Уговорка с лекар

  • 6 780
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Nice / France
  • Мнения: 225
Bez nikakvi ugovorki.Kogato doide momenta parvo otidoh v okrajna bolnica - Varna no za moe goliamo sajalenie niamashe koi da me prieme biah s bolki i iztekli vodi sled polovin chasovo obikaliane na bolnicata reshihme s majat mi da otidem v Maichin dom.Ta tam vednaga na momenta me prieha e nali shte si plashtam Grinning ,no ne sajaliavam.
Pozdravi

# 76
  • Мнения: 46 526
Цитат на: Ali97
Може ли някой да отговори свободно ли може да се ражда в Правителствена болница?Доколкото съм чувала за там не важат направленията и какви са тарифите,като в други болници ли?


А от къде си чувала, че не важат направленията?

Ето условията накратко, ако имаш още въпроси-питай, няма проблем!

Цитат на: nikol78
Не съм гласувала, защото няма отговора "Родих с уговорка, но не съм плащала". Бях с проблемна бременност и затова 45 дни преди раждането си записах час при лекар, който ми препоръча моя позната, която не беше плащала. В тази болница реда беше такъв, че си платих всички изследвания, те бяха на стойност горе-долу 300 лв. Това включваше и прегледите за въпросните 45 дни. Аз и друг път съм писала, плащането ставаше на регистратурата, срещу касова бележка, не знам колко пари са отивали за доктора. Той не ми поиска пари нито преди, нито след раждането! Знаех, че ще е отпуска  по време на термина ми. Постъпих 3 дни след термина, при екипа, който беше на смяна. Мъжа ми се обади на доктора да го уведоми, че съм приета, БЕЗ ДА ГО КАРА ДА ИДВА В БОЛНИЦАТА /той не беше в София/. 4 часа, след като постъпих, дежурния екип взе решение за секцио. Изненадах се, но малко преди да вляза в операционната, моя доктора дойде при мен, за да ме поздрави и успокои Grinning  След операцията си тръгна! На изписването майка ми донесе много неще за екипа: торти, пиле /било един вид курбан за новия живот/, алкохолно, безалкохолно и т.н. След 10 дни бях на контролен преглед и моя доктор вече беше на работа, занесохме му уиски и бонбони. Пак нищо не ми е искал в парично изражение!!!!
Това е в общи линии! Искам само да отбележа, че ако всичко е наред, може да рискува една жена и  да отиде без уговорка да ражда, но ако има проблемна бременност, не знам как би била спокойна, ако в болницата не са запознати със ситуацията.

# 77
  • Мнения: 356
И аз си платих, но лекарят не ми е казвал, че трябва да плащам и каква е сумата. Размерът на сумите се говори м/у родилите вече и като се замисля всичко става по-инерция, правим го доброволно, и заради нас страдат други момичета, които нямат финансова възможност.

# 78
  • Мнения: 6 315
Родих без уговорка и не съжалявам и за миг! Екипът беше страхотен, акушерката имаше златни ръце! Много съм доволна. Но все пак родих във ВИП условия.

# 79
  • София
  • Мнения: 11 715
Благодаря за отговора на Nikol78.
 
Това за направленията съм го чувала от моя позната.
А и доколкото разбирам ти също си платила за изследванията. Това, което разказваш за твоя лекар е много добре,но все пак някой трябва да ти препоръча такъв лекар.Иначе моя позната роди преди 3 години в правителствена,не зная как се е добрала до нея,но чух че и е струвало към 1000лв. нормално раждане. Не зная тази цена дали не е включвала някакви прегледи или изследвания.Доколкото разбирам от теб може свободно да отидеш на регистратурата и да поискаш да се свържеш с някой лекар,така ли?

# 80
  • Мнения: 46 526
Цитат на: Ali97
Благодаря за отговора на Nikol78.
 
Това за направленията съм го чувала от моя позната.
А и доколкото разбирам ти също си платила за изследванията. Това, което разказваш за твоя лекар е много добре,но все пак някой трябва да ти препоръча такъв лекар.Иначе моя позната роди преди 3 години в правителствена,не зная как се е добрала до нея,но чух че и е струвало към 1000лв. нормално раждане. Не зная тази цена дали не е включвала някакви прегледи или изследвания.Доколкото разбирам от теб може свободно да отидеш на регистратурата и да поискаш да се свържеш с някой лекар,така ли?


Ако решиш, ще ти дам координатите на моя доктор. А изследванията ще ти излязат и по-евтино, на мен ми се събраха много ехографи, защото имах гинекологични проблеми, а един ехограф е 20 лв. Ако решиш, пусни ЛС!

# 81
  • Мнения: 2 099
Защо плащате за нещо което ви се полага?????Добро отношение,уважение и прочие????Нали тези доктори получават пари от здравните ви вноски,или незнам как се казват сега?
После говорим против корупцията...няма смисъл.
В БГ си правих изследвания и ми поиска пари доктора,ами оплаках се от него,подадох и жалба.Сигурна съм,че ако повече хора правят така ще ги вкараме в ред.Вместо да си платиш като поп за нещо което ти се ПОЛАГА защо да не купиш на детето си нова играчка.Докато има такива които да си плащат безропотно ще има и мародери.....баси и държавата.

# 82
  • София
  • Мнения: 11 715
Да наистина си плащаме здравните осигуровки и ни се полагат тези грижи и внимание...само че тук е България,а не Германия. В никакъв случай не оправдавам никого,но само с едно оплакване нищо не може да се постигне,докато заплатите им са мизерни...А повечето бременни гледат всичко да им е наред,точно в този момент не мислят за корупцията...

# 83
Родих октомври 2001 година в МД София, нормално с епидурална и огромна доза късмет без да платя и една стотинка.
Ако сега трябваше да раждам, незнам дали и аз нямаше да се повлека по модата с плащането??Когато бях в болницата, т.е. 10 дни, в патологията на 5 етаж се беше събрала една внушителна агитка от бременеещи жени и от нито една не чух  за това, да си е уговорила раждането с определен доктор. Тогава се говореше ,че когато родилка има уговорка с лекар, останалите от болницата не си дават много зор.

 При настоящата грозна ситуация Хипократ сигурно е като пумпал в гроба си.
Но определено мисля, че заплатите на болничните лекари са ниски. При толкова години труд, учене и нерви в последствие, 200-300 лева заплата са си подигравка.....

# 84
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: kose_bose
Родих октомври 2001 година в МД София, нормално с епидурална и огромна доза късмет без да платя и една стотинка.
Ако сега трябваше да раждам, незнам дали и аз нямаше да се повлека по модата с плащането??Когато бях в болницата, т.е. 10 дни, в патологията на 5 етаж се беше събрала една внушителна агитка от бременеещи жени и от нито една не чух  за това, да си е уговорила раждането с определен доктор. Тогава се говореше ,че когато родилка има уговорка с лекар, останалите от болницата не си дават много зор.

 При настоящата грозна ситуация Хипократ сигурно е като пумпал в гроба си.
Но определено мисля, че заплатите на болничните лекари са ниски. При толкова години труд, учене и нерви в последствие, 200-300 лева заплата са си подигравка.....


вярно е това Косе Босе.
И аз като раждах 1997г. точно така се отнасяха с връзкарите.
Ама през 2003г беше наобратно. На "неуговорилите се" не се обръщаше, ама никакво внимание (говоря за МД).

# 85
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Не съм дала нито лев. Родих на 24.11.2004 в МД-София. Постъпих 6 дена по-рано поради фалшиви контракции и ме оставиха под наблюдение. Родих при дежурния екип и нямам оплаквания нито от грижите за мен нито за бебчо. Радвам се, че избрах Майчин дом защото раждането беше трудно, бебчето трудно се адаптира към "новия живот" и мисля, че там получи възможно най-добрите грижи...

# 86
  • Мнения: 1 381
родих без уговорка, но после "дарих" Wink някой лев от благодарност

ne sam sigurna dali darih tuk e v polojitelen smisal. Az rodih bez ugovorka s lekara v Tina Kirkova. Platih si po tarifa na bolnicata za VIP staia za rajdane i popadnah da neveroiatna akusherka, na koiata s goliama blagodarnost i podarih hubav parfum i i dadoh pari

# 87
  • Мнения: 637
Цитат на: nelipyxo
Защо плащате за нещо което ви се полага?????Добро отношение,уважение и прочие????Нали тези доктори получават пари от здравните ви вноски,или незнам как се казват сега?...


Не, плащаш за ангажимент на лекаря - т.е. да го извикаш в извънработното му време, за да ти проведе цялото раждане - а това е нещо, което НЕ СЕ ПОЛАГА срещу здравните вноски.

# 88
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: Fun
Не съм дала и един лев. Сега смятам да направя същото-отивам с направлението и раждам при дежурния екип.


Взе ми думите от устата!!!

# 89
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: Катя (Сливен)
Абе как ще плащам. Нали за това си плащаме здравните осигуровки, че после медицинските услуги да са ни безплатни. Аз от началото на бременността си до 7 месец ходех в частна болница, която имаше договор със Здравната каса и нищо не съм плащала. След това моята докторка я уволниха и се наложи да си търся друга, от която се оказах много доволна. Тя ми води прегледите до края, в последния момент реши, че трябва да раждам със секцио по спещност тъй като водите бяха позеленели. И за всичко това не ми взе и стотинка.  
Не знам при вас как е, но по принцип тук (в Сливен) от началото на бременността си избираш гинеколог, който ти води прегледите , а накрая извършва и раждането.


Моята сестра се омъжи и живее в Сливен, преди година и месец роди момиченце с условията които ти описваш, но това за съжаление май го има само в Сливен, например в Стара Загора дори няма частна клиника за раждане!
Искрено завиждам на мамите от Сливен Embarassed  Embarassed  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт