АПРИЛчето ритници раздава, а палтото мама трудно закопчава. - ТЕМА 4

  • 45 571
  • 736
  •   1
Отговори
# 300
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Значи аз по схемата от първия пост и по лунарен месец вече съм в 6-ти месец от два дена. Сега съм 21г.с. + 2 дена.
Дори и по Календарен месец вече си в 6-тия Simple Smile По лунарен си в шестия от преди една седмица и малко, а по календарен си от няколко дни.

И честити младеж и девойка! Blue Heart  Purple Heart

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 14:13 от Purple_Peanut

# 301
  • Мнения: 1 680
Благодаря ви за отговорите!
При първата ми бременност за нищо не се притеснявах, тогава даже не съм и предполагала, че може да има някакви проблеми.  Сега обаче се плаша от това, че са двечки...Все си повтарям, че съм яка и корава  българка, и че ще се справя и с това...
Наталия, съпричастна съм с притесненията ти. Ще се моля и за твоите бебчета , както за моите!
Purple, и аз днес съм 21г.с.+2дни 😊

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 14:26 от puh4e05

# 302
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Да, видях като въвеждах половете Simple Smile Значи по лунарен си в 6-ти от два дена, а по календарен ще бъдеш в шести от другата седмица Simple Smile

# 303
  • Мнения: 19 025
Аз ходих вчера на преглед, взеха ми и кръв и урина. Каза, че от ишиас били болките бод седалището и нямало да минат до раждането, но ще се усилват тепърва. Ако много ме боляло, щяла да ми изпише някакви вимини от Б-група, но не помагали кой знае колко. Иначе бебка се е обърнала седалищно, но имало време да застане както трябва.

Мъжът ми много ме нервира. Чул, че не трябвало да пия кафе, а аз съм го намалила и го пия с мляко, защото съм с ниско кръвно и без    кафе съм с хронична мигрена и не се чувствам добре. Съответно, вчера на прегледа пита лекарката трябвало ли да спирам кафето и тя му вика, че не е задължително, ако не ми става лошо от миризмата, даже какаото, съответно шоколадът, било много по-вредно от кафето. Той, като се въодушеви, каза, че вече съм нямало да ям шоколад и се върна от магазина с локумени вафли, ама чисто локумени, от едновремешните. А аз ям сладко, но съвсем не всичко и предпочитам да не ям, ако ще е нещо, което не обичам. Алкохол въобще не пия, но никога не съм била фен на алкохола и не ми тежи, но той дори и панетонето изхвърли, защото било със стафиди, накиснати в алкохол.

# 304
  • София
  • Мнения: 595
Ако някой ми изхвърли храната, със сигурност ще бъде изхвърлен веднага след нея.....Още не се е родил този, който да ми каже какво да ям.....

# 305
  • Мнения: X
А той спрял ли е всичко, че да ти говори така? Аз спрях цигарите, не пия алкохол като излизам, неща, които за мен бяха непосилни преди. Но не пия ли кафе, не съм човек, не мога да се събудя, главата ме боли, не мога да ида до тоалетната дори... едва ли ако се чувстваш зле е по-полезно за бебето.. някои неща не са просто каприз, но да, ако беше толкова вредно, щях да го откажа, но имам разрешение от няколко лекари за кафето...
Ядосвам се и аз, защото и на мен ми ги говорят едни такива вкъщи. А тука няколко дни не можех да спя от киселини, независимо какво ям, та ми казаха да не се оплаквам, защото и в картофената супа, която съм яла имало подправки...
Та съм малко по-агресивна тия дни... Оплаках се и аз Simple Smile

# 306
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Каприз или не, никой човек няма право да ни кара да се чувстваме зле. Никой не си позволява да ми говори за храненето вкъщи. Аз сама вчера се ядосах, че за 2 седмици съм качила 2 килограма. И от днес съм без шоколади. Sweat Smile 

# 307
  • Мнения: 218
За съжаление кафето не ти помага при киселините. Аз също имах невероятни киселини до третия месец, ходих на гастро специалист, изписа ми нексиум, спрях всичко, почти не се хранех, дори водата която пих беше преварена... та от тогава и кафе не пия нищо че ми мина. знам че пастата е мн подходяща. Дори да не пия кафе и кръвното ми се нормализира, преди беше ниско, а сега си е нормално... та вс е въпрос на навик според мен

# 308
  • Мнения: X
На мен киселините са ми вечер, затова не го отдавам толкова на сутрешното кафе. Имах предвид друго. Аз обожавам да готвя и то да готвя вкусно (в никакъв случай вредно, дори напротив). Но спра ли всичко, означава, че ще се превърна в една много ядосана бременна. Понякога имаме нужда от подкрепа от човека до нас, а не от някой, който да ти казва как трябва да се превърнеш в инкубатор, докато си пуши цигарата...

# 309
  • Мнения: 19 025
А той спрял ли е всичко, че да ти говори така? Аз спрях цигарите, не пия алкохол като излизам, неща, които за мен бяха непосилни преди. Но не пия ли кафе, не съм човек, не мога да се събудя, главата ме боли, не мога да ида до тоалетната дори... едва ли ако се чувстваш зле е по-полезно за бебето.. някои неща не са просто каприз, но да, ако беше толкова вредно, щях да го откажа, но имам разрешение от няколко лекари за кафето...
Ядосвам се и аз, защото и на мен ми ги говорят едни такива вкъщи. А тука няколко дни не можех да спя от киселини, независимо какво ям, та ми казаха да не се оплаквам, защото и в картофената супа, която съм яла имало подправки...
Та съм малко по-агресивна тия дни... Оплаках се и аз Simple Smile

Да, той по принцип не пуши, аз пушех и това ми беше най-трудно да откажа, още сънувам, че пуша и се чувствам гузна.  Присещам се изведнъж, в определени моменти, че тъкмо сега бих запалила цигара. Кафе пие само сутрин, но може и без, просто е такъв човек, а аз си страстна кафеджийка. От време на време пиеше по някоя чаша вино, но сега действително не пие, макар че аз алкохол не обичам и хич няма да се трогна, ако някой пие пред мен. Шоколад яде, но пак не е пристрастен и може и без такива неща, ако реши. Съвсем не е да си угажда и аз отстрани да го гледам като гладно сираче, по-скоро аз съм обичам да си угаждам и ми тежи да се отказвам от такива неща.

# 310
  • София
  • Мнения: 595
Абсолютно съм съгласна с Jacqui, не сме инкубатори. Естествено, че всяка от нас се е отказала от вредни навици, но докато детето е в моя корем, скача върху моя пикочен мехур и се опитва да изкочи през моя пъп, аз вземам решенията - с всички позитиви и негативи, малката въшка в момента е част от моето тяло. Когато измислят механизъм това да става в тялото на мъжа ми, тогава той ще преценява.
Защото сега сме бременни, после ще кърмим, ама това не прави телата ни обществени. Отдавна съм навършила 18 и никой не може да ми каже какво да ям, кога да пия кафе и т.н. Следващата стъпка би била да ми обясняват че така не се възпитават деца, докато четат вестник на дивана. Мерси, ама не, мерси. Been there, done that. Не бих си го причинявала пак.

# 311
  • София
  • Мнения: 385
Каприз или не, никой човек няма право да ни кара да се чувстваме зле. Никой не си позволява да ми говори за храненето вкъщи. Аз сама вчера се ядосах, че за 2 седмици съм качила 2 килограма. И от днес съм без шоколади. Sweat Smile 

И аз съм така с килограмите - всеки ден съм с някакви стотици грамове отгоре, ама не мога да откажа сладкото. Отвори ми се пак сладкият апетит и е ужас Sad Гледам поне да ям някакви по-здравословни - без много захар, Е-та и хидрогенирани мазнини, но пак си ям много сладко Cry

# 312
  • Мнения: 686
Аз не пуша още от първата бременност като разбрах и не пия алкохол, но си позволявам шоколад, кафе даже моя сега ми е пратил шоколад.Нищо че е далеко ми казва да си хапвам да не се лишавам от нищо.Кукумицинка не се лишавай яж и пии каквото искаш, твоя много се вживява чак пък да ти взема всичко,другото което е сега си по чувствителна. Като килограми от началото до сега бях 49 сега съм 54 и си хапвам всичко, гледам да не се нервя че контракциите се засилват и хич не ми пука кой какво казва.

# 313
  • Мнения: 203
Моя даже ме насърчава да си пийна 1-2 глътки алкохол . От както съм забременяла обяснявам колко ми се пие уиски с редбул и ми се пуши цигара 😂 никаква храна не ми е главата . Не искам да си помислям какво ще стане като родя и изляза за първи път 😂 ще ме пребират от отрезвителното . Всичко в рамките на нормалното е позволено ако нямаш разбира се здравословни проблеми . Казва всичко и изключвам цигарите и алкохола разбира се . Твоя мъж се престарава явно 😂 не му обръщай внимание Simple Smile

# 314
  • Мнения: X
Моят лекар даже ми каза да пия по малко червено вино (не повече от чаша естествено), било добре за кръвта и ще съм по-спокойна. Ако нямах такива киселини, щях, въпреки, че след малко вино още повече ще ми се пуши. Вече от 5 + месеца не пуша. Това е огромно постижение за мен, само не знам как да задържа така и след бременността, когато няма да има какво да ме спре...

Общи условия

Активация на акаунт