Избор на сушилня - Тема 11

  • 81 435
  • 770
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Благодаря много.
Не съм се замисляла , но сте прави за пералнята.
Аз мислих, че проблема е в сушилнята.

# 691
  • Мнения: 3 167
И моята Бош суши 5 кг за 3 часа на памук.Хем и техник виках,чее гаранц.Смени платката и пак за толкова.Така щее явно...Та има и такива сушилни...куци.Но все пак при теб от пералнята и центрофугата сигурно е проблема

# 692
  • Мнения: X
Благодаря за отзивчивостта момичета!

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 1 389
И аз съм с Bosch-в единия апартамент е 8-годишна,а в другия апартамент е 6-годишна,но повече от 2часа не суши (7-8кг пране),използвам 1600оборота на последното допълнително изплакване.

# 694
  • Мнения: 449
Здравейте ,

знаете ли дали е проблем да пускам сушилнята няколко цикъла един след друг . Налага. ми се почивните дни да суша по три пъти и се чудя дали няма да и стане нещо .
И нещо друго - контейнера за водата след всяко сушене ли изипвате или след като се напълни ?
Относно намачкването - мойта сушилня въобще не мачка , не съм използвала топки . Но според мен защото е с голям барабан за 9 кг , а аз никога не го пълня до горе , защото пералнята ми е 7 кг .

# 695
  • Мнения: 1 207
Здравейте ,

знаете ли дали е проблем да пускам сушилнята няколко цикъла един след друг . Налага. ми се почивните дни да суша по три пъти и се чудя дали няма да и стане нещо .
И нещо друго - контейнера за водата след всяко сушене ли изипвате или след като се напълни ?
Относно намачкването - мойта сушилня въобще не мачка , не съм използвала топки . Но според мен защото е с голям барабан за 9 кг , а аз никога не го пълня до горе , защото пералнята ми е 7 кг .

Никакъв проблем не е. Виждал съм в хотели, как битови сушилни работят буквално денонощно и нищо им няма, държат години, от време на време им се прави профилактика.

# 696
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 754
Здравейте ,

знаете ли дали е проблем да пускам сушилнята няколко цикъла един след друг . Налага. ми се почивните дни да суша по три пъти и се чудя дали няма да и стане нещо .
И нещо друго - контейнера за водата след всяко сушене ли изипвате или след като се напълни ?
Относно намачкването - мойта сушилня въобще не мачка , не съм използвала топки . Но според мен защото е с голям барабан за 9 кг , а аз никога не го пълня до горе , защото пералнята ми е 7 кг .

До колкото съм запозната, сушилните с инверторен двигател, могат да се пускат , без да е необходима почивка м/у циклите.
Относно контейнера за водата, не е необходимо да се изпразва след всеки цикъл, аз лично го правя през 3-4 цикъла или ако сушилнята спре да работи и си показва, че контейнера е пълен. Филтъра за мъховете обаче, чистя след всяко сушене, за да може въздуха да циркулира свободно /ако е забит филтъра, сушилнята суши по-бавно/.

# 697
  • Мнения: 4 709
И аз като Буболина, няколко сушилни една след друга, инверторен мотор и с термопомпа е сушилнята, ако има значение, нищо й няма. Често ми свети индикатор за филтрите и си ги чистя, като светне , то зависи какво суша, някой път след 1 цикъл, някой път след 2. Водата ми е включена в мръсният канал, и не чистя, но предполагам и там ще е така, като светне.

# 698
  • Мнения: 19 527
Аз пък изпразвам контейнера с водата след всяко сушене, защото иначе ще мухляса.

# 699
  • Мнения: X
Благодаря много.
Не съм се замисляла , но сте прави за пералнята.
Аз мислих, че проблема е в сушилнята.

Може и да е в сушилнята, ако отдавна не е почистван някой филтър и е затлачена вътре.

# 700
  • София
  • Мнения: 8 028
Здравейте, днес старото ми Зануси умря без предизвестие. Работи вярно и неуморно 10-11 години, а още когато го купувах, беше поостарял и бюджетен модел.
Искам да питам за скорошни мнения за марката, дали мога да разчитам на това качество?
Конкретно съм загледала ето този модел, ще се радвам на мнения:
https://zora.bg/product/zdh-8333pz

# 701
  • Мнения: 25
Здравейте,
Тъй като изчетох доста от коментарите преди да си купя сушилня, сега оставям и мойте впечатрения. За първи път ползвам сушилня и бях доста скиптично настроена към тази техника ппеди това . Идеята да си купя беше много импулсивна, породена от факта, че на вън дрехи не простирам( не смятам, че на току що изпраните и още мокри дрехи мястото им е на терасата ппи прахоляка), а вътре в преходния сезон сега се сушат прекалено бавно. Спрях се на този модел:
https://sushilni.pazaruvaj.com/gorenje/da83il-i-p405531733/?gcli … L4bfD_BwE#mnenija
Ползвам я от 3 седмици и до момента съм много доволна. Пробвах няколко програми, но последните 2 седмици всичко пускам на микс. Вадя всичко сухо и много от нещата дори не гладя, особено памучните дрехи на малкото ми момиченце.
Смятам, че решението ми за тази покупка определно беше добро.

# 702
  • Мнения: 449
И аз си взех същия модел преди седмица, но все още не съм я пробвала. При нас се налага за някакъв период от време да се използва заедно с по-стара пералня, чиято центрофуга върти с 600 оборота (доколкото разбрах), което ще удължи времетраенето на изсушаването, но това е положението Simple Smile С Микс програмата ли постигаш най-добър резултат?

# 703
  • Мнения: 25
Да, микс програмата определено ми допада най- много, все пак тя предназнамена и за различни материи. При всички случай сушилнята сама определя времето на сушене и постоянно го коригира. При пускане на 7-8 пулонера, който така или иначе излизат полусухи от пералнята, съкрати времето на сушене до около 30мин. За мен е положително и това, че при прекъсване на сушенето и отваряне на врата, след това продължава от там, където е спряла. Така по някога много финни материи вадя слез 30-40мин, сле което останалите дрехи продължават сушенето до край.

# 704
  • Мнения: 41
Здравейте! Може ли мнения за тази пералня https://zora.bg/product/ww80k44305xle-1 и тази сушилня https://zora.bg/product/dv90m5010qxle.... имат ли всичко необходимо? Какво трябва да гледам при сушилнята, защото ще ми е първата? Пералнята е сменям, защото старото ми горение е до 6 кг и до 800 оборота и вече ни е малка за 4ма. Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт