АПРИЛчето ритници раздава, а палтото мама трудно закопчава. - ТЕМА 4

  • 45 509
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София, България
  • Мнения: 3 588
Всичко е наред Relaxed Хемороид е, както и предполагах. Rolling Eyes
Обаче ми изписа желязо за хемоглобина. Мислех, че не ми е толкова нисък, но тя каза че щом се понижава ще трябва да го приемам допълнително. Обаче ще пробвам да увелича яйцата и месото освен хапчетата и дано да ми ги спре Януари месец хапчетата.

# 31
  • Мнения: 79
Здравейте мами
Бременна съм в 20 г.с и все още не съм усетила бебчо според мен?
Някой има ли като мен?

# 32
  • София
  • Мнения: 385
Purple Peanut,  браво, радвам се. И аз днес по доктори, и моят хемоглобин от 140 е паднал на 116 за 2 месеца. Пак кръв в урината, ще видим в сряда док какво ще каже.

Daniela15 и аз съм в 20 г.с., и аз не го усещам. Най-вероятно си с предна плацента, споко. До 2-3 седмици ще ги усетим отчетливо.

# 33
  • Мнения: 79
Доктора каза че плацентата ми е горе и е предна да но дали е заради плацентата или заради килограмите вие по пълничка ли сте?
И искам да питам как минава прегледа ви при вас видеозона вагинален ли е или не, тонове записват ли ви, колко време ви трае прегледа и т.н

# 34
  • София, България
  • Мнения: 3 588
При предна плацента и напълно нормално да не си го усетила все още Simple Smile

Мен ме гледаше с вагинален до преди ФМ в 13-та г.с. От тогава вече два пъти само с коремен ехограф ме гледа.
Тонове не ми записват. Записването мисля, че е чак в 9-ти месец.
Прегледа ми принципно е доста бърз, понеже до сега не съм имала оплаквания. Simple Smile Сега вече е мааалко по-бавен, защото бебето е голямо и оглежда с коремния ехограф всяка част на тялото по отделно. Последния път мисля, че около 10-15 мин ме гледаше на ехографа, 5 мин. да премерим теглото и кръвното ми и още 5 мин. да попълни в досието как е минал прегледа. Relaxed

AllegraA, моят е 119 и точно за това мислех, че е добре, но явно не е чак толкова добре Grinning Аз нали съм си спокойствие и всичко ми се струва, че е добре Grinning

# 35
  • Мнения: 203
Прегледа е около 10 Мин . Теглят кг , мерят кръвно както и обиколка на корема . Гледаме на видеозона като в повечето пъти само сурцето пуска да чуе . Пита ме как съм , задавам си въпросите и това Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 387
Колко според вас и вашите лекари е нормалния хемоглобин? Моят последния път, преди седмица, беше 126. Мисля, че е в норма.

# 37
  • Мнения: 218
Над 120 е ок

# 38
  • Мнения: 17
Колко според вас и вашите лекари е нормалния хемоглобин? Моят последния път, преди седмица, беше 126. Мисля, че е в норма.
В нормата си..Тя е 120-160 поне според моя док..На мен ми е нисък 111
Сега взимам феротон..дано всичко е наред

# 39
  • София
  • Мнения: 595
126 си е в норма, макар и близо до долната граница.
Те се презастраховат, защото точно от този период нататък започва стремглаво да пада хемоглобина. Аз по принцип съм с анемия, хемоглобинът ми в небременно състояние е около 120. Сега, за един месец, е паднал от 111 на 97, макар че приемам желязо (вярно, в много ниска доза, горе-долу 1/6 от препоръчителната при анемия, и явно ми е недостатъчно). Въпросът е, че много стремглаво намалява края на второто и началото на третото тримесечие, а казват, че не е хубаво да влезеш да раждаш с под 100. Пък той един път като падне, доста трудно се вдига после. Затова предполагам че и на Purple_Peanut са изписали желязо...

# 40
  • Мнения: 18 993
Моят хемоглобин беше 110 и каза, е е добре. Изписвали са ми само Биозин мама и фолиева киселина, и сега за бактерията Макмирор, за което ходих и при друг специалист за преглед и ФМ. Не усещам и аз движения, около 20 седмица съм, за плацентата пише, че е ant et fundalis/fundelis и каза, че бебето е много подвижно, но аз усещам само нещо като къркорене. Не каза нищо за степента на зрялост, наред била. Феталната морфология беше много интересна - показваше мозъка, че е нагънат, биенето на сърцето и ритъма, мереше там различни параметри като дължина на бедрото, тегло и пр., и изброяваше признаци за липса на Даун - при Даун имало 2 костици в някой от пръстите на ръцете, а иначе били 3, та ги брояхме, нямало костица на носа, а само хрущял, плодът не се движел много и т.н. Леко се притеснявам, защото после, като погледнах снимките, горната устна ми се видя много по-издадена от долната, това обичайно ли е, не се сетих да попитам.

# 41
  • Мнения: 79
Моя преглед преди минаваше бързо преди няколко дена като ходих беше по бавно защото исках пола да ми каже със сигурност защото предния път не беше сигурен за първи път шииката ми измери и се позаинтересува от това как сме?
Другия ми въпрос с възглавници се подпирам и с какво ли още не но понякога се събуждам и съм притиснала стомаха си доста и после чувствам тежест в стомаха и ми е гузно че съм натискала БебкА може ли да навреди? Препоръчайте нещо имам възглавница за бременни не ми помага пробвах и с две възглавници пред мен но се обръщам.

# 42
  • София, България
  • Мнения: 3 588
Не мисля, че може да навреди Simple Smile Когато ти порасне коремът сама няма да можеш да лягаш на него. Бебето има място няма как да го притиснеш. Мен като спя по корем дълго време започва ме боли.

Не съм минала още втора ФМ и не мога да помогна за устничката. Но, кукумицинка, може да питаш и следящия ти лекар Simple Smile

За желязото, със сигурност сега ще почнем да имаме все повече липса на част от нещата при кръвните изследвания. Надявам се да се вдигне. Сега ми е изписа някакви дъвчащи таблетки, първите 10 дена по два пъти, после продължавам по един път на ден.

# 43
  • Мнения: 228
Здравейте момичета, мисля че от няколко дни имам контракций, но само мисля защото незнам какво точно е. Усещам леко стягане където е бебето и инстиктивно се свивам леко. Казват че като имаш контракций ти се втвърдява корема, е моя се втвърдява или си въобразявам, незнам и аз. Инъче нищо ми няма нито болки нито зацапване. И незнам нормално ли е в 22 + 3 дни съм. Надявам се да не е нещо сериозно и ще се радвам да чуя мнение.

# 44
  • Мнения: 218
Мисля че са контракции. И аз имам точно такива без болка. Пия магнезий, ти пиеш ли?

Общи условия

Активация на акаунт