Избор на сушилня - Тема 11

  • 81 452
  • 770
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 231
Афродита, благодаря за отговора!
На гранулирания парфюм не пишеше, че става за сушилня - значи ще го игнорирам.
Прането не съм го теглила, нито сухо, нито мокро - чак път толкова не се вманиачавам. Пералнята ми е за 6 кг, беше пълна и от изпраното отделих няколко неща - така направих приблизително сметката, че е останало за сушене около 5 кг (сухо пране). А пликовете ми са с ципове, затворени - не може да е влязла калъфката. Та си остава чуденката...
Относно топките - за всички дрехи ли се ползват? За пухените якета знам, за другите дрехи се чудя - много ще тропат, не знам дали ще ги издържа...

# 76
  • София
  • Мнения: 12 006
Топките омекват от топлината, ама пак си тракат. Аз не ползвам, защото ... все си купувам Mr. Green и ест. винаги се сещам за тях като тръгна да суша, ама не и като съм в магазина  bowuu. Пухени якета нямам.

# 77
  • София
  • Мнения: 190
Здравейте,
Някой с мнение или още по-добре отзиви за тази сушилня:

https://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-tdb-230-wp-active

Благодаря ви предварително Simple Smile

# 78
  • София
  • Мнения: 239
Здравейте,
Някой с мнение или още по-добре отзиви за тази сушилня:

https://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-tdb-230-wp-active

Благодаря ви предварително Simple Smile
Иаз съм я замислила тази Миле, но е малко малка като обем - само 7 кг.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 231
Нямам мнение за този модел. Но да споделя, че ме е малко яд, че на моята не може да се сложи кошница за обувки и филтърът не е самопочистващ се. Така че, ако това ви интересува, разучете тези опции дали ги има.

# 80
  • Мнения: 1 207

Иаз съм я замислила тази Миле, но е малко малка като обем - само 7 кг.

Не е малка,  стандартна е като обем на барабана. Тия килограми как ги изчисляват само те си знаят. Всеки производител си пише, квото иска и при пералните така.

# 81
  • София
  • Мнения: 12 006
Нямам мнение за този модел. Но да споделя, че ме е малко яд, че на моята не може да се сложи кошница за обувки и филтърът не е самопочистващ се. Така че, ако това ви интересува, разучете тези опции дали ги има.
Аз пък исках с не самопочистващ се филтър, т.к. не ми се занивама на няколко години да я водя на сервиз за да я й почистват самопочистващия се филтър. Обувки също не слагам в пералня и сушилня къдто си пера дрехите, бельото и вс. останало. Нехигиенично ми е.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 1 389
На няколко години всяка сушилня може да има нужда от профилактика в сервиз,проблема не идва от самопочистващия се филтър,той е една "екстра".

# 83
  • София
  • Мнения: 12 006
На няколко години всяка сушилня може да има нужда от профилактика в сервиз,проблема не идва от самопочистващия се филтър,той е една "екстра".
Не е всяка, а точно тези със самопочистващия филтър - прави има се профилактика.

# 84
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
Здравейте,
чета темата от доста време преди да си купим сушилня. Позволявам си да се включа, защото и аз доста се чудих този самопочистващ се кондензатор дали е добра идея или занимавката с носене в сервиз е по-неприятна. Тъй като си бях избрала конкретен уред Bosch WTW85550BY, предварително прочетох книжката и не открих информация за такава сервизна поддръжка. Звънях в сервиза на Bosch и те ми казаха, че това се отнася за по-старите им модели със самопочистващ кондензатор. Това ме успокои и в крайна сметка такъв уред купихме.
Винаги има шанс да съм говорила с не достатъчно компетентен служител или в книжката да не е добре описано и да се окаже, че такова сервизно обслужване се налага. Уредът ни е нов и не мога да съм сигурна в информацията, но реших да споделя за други чудещи се.

Последна редакция: вт, 11 дек 2018, 12:28 от stasy-bs

# 85
  • Мнения: 3
Здравейте,
някой ползва ли този модел сушилня на Candy https://www.technopolis.bg/bg/Dryers/Dryer-CANDY-GVS4-H7A1TCEX-S-Slim/p/688858
Купихме я преди 10 дни, знам че повечето ще кажат защо Candy, след като за тези пари можем да вземем доста по добра марка Simple Smile , защото е единствената 49см другите са стандарт 60см., а ми трябва за такова място Simple Smile
Въпроса ми е случвало ли ви се е да спира на пауза (може и за друг модел) по средата на времето, например програмата е 2ч или 3ч и спира на 1ч и 20мин или 1ч. и 44мин и т.н., а дрехите са леко влажни и прави голям конденз, текат капки от капака. Пуснала съм я общо 10 пъти сигурно, от които 3 е свършила с End както трябва.

# 86
  • Мнения: 11 881
А проверихте ли дали кондензаторът не е пълен с вода и да го изпразните?

# 87
  • Мнения: 3
За това не написах Simple Smile, изливам го след всяко сушене, както и почиствам филтрите тъй като до сега дрехите не са сушени на сушилня и има доста мъх, не дава индикация нито за филтри нито за вода, единствено свети че дрехите са все още влажни.
Идва и техник, на който след като обясних май му стана ясно за какво става дума, но за този модел не са имали рекламации до сега (ест защото е нов Simple Smile ) и иска да я взима да я тества, дори не написа протокол че е идвал

# 88
  • Мнения: 114
Момичета, имам чудене - сушилня Бош от коя серия да взема. В Технополис ми препоръчаха серия 6, защото е А+++, а серия 8 е А++ - но нали серия 8 е по-нова, не трябва ли и да е по-хубава?

# 89
  • София
  • Мнения: 12 006
Тези плюсове почти нямат разлика в потреблението на годишна база. Аз не бих се и замислила. Ест., че 8ма серия е по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт