Уговорка с лекар

  • 6 779
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 526
Цитат на: evpraksia
Възмутих се от историята на една от ноемврийките в дир.бг, при условие, че е имала "уговорка" с лекар и я пускам и вие да я прочетете:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=16&Board=budeshtima … ollapsed&sb=5

Явно уговорката не е гаранция, че всичко ще е ОК Close


Раждах в Правителствена и имам впечатления от д-р Дамянов само от визитациите. Единствения ми антипатичен доктор, не знам как се е излъгала да се уговаря с него?????Всички други лекари ни преглеждаха- натискане по корема и др. там,  а неговите визитации протичаха по следния начин:"Добро утро, как сте днес, проблеми, проблеми с бебенцата /обръща се към педиатърката/, приятен ден!". И да ти има нещо, него не го интересува, влиза си в кабинета и се затваря вътре!
На мен пари не са ми искали, иначе за отношението на всички останали съм на абсолютно същото мнение-перфектно!

# 61
  • Мнения: 4 242
Уговорка не съм имала нито с лекар нито с акушерка,преди 18 дни платих 200лв за присъствие на таткото.

# 62
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Без уговорка при дежурния екип е шейново. Не съжалявам и ако има следващ път , пак ще постъпя така Grinning

# 63
  • Мнения: 2 609
Без уговорка.Секцио,но не по мое желание-седалищно Sad .

# 64
  • Мнения: 5 468
Родих без уговорка във Втора градска болница, с направление за секцио от очен лекар. Не са ми искали стотинка. Оперира ме дежурния на смяна доктор. Доволна съм, както от болницата, така и от персонала. Страхотни са всички доктори, акушерки и санитарки там. Въобще... за разколебаните бъдещи майки - ако имате финансови затруднения, раждайте без страх във Втора градска. За една седмица там, никой не видях да роди с уговорка. Звънят на вратата в 2-3 през ноща, влизат и почват да раждат при който е на смяна. Няма 6-5:)

# 65
  • Мнения: 4 390
2003
Спешно секцио при Доцент.
Без предварителна уговорка.
След операцията мъжът ми му даде 500$ да се почерпи.
При мен случаят беше много сложен - идвах от чужбина, бременна в 9-ти месец, без никакви документи...Драма.
Никой никакви пари не ми е искал, освен за ВИП стаята, за което получих фактура.

# 66
  • Мнения: 2 099
Родих в Германия,без уговорка и без да платя стотинка.Условията бяха страхотни,изражда ме лекар,не ми слагаха упойки и всичко беше много добре.
Не бих си платила мисля ,че бих информирала ако ми се иска подкуп.Егати и кожодерите дето са в БГ, копои....направо не е истина дето са затрили онова момиче за което писахте.......

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 694
Да платих си защото аз така исках. Имах уговорка с много близък и трябваше да платя на анестезиолога и за екипа, но си платих и на доктора, първо защото бях супер доволна, второ за да не се чудя какви подаръци да му правя и трето не обичам да се чувствам длъжна.
 Но всчко това е защото аз исках така.

# 68
  • Мнения: 1 437
Имах уговорка с акушерка , но не платих нищо  защото сме близки приятелки . Направих и личен подарък , който тя носи с удоволствие .

# 69
  • Мнения: 4 406
бременността ми беше наблюдавана в частния кабинет на докторката, влязох да раждам когато тя беше на смяна планирано от нас двете, но никога не е ставало дума за пари. после идваше всеки ден да ме преглежда, въпреки , че не е на смяна, така 6 дни. докато съм била в родилното, мъжът ми е занесъл подарък в кабинета й- уиски и бонбони.

# 70
не съм плащала нищо освен обичайната почерпка след раждането...
БОЛНА ТЕМА........... исках но нямах финансовата възможност да правя уговорки с който и да е
преди повече от две години ме посрещнааха ме в Майчин дом с репликата "имате ли уговорка с някой лекар".... не.......
влязох с направление за операция т.к. бебо се очакваше а и си беше голям .... направиха ми всички изследвания за секцио ...но така и не го направиха ... родих нормално.....
слава богу раждането мина "като по учебник"  по думи на лекаря.... просто извадих късмет с дежурния екип....всички се държаха много мила а аз очаквах обратното... беше си ме страх дали ще направят необходимото за мен и за бебо....като слушах какво става
за второ раждане не ми се мисли .....

# 71
  • Мнения: 35 980
платих си и не съжалявам нито за една стотинка: лекарката беше с мен 24 часа /изкара 3 смени докато дъщеря ми се натутка/, държа ми ръката в буквалния смисъл, даде ми хапче за забързване, епидурална упойка, свърши всичко много професионално, консултира се и с други лекари, заши ме перфектно - така трябва да се ражда, у нас за съжаление става само срещу уговорка и то не винаги!

# 72
  • София
  • Мнения: 717
Цитат на: nikol78
Цитат на: evpraksia
Възмутих се от историята на една от ноемврийките в дир.бг, при условие, че е имала "уговорка" с лекар и я пускам и вие да я прочетете:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=16&Board=budeshtima … ollapsed&sb=5

Явно уговорката не е гаранция, че всичко ще е ОК Close


Раждах в Правителствена и имам впечатления от д-р Дамянов само от визитациите. Единствения ми антипатичен доктор, не знам как се е излъгала да се уговаря с него?????Всички други лекари ни преглеждаха- натискане по корема и др. там,  а неговите визитации протичаха по следния начин:"Добро утро, как сте днес, проблеми, проблеми с бебенцата /обръща се към педиатърката/, приятен ден!". И да ти има нещо, него не го интересува, влиза си в кабинета и се затваря вътре!
На мен пари не са ми искали, иначе за отношението на всички останали съм на абсолютно същото мнение-перфектно!



За Емил Дамянов ли става въпрос? Rolling Eyes

# 73
  • София
  • Мнения: 11 715
Може ли някой да отговори свободно ли може да се ражда в Правителствена болница?Доколкото съм чувала за там не важат направленията и какви са тарифите,като в други болници ли?

# 74
  • Мнения: 46 526
Цитат на: GoldenEyeful
За Емил Дамянов ли става въпрос? Rolling Eyes


Не знам първото му име!

Общи условия

Активация на акаунт