АПРИЛчето ритници раздава, а палтото мама трудно закопчава. - ТЕМА 4

  • 48 050
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 60
За 40 дни:) Мисля, че разходките навън са дори полезни и за бебенцата. Разбира се по малко в началото и съобразно времето.
Относно посещенията, на нас ни бяха казали до 3 кг никакви посещения. Много са малки и нямат никакъв имунитет, така че трябва много да се внимава. Мисля, че 40 дни в тов аотношение е разумно. Разбира се не се отнася за най близките, ако са здрави!

# 676
  • София
  • Мнения: 281
Здравейте, мами... Как растат вашите бебчета? Ние преди два дена бяхме на ЖК, станали сме 1400 грама (в 30 г.с.)... Ура!

# 677
  • София
  • Мнения: 1 455
Бях на ЖК в петък, в 26 седмица бебчо е 1 кг.

# 678
  • Мнения: 1 096
Вчера бях на ФМ 3, може да ме смените на първата страница, 100% е момче. Терминът вече.ми е 6.04,изместен е.
Иначе по ехограф излезе че е 30г.с, 1600г. 🤭

# 679
  • София, България
  • Мнения: 3 628
Еха, каква рязка промяна Joy добре че не сте я разбрали чак при раждането Joy

Аз за третата ФМ реших да сменя лекаря и клиниката. Предния път на втората ФМ бях леко претупана, лекарката закъсня с 40 мин, аз бях първа записана и тя определено ме попретупа доста. Не че не прегледа всичко, прегледа го, но как мога да съм сигурна...
Сега ще ходя при Д-р Атанасова в Марковс на 14.02.

Последна редакция: сб, 26 яну 2019, 11:15 от Purple_Peanut

# 680
  • Мнения: 1 096
И аз сега бях при Атанасова. Доволна съм.

# 681
  • София
  • Мнения: 385
Еха, каква рязка промяна Joy добре че не сте я разбрали чак при раждането Joy

Аз за третата ФМ реших да сменя лекаря и клиниката. Предния път на втората ФМ бях леко претупана, лекарката закъсня с 40 мин, аз бях първа записана и тя определено ме попретупа доста. Не че не прегледа всичко, прегледа го, но как мога да съм сигурна...
Сега ще ходя при Д-р Атанасова в Марковс на 14.02.

Purple Peanut, и аз ще сменя за при някой от Марковс, но се чудя дали ще ме приемат в края на 32ра г.с. (че искам да се възползвам от фонда си, а по-рано няма да ми възстановят парите). Колко струва 3тата ФМ там?

Иначе на мен АГто от ЖК не ми казва грамажите, явно ще трябва да я натискам Grinning

# 682
  • Мнения: 297
И моето Аг не казва кг....Разчитам за това на ФМ .  В понеделник съм там и ще видим 😀

# 683
  • Мнения: 23
Ние бяхме на преглед миналата седмица. Бебо беше 1350 гр. в 29 седмица. Другата седмица ще ходим и ние на ФМ при др Атанасова. Радвам се, че сте доволни, защото аз бях на друг лекар предните две ФМ и много дълго се чудех дали да опитам при Марков или да си остана при същия както досега. Там трябва ли да се носи диск, за да си вземеш снимките на бебчо?

# 684
  • София, България
  • Мнения: 3 628
120лв. ми казаха, че струва третата ФМ като в това влиза и запис на диск но трябва да заявите предварително на регистратурата като отидете в деня на прегледа. Такова инфо ми дадоха на мен. Не знам само къде ще намерим да паркираме там. Майките, които вече са ходили ако имат някакъв съвет за паркиране в района...
Мен ме записаха за средата на 30г.с. 29+4 дни ще съм. Мислих си дали не е рано. Ако беше пак в Св. Петка, сигурна съм, че щяха да ме запишат за 32-ра. Така че AllegrA, обади се и питай по телефона, надали ще ти откажат.

Грамажи последния път не ми каза АГ-то, ама ще я питам като отида на 4-ти. Любопитно ми е колко тежи вече Simple Smile

Последна редакция: сб, 26 яну 2019, 13:12 от Purple_Peanut

# 685
  • Мнения: 357
Аз не съм суеверна и ако е хубаво времето мисля да си излизаме навън.

При последният ни преглед на 14.01. в 27г.с. беба беше 870гр. Предполагам, че вече сме задминали килограм.

# 686
  • Мнения: 1 096
120лв е 3ФМ. За диск не са ме и питали, директно ми записа и ми го даде. Мисля пе апаратурата им е добра. Атанасова обяснява доста подоробно всичко. Преди това бях във Фемина, но не ми хареса прегледа там. Бях и в Щерев,уж с много хубав апарат гледат,но както каза мъжа ми сякаш в Марков е по-добър,или така е заставало бебето е изгодни позиции. В Щерев, доста ме натискаха на корема, даже малкия направи забележка на докторката,докато вчера при Атанасова не беше така.

# 687
  • Мнения: 275
От 3 месеца не бях писала, къде от липса на желание за всичко, депресия, апатия и прочее.
Сякаш се" върнах на себе си" и ви казвам , здравейте априлки отново !
С термин от 4ти за 1ви април ( ужастна дата), в 30г.с. с моминка ( толкова желана), +15 кг., всичко в границите на нормалното...с изкарани 1 настинка и  грип ...Simple Smile какво друго да ви споделя.
В 29г.с. бебето бе 1100гр., сега ще чакам следващия преглед на 4ти февр.
 Името е решено, живот и здраве Simple Smile.
Количката ,дрехите, кревати ,и вс за бебето и мен за болницата е готово...
С намерение за естествено раждане, ако Господ е с нас ❤🙏 !
Гледам ,че повечето мами са "заложили" на Avent биберони, по случайност и аз така, надявам се са наистина добри.
Някой мнение или опит по темата с каучукувите или силиконовите накрайници за биберони?
 на всички мами и техните бебоци от 💗 леко бременеене ( че то не остана почти)..

# 688
  • Мнения: 13
На една от лекциите обясниха, че каучуковият бибереон трябва да се подменя на всеки 45 дни, за разлика от силиконовия, който се подменя на 6месеца. Освен това каучуковият бил по-порест следователно по-трудно се стерилизира. Това е което знам аз като разлики.

# 689
  • София
  • Мнения: 39 903
Аз използвах каучукови биберони на Чико. На около месец подменях.

Общи условия

Активация на акаунт