който е работил...

# 48
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Vase
Цитат на: DANY_SP
Без уговорки. И двата пъти - при екипа който беше на смяна.

И аз така.
За бога сестри не плащайте!!!
Много е интересно, хем искаме да няма корупция, а сами я поощряваме...


Тук за жалост въпросът не опира само до това да дадеш подкуп, за да ти издадат бързичко лиценз за алкохол примерно! Става въпрос за нещо много по-важно и това е твоят и на детето ти живот, както и това, че не се опира до алчността на някой служител, а до морала на лекарите, какъвто както стана ясно и от последния случай в МД липсва на мнозина. Незнам, аз не бих рискувала да попадна на някой от тях!

# 49
  • Мнения: 1 417
Родих с уговорка секцио 400 евро. Страхувах се и така ми беше по сигурно. Пари се изкарват, здраве и живот не се купуват! Това е лично мое мнение!

# 50
  • Мнения: 922
Нямах уговорка с лекар. За да имаш уговорка с лекар в моя град трябва да си приготвиш 300-350лв. Така че реших по-добре 400лв в частна клиника и всичко е о.к.

# 51
  • Мнения: 2 693
200 лв. на позната акушерка, с които си платих ОТНОШЕНИЕТО. Живот и здраве с пари не се купуват.

# 52
  • Мнения: 3 200
Възмутих се от историята на една от ноемврийките в дир.бг, при условие, че е имала "уговорка" с лекар и я пускам и вие да я прочетете:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=16&Board=budeshtima … ollapsed&sb=5

Явно уговорката не е гаранция, че всичко ще е ОК Close

# 53
  • Мнения: 4 212
Уговорих се с акушерка, приятелка на майка ми.За пари не сме говорили.После от благодарност и дадохме 1500 лева по старите пари,93 година ,май сега са 150 лева.Жената не о4акваше и беше супер благодарна.С парите си оправи  зъбите и казва, 4е като се погледнела в огледалото се сещала винаги за бебе Ванина Grinning  Grinning  Grinning Отделно майка ми беше направила пога4а, купи торта,някакъв алкохол, безалкохолни и мнооого цветя Heart Eyes Абе по4ерпка за здраве Flutter

# 54
  • София
  • Мнения: 985
платих 100 лева на акушерка и 100 лева за упойка.

# 55
  • София, Дружба
  • Мнения: 44
много се обърках от всички отговори
тук май наистина не е за бременни, чудещи се как да родят.Имам в предвид себе си в случая.
На мен доктора ми иска 250 EUR за нормално раждане с упойка... Аз още се чудя. Но има още време да мисля...

# 56
  • Мнения: X
Родих секцио с уговорка - платих 300 EURO мног съм доволна - секцио, като по учебник. Нищо не ми изтръпва, не ме придърпва и т.н.

# 57
  • Мнения: 142
От доктора,който ми следеше бременността,ми беше поискана за израждане сумата от 500 евро(без капка стеснение).Аз също му отговорих откровено-нямам такава финансова възможност.Поисках си направление.Накрая обаче ми каза все пак да го потърся,ако започне раждането.Аз не го направих,най-вече поради факта,че последните няколко пъти ме преглеждаше доста грубо.Самото раждане премина с екипа,който беше на смяна,но най-голямо участие взе една млада лекарка,която стажува при  въпросния доктор и също ми водеше консултациите.Смятам да й се отблагодаря допълнително.

# 58
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
преди две години - неофициално в Шейново 250 $, което си беше 500 лв...
Тази година в Св. София 800лв (избор на лекар, упойка и ВИП стая)...

# 59
  • Мнения: 1 517
Цитат на: pandora
Родих секцио с уговорка - платих 300 EURO мног съм доволна - секцио, като по учебник. Нищо не ми изтръпва, не ме придърпва и т.н.

и аз така само че 400 евро

Общи условия

Активация на акаунт