АПРИЛчето ритници раздава, а палтото мама трудно закопчава. - ТЕМА 4

  • 46 026
  • 736
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 19 133
Не съм питала дали може червено вино, ама аз не обичам - и да може, насила ли да пия. В началото на бременността ми ставаше много гадно от манджи с домати, а то тогава посред лято повечето неща, които готвеше свекърва ми, бяха обилно с домати, но ми мина, или просто сезонът на доматените манджи мина. Аз самата, когато готвя, ги избягвах такива манджи с доматени сосове. Въпреки това, все още като си помисля за някаква манджа с доматен сос, ми става гадно. Може и киселини да са били, може и нещо друго. От кафето нищо не ми става, всяка сутрин пия вода с лимон и ми харесва киселото, та не знам.

Иначе наистина гледам да се съобразявам с предписанията, т.е. случва се някой да ми казва/препоръчва, макар и косвено, какво да ям, защото не бях запозната и даже много се изненадах, че френски сирена и морски дарове са забранени. Майка ми пък ми вика да не съм прекалявала със сиренето и киселото мляко, защото като била бременна, тя яла много, и затова фонтанелата ми се затворила прекалено рано, а при нея самата като бебе също е имало преждевременно срастване на черепно-мозъчните шевове на главата, което е създало сериозни здравословни проблеми.

# 316
  • Мнения: X
Това е интересно за калция. Въпреки, че със сигурност има огромна разлика между киселото мляко, което е яла майка ми и това в магазина, което взимам аз. Аз страшно обичам млечни продукти и не съм се лишавала дори за ден, а може би трябва.
Сама започнах да се самонадъхвам да се храня по-здравословно, откакто видях разликата в резултатите от изследванията ми. Оказа се, че все пак има начин да си подобря хемоглобина с правилна диета и витамини и съм силно очарована от резултатите си до момента:) Действа стимулиращо

# 317
  • Мнения: 381
Purple_Peanut и Puh4e много се радвам за хубавите новини. Честито Hug
 И аз много се дразня ако някой почне да ми дава акъл какво да пия или ям. Много добре разбирам кое правилно за бебето и мен, като се стария да спазвам всичко. Е понякога  се дъня Grinning 

# 318
  • Мнения: 354
Пийте и яжте каквото ви се иска. Лекарката, която ще ми прави секциото казва, че всичко е позволено в нормални количества, дори и алкохола. Аз например, когато бях зле и ми се гадеше постоянно и повръщах единственото нещо, което ме успокояваше беше колата. Имаше дни в които съм изпивала над половин литър кола. С първата бременност също бях така ( но за по кратък период от време ) и на юнака нищо му няма.
Днес бяхме на преглед 23г.с. и момата тежи вече 546гр., всичко и е наред за сега.

# 319
  • Мнения: 160
Здравейте , мили мами. Имам следния проблем . Пех утрогестан заради хематом и отлепяне още в 13г.с. Намалих го и до 1 на ден преди 4 дена и от тогава имам оскъдно кафеникаво зацапване с малки съсиречета основно сутрин като стана. Ходих още 1я път при вдин лекар (в събота) тя каза че всичко е наред с плацента , шийка и бебче. Няма хематоми и отлепяне , няма изтичане на околоплодни води. В понеделник ходих и при моя док и той каза същото . Каза , че имам дефицит на прогетерон и самата шийка се чисти. Увеличи ми отново утрогестана и каза ,.че не вижда обсолютно нищо. Ама аз пак съм си се притеснила. На някоя от вас случвало ли се е нещо подобно.

# 320
  • Мнения: 687
На мен са ми казвали така за утрогестана понеже го пих 3х2 след това 2х2 и т.н намаля намалях и си мислех че ще остана само вечерно време по 2 обаче ако го спреш рязко се получава така. Аз сега заради серклажа го пия 2х2,понеже си поставям полижинакс заради него да не ми се образуват инфекции. Не е фатално пии го докато не ти кажат да го спреш, но го спирай постепенно.

# 321
  • Мнения: 160
На мен са ми казвали така за утрогестана понеже го пих 3х2 след това 2х2 и т.н намаля намалях и си мислех че ще остана само вечерно време по 2 обаче ако го спреш рязко се получава така. Аз сега заради серклажа го пия 2х2,понеже си поставям полижинакс заради него да не ми се образуват инфекции. Не е фатално пии го докато не ти кажат да го спреш, но го спирай постепенно.
Аз уж го намалях и в момента в който го намалих се появи това кафяво чудо . Успокоява ме че док не видя нищо и 3ма ми казват ,.че е от шииката. Аз ще го пия , защото ще го ползваме 2в1 да сваля и кръвното, че направих и хипертонична криза. Много ти благодаря за отговора . Знам че точно на теб и много тъпо да ти се оплаквам , но си ме е шубе отвсякъде.

# 322
  • Мнения: 687
Не се притеснявай, Диди за това сме тук да си помогнем коя с колкото може. Бъди спокойна още малко остана. 😘

# 323
  • Мнения: 203
Относно Утрогестана  и аз го пих по схема с намаляване докато не го спрях напълно , знам че при резкия спад на прогестерона е възможно прецапване Simple Smile

# 324
  • Мнения: 160
Относно Утрогестана  и аз го пих по схема с намаляване докато не го спрях напълно , знам че при резкия спад на прогестерона е възможно прецапване Simple Smile
Аз бях на 3х2 повече от месец , после 2х2 за 2 седмици и като минах 2х1 и накрая на 1 започна розово течение еднократно, после бяло с кафеникави нишки пак така и последно кафеникаво . Док каза , че ще си го пия още доста време, защото явно имам дефицит и ако го спра ще си процапвам от време на време. Аз съм голяма паника и си вкарах какви ли не филми в главата вече . Мъжа ми вече съжалява ,.че изхвърли чугунения тиган Simple Smile

# 325
  • София
  • Мнения: 281
Нещо никой не пише последните дни...
Как сте, момичета? Растат ли бебешоците?

# 326
  • Мнения: 23
Здравейте момичета, не съм писала и следила темата от много време. Радвам се на хубавите новини и стискам палци, където има проблеми бързо да отшумят. Зечетох нещата за болниците, към които се ориентирате. Не видях някоя да коментирала Надежда, а аз натам се ориентирам. Поздравям ви за смелостта за Шейново, в началото ми се наложи са посетя спешния кабинет - последваха въртене на очи, грубост и въпроси защо не съм прочела в интернет какво може да ми е... тогава обясних, че не смятам за редно медицински лица да препоръчват самолечение и поставяне на диагноза онлайн... Отделно братовчедка ми роди там през юли, накараха с катетър да се разхожда, хигиената била ужасна, отношението, било й лошо и помолила да вземат детето, отказа ли, защото нямат персонал Sad но стискам палци на всички, насочили се натам.
Та, ако някоя се следи в надежда или има наблюдение за някой лекар, някакви отзиви, моля да сподели 🙃
Иначе съм в 25 седмица края, с момченце, началото на 2019 ще ходя отново на ФМ и се надявам всичко да е наред. При последната в 20-а седмица, докторката видя нещо по-голямо при норма 10 беше 9, но не запомних какво в стомахчето, но ми каза за момента няма какво да се тревожа и затова чакам с нетърпение следващото посещение. Малкият върви с три дни напред и може март да се запознаем официално с него 🤷♀
Сега не знам дали е нормално, но кагото ме гледа следящият почти не го слушам, ако ми казва, че всичко е наред.. Чувам само това е капачка, тук гръбначето, маха с ръчичка и не съм сигурна, но май бебчо тежи около 920-960 гр.
Не минах и без бъбречна криза, но вече всичко е наред 😁😁😁
Освен мен и таткото усеща вече бебчо 😁

Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 21:09 от Mominasulza15

# 327
  • Мнения: 687
Аз не пиша защото съм пак в болница заради тези контракции... Бебчовците са добре и двамата тежат по 500 гр в 23 седмица. 🙂

# 328
  • Мнения: 123
Здравей Mominasulza, аз планирам раждане в Надежда. Миналото също беше там. Мога да напиша и плюсове и минуси. Много зависи какво те интересува. Аз ходя и на ЖК там. При предишната бременност също се следях там и за мен направиха грешки които усложниха раждането ми, но в крайна сметка всичко завърши благополучно. Заради тези грешки обаче не бих се наела да ти препоръчам лекар там. Аз сега се следя при д-р Димова, според мен е ок, но гледам че в темата на болницата не я препоръчват особено. Имам колежка с 2 раждания при д-р Ташков, доволна е макар и 2те да са оперативни. Препоръчвали са ми също и Генадиева, за мен е ок тя, но сме се виждали само веднъж.
Аз доста се колебах дали и второто ми раждане да е там, но предвид условията и факта, че вече 4 лекаря ми казват пак секцио мисля, че е оправдано да го направя пак при предишния доктор.
Наталия, стискам палци всичко да е наред. За мен си е цяло геройство да износиш близнаци. Пожелавам ти да се стабилизираш и да си си в къщи за празниците и повече да не се налага болничен престой до раждането.

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 14:38 от ViliTod

# 329
  • Мнения: 381
ktara аз съм се захванала да търся мебели за спалнята ми и да поръчвам кухненски шкафове  Grinning и малко ми се е запалил главата. Искам всичко да е готово за бебето Hearts

Общи условия

Активация на акаунт