АПРИЛчето ритници раздава, а палтото мама трудно закопчава. - ТЕМА 4

  • 47 918
  • 736
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 680
Ех, Наталия, ще ги овладеете пак тези контракции,  ама притесненията ти са огромни.
Аз имам много болки, но незнам дали са контракции. Вечер се събуждам от болка всеки път, когато се обръщам, все едно ми се наместват вътрешностите.

# 331
  • Мнения: X
Относно Надежда, в момента се следя при К. Ташков, който изражда там. Засега мнението ми за него е страхотно. Не е от хората, които ще ти подминат лошите кръвни показатели, нито пък от хората, които ще ти назначат нещо без да установят дали в действителност имаш нужда. Много спокоен човек, в кабинета му винаги има музика, показва ми всичко и обяснява добре. За мое съжаление обаче, в Надежда няма избор на екип:( Освен ако не се падна, когато той е на смяна, няма как да родя при него.
От Надежда не съм доволна. В спешния попаднах на д-р Белкин, очевидно с бъбречна криза. Той започна да ме натиска където ме болеше, следователно се отдръпнах. Реакцията му беше : " момиче, къде си тръгнала да раждаш, знаеш ли колко повече боли". Накрая заключи, че болката ми в бъбрека са контракции и ме натъпка с прогестерон и системи, от които не се повлиях естествено. На сутринта дежурни бяха две момиченца, които само се смееха, не разбрах лекарки ли са, какви са. Опитах се да им обясня какъв е проблемът ми сега, за да мога да ги насоча евентуално, но те дори не искаха да ме чуят. Нямаха търпение да ме изпишат и да им се махна от главата. Представих си раждането ми там и честно казано ме хвана страх. Но, това не значи, че другите лекари там са зле, просто аз може би попаднах на тези, на които грам не им се занимаваше с моите болки...

# 332
  • Мнения: 123
Да, липсата на избор на екип за нормално раждане е големия минус на Надежда. За да можеш да избереш трябва да се съгласиш или на индукция или да имаш показания за секцио. Иначе мога да кажа, че обстановката, грижите, храната, информацията която дават за бебето са ок. За мен също така е важно, че не бързат да дадат антибиотик на бебето само защото има клинична пътека, а ако това се случи е в резултат на направени изследвания и се обсъжда с майката.

# 333
  • Мнения: 281
Хеей, къде изчезнахте бе мамчета. Как сте, бебчетата тежат ли ви вече. 😊😘

# 334
  • София
  • Мнения: 387
Всички правим сърми, затова ни няма 😁😁😁😁 Пожелавам на всички светли и топли празници! Бъдете здрави и щастливи, за да дочакаме здрави и щастливи бебоци през 2019 г.

# 335
  • Мнения: 1 207
И от мен за всички здраве, любов и разбирателство! Да си пожелаем да износим бебчовците и да се приберем у дома с пълни ръце и сърца. 
Сърми, боб, пълнени сушени чушки, тиквеник и питка. Подаръците опаковани, готови сме за празника.
Иначе корема ми расте, бебка подритва, аз пъшкам. Всичко по програма 😉.

# 336
  • София, България
  • Мнения: 3 627
Весели празници на всички! Hug

Аз имах много работа седмицата преди почивните дни и нямах почти никакво време. Сега дивана ми е пръв приятел Simple Smile

# 337
  • Мнения: 381
Весела Коледа 🤶 момичета. Пожелавам Ви много усмивки и прекрасни моменти.

# 338
  • Мнения: 134
Весела Коледа! Пожелавам ви здраве и увеличаващи се семейства Hug Heart

# 339
  • Мнения: 123
Честита Коледа, пожелавам на всички вас и на семействата ви да сте живи, здрави и много щастливи.

# 340
  • София
  • Мнения: 1 455
Честита Коледа, момичета! Много здраве, щастие и благополучие! Безпроблемно раждане и здрави бебчета!

# 341
  • Мнения: 281
Весела коледа момичета, бъдете много щастливи, много обичани и най-вече живи и здрави. 😊😘😘😘

# 342
  • Мнения: 357
Честита Коледа момичета!
Много здраве, щастие и прекрасни моменти със семействата през празниците.

# 343
  • София, България
  • Мнения: 3 627
Честита Коледа! Пожелавам ви най-вече здраве! И щастливи и здрави бебета на финала. Heart

Момичетата, които си купувате яйца, а нямате домашни- имате ли някакви резерви към яйцата? Не знам защо ама много скептично ги гледам купешките и нещо нямам много вяра. АГ-то ми вика да ям повече яйца, ама... Аз определено не им вярвам на тия контролни органи. Страх ме е. И сега ми се доядоха и си направих, ама ги ям едно такова със страх Joy

# 344
  • София
  • Мнения: 595
Весела Коледа! Много усмивки, сбъднати мечти и здрави бебета!
За яйцата, според мен домашните са много по-опасни откъм зарази. Да, със сигурност са по-полезни, защото кокошките са хранени с истинска храна, но откъм зарази са доста по-страшни. При всички ппложения, като ги ядеш добре сготвени, няма какво да им се притесняваш.
Наталия, как си? В болницата ли си още?
Аз днес влязох в 26та седмица и, да си призная, ми е далеч по-спокойно. Не че съм го докарала кой знае до къде, но като знам че с всеки ден нещата са все по-безопасни, а и като знам колко невъзможно далече ми се струваше....Много по-спокойно дишам вече Simple Smile
Иначе, почти денонощно имам зверски стомашни дискомфорти - или ме боли, или имам киселини, или ми тежи...ама нонстоп....Не знам как ще изкарам още три месеца така.

Общи условия

Активация на акаунт