Септемврийски бебета 2018 - Тема 2

  • 65 883
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 131
Трябва да имаш мерителна чашка
Ето такава

На нея има разграфени мл вода и съответното време варене за тези мл.

200мл вода отговарят на 20 мин. варене
150 мл вода са 15 мин. варене
100мл вода са 10мин. варене
50мл вода са 5 мин. варене

И вече от упътването гледам на кой зеленчук/плод колко минути му трябват и сипвам толкова мл вода.

Ако нямаш мерителна чашка може да си позлваш нещо друго с измервателна скала.

Уреда е супер удобен.
Много, много, много ти благодаря ☺️ Нямам такава чашка.. Само уреда. Утре ще пробвам да си направя за мен едно вкууусно картофено пюренце 😁

# 661
  • Мнения: 76
Mama Ribka изцяло на кърма е. Две вечери подред от 12 полунощ до 6 сутринта е спал 2 пъти по 30 мин. Като заспи в 6 сутринта, та чак до 15.00 ч. Вече бях решила, че тотално си е обърнал режима. Но днес като стана и го изкарах с количката, че времето при нас е много хубаво и искам да сме на въздух, и той взе, че пак заспа и то до 17.30 ч. Демек спал е 12 часа. След още час пак спа 30 мин. И сега в 21.30 е заспал и в момента към 00.15 ч. още спи... субужда се, но го поклащам леко и пак откъртва. Тотално съм в шок. Не смея да мръдна, спи в мен на дивана.

# 662
  • Мнения: 2 070


Miladinova, и аз го возя в кошчето облечен с космонавтче. Не съм си и помислила да го събличам. Аз също се возя облечена с яке в колата всеки ден, когато взимам баткото от училище и ми е добре Simple Smile ако се съблека ще ми е студено предполагам и на бебето ще му е студено. Та нали и то е човек Stuck Out Tongue Winking Eye Ако говорим обаче за дълъг път то тогава може би ще го съблека.

# 663
  • Мнения: 1 434
Аз не съм изкарвала бебка вече една седмица. Не ви ли е страх от грипа? То времето чудно, слънчево на моменти, но този грип... и смъртните случай. Смели мами сте! Браво!

# 664
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 886
От гледна точка на безопасност знам, че е хунаво детето да не е с космонавт в кошчето. Нашето е с пълно легнало положение, та го возим облечен. Но за новото столче ще топлим колата предварително и ще мятам одеалце докато се стопли хубаво. По темата:
https://www.verywellfamily.com/winter-coats-car-seats-safety-check-293703

За бенките - аз нямаше да вярвам, ако брат ми нямаше съвършената мишка на кръста. Grinning С годините се разтегна и избледня ама си беше 100% мишка с уши, опашка, крачета.
Дребен има лапички на крачето, пък не помня да съм се плашила нито крала кученца Grinning
Аз още се чудя за уред за пюрета, имам такъв на пара, имам блендер, пасатор. Ма това по-удобно и като размер за малко количество изглежда.

На разходка - изведохме го вчера, то и вкъщи да стои.. таткото от асансьора може да пренесе вирус. Избягваме затворените пространства изцяло с него, а ние ходим с маска в магазини и градски транспорт, ако се наложи.

# 665
  • Мнения: 215
Страх ме е от вирусите, ако излизаме не го вкарвам в затворени пространства. Трябваше да ходим на консултация, но нали са отменени по време на грипна епидемия, ще се отложи. Аз събота и неделя съм на изпити и мисля да си купя Медистус Антивирус, нали уж някаква бариера изгражда в устата, да смуча докато съм сред много хора, че знам ли кой е болен. Опасно си е... Да не се случва на никое бебенце, дано!

# 666
  • Мнения: 2 124
От вирусите и мен ме е страх ама то и таткото може да го димъкне от някъде в затворени пространства обаче не, никакви молове и магазини докато е такова положението.

Тук е и мъгливо и имаше страхотна поледица въобще не сме излизали.

Бебето без космонавт обаче ми е много абсурдно да го изведа навън посред зима и минусови температури, то не стои само в колата все пак, незнам на какво пречи космонавта в кошчето.

Нашите космонавти са плюшени Инса супер дебели, но не са обемисти.

# 667
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 886
Ми то не е без космонавт, в колата се сваля. Не знам, както казах сме с пълно легнало, пък докато сложим новото столче ще стане пролет.
И по лекциите го подчертаваха си спомням, ама надали е такава драма Wink

Blossom маска задължително и я сменяш през 3 часа. Много е кофти, ако носиш и очила, щото се запотяват ама Grinning

# 668
  • Мнения: 2 124
Само я разкопчавам в колата, не го събличам целия.

Много е гадно с маска аз се бях разболяла и една седмица стоях с маска вкъщи имах чувството, че се срастнах с нея Grinning, бебораната не ми лепна бацилите а бях доста зле и сама си я гледах по цял ден, докато бях болна.

Явно не са чак толкова кекави тези бебоци.

# 669
  • Мнения: 215
Нямам очила, но поне може да си напиша някой пищов отвътре на маската и да си я подръпвам от време на време JoyJoyJoy

# 670
  • Sofia
  • Мнения: 271
Не знам как успявате да наврете бебока с космонавт в столчето за кола 😁 Аз я обличам моята с малко по-дебели дрешки, отгоре мятам 2 одеала и директно в колата. Но столчето наистина вече ѝ малее, има една бебешка приставка, която май е време да махна, ама ми се струва, че ще ѝ се кламбучка главата 😁 Растат децата, искат си на широко. Време е за големи столчета вече 😊

# 671
  • Мнения: 215
Такъв тип ли трябва да е следващото столче за кола

# 672
  • Мнения: 96
Да, препоръчвам ви столче с опция за сън 😊 това на снимката мисля, че е такова. Наши познати са взели без тази опция и детето като заспи главата му пада напред, ние ще ползваме на баткото той още като седнеше и задпиваше 😁 чътували сме без проблем на дълги расъояния

# 673
  • Мнения: 2 124
Не знам как успявате да наврете бебока с космонавт в столчето за кола 😁 Аз я обличам моята с малко по-дебели дрешки, отгоре мятам 2 одеала и директно в колата. Но столчето наистина вече ѝ малее, има една бебешка приставка, която май е време да махна, ама ми се струва, че ще ѝ се кламбучка главата 😁 Растат децата, искат си на широко. Време е за големи столчета вече 😊
Точно с махната приставка си я слагам с космонавта като се има напредвид, че моята госпожица е 68 см на дължина, че даже и повече вече, но нашите космонавти не са обемисти и въпреки това са дебели.

# 674
  • Мнения: 2 124
Такъв тип ли трябва да е следващото столче за кола

Тези от колко кг бебе започват Grinning

Общи условия

Активация на акаунт