Лидл 122 - Декември

  • 122 609
  • 1 897
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 5 547
Здравейте.

Харесах светещият глобус, който ще бъде пуснат на 10.12. Но тази черна окръжност нещо не ми допада. Не ми се вярва, чрез нея да е обозначен екваториалния пояс/Екватора. 
https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=18387
Точно екватора е, обаче вътре с какво свети ? И ако това нещо изгори как се сменя?

# 331
  • София
  • Мнения: 14 793
Значи, браво на Тета и аз съм впечатлена. Пържолките явно вършат добра работа, държат формата. 😀
Ето, Петя чаках да се включи за боите. Ще взема и аз, щом ги хвалите, че руските акварели са бая пари.
 

# 332
  • Мнения: 9 156
Сутринта и в Лидъл на Борово имаше доста хора в 7ч. Всички бяха за ски неща и термо.
Якетата цветните се свършиха почти веднага 44 номер имаше само 2 или 3. С едно момиче ровихме и то си намери, аз се бях отчаяла , накрая на дъното видях 44. Реших първо по-голямо да видя и ми е добре, дори може и по-голям номер. Взех и панталон, същия номер, малко е дълъг, за високи хора над 170 са според мен. В талията малко ми е широк, в дупето може и да се сцепи като седна, ама това беше най-големия номер. Чувствам се дебела , май ще ходя при гигантите((. Взех и М клин и блуза. Еми клинът ми е малък сивия, блузата е добре. Ходих после да върна и взема Л. Той е добре, ама грабнах и цикламени Л -клин и блузка. Ми цикламата е по-плътна и стои по-добре , сякаш е друг плат, на мен така ми се струва и много отваря (а не ми беше мерак за този цвят , но сега е по-добре комплекта от сивото)
Купих и ботуши, умалени са според мен . Нося 36 а не се набутах в 37 и взех 38 номер.  Пише ,че не се пързалят и дано е така. Сутичер ме е яд , че не взех цикламения с качулката, ами се метнах на сивия, малко ми теснее, но ще го нося. Следобяд бяха останали само сиви((  Ръкавиците са много хубави и тях не подминах.Шапките са недоразумение за мен-малки , стегнати , топчето оръфано отгоре , грозни са. Ски чорапи не съм взимала никога, дано топлят, не виждам какво и как, ама да се не мина. И някакъв шал се прежалих, дето не топли ама отива на якето и накрая завърших с някакви неща дето топлят ръцете за 3 лв , ама моето дефектно едното в комплекта -не се затопля.
Пред мен имаше момче и момиче на касата, платиха 500 лв децата, ама щастливи и доволни. Не знаех и аз за якетата и панталоните , че имат гаранция 3 години. Дано дадат някакви бонуси в работата в края на годината, че ще съм на щолен май. За мен само купувах, другите да ходят и да се редят , сутринта се изнизах ,по терлици и сега се сетили да искат и те, ама пари няма.)) Иначе сивите също са хубави панталони и якете за мъж. Може и да се прежаля , ама нещо и те свършили бяха , като номерация. Утре пак ще ходя. Този лидъл трябва да ми дава отстъпка вече, цялата заплата тук от 2 месеца я внасям в него. За мен кройките са добри на клиновете и блузите дамските и отговарят, но за по-пълнички май , апетитки.

# 333
  • Мнения: 2 233
Да, явно самият аромат на трюфелите не ви допада, защото и аз купувах пастата с трюфели, и тя миришеше по сходен начин с пестото (но ми хареса). Миналата година купувах и трюфелно зехтинче - при него е даже още по-осезаемо, защото е само трюфел. Но аз съм си ок с този аромат, съчетавам го успешно с лук, шунка, ябълка/круша, сметанов сос, мащерка.... Simple Smile
Марципанът също е специфичен, даже на мен не всеки вид ми допада, примерно този, който е в бонбоните Мерси, ми идва горчив. Онзи от коледната серия, също и "картофчетата", са доста подсладени и много ми харесват, но са тежки и трудно се яде повече от три-четири хапки.

# 334
  • Мнения: 24 642
Някой купувал ли си е кафеварката? Всъщност пускали ли са я предни сезони? Ще ми се да я взема за подарък и дано е хубава...
Не е хубава. Уж е Биалети, ама не е като италианските

# 335
  • Мнения: 6 496
Специално за тематичните хранителни продукти е нормално да не са за всеки вкус. Това са национални вкусове на различни държави. Все едно на германците да им харесва шкембе чорбата ..или нещо подобно.
Много от веригите започнаха да ни копират по тази линия.
На мен най-безвкусни и странни ми изглеждат артикулите от Баварската тематика. Никога няма да ги опитам. То само вида им ме отблъсква. Или пък от Френската, сирената им. Ами то в цялата охладена камера в склада,  а в и самия склад се  носи "аромата" им, от който ми се повдига, камо ли да ям. Това Бри-та, Камембери и подобия...не ми ги хвали.
Обаче хората ги тачат, търсят, харесват, консумират. Вкусове разни.
Щолена и на мен ми е тежък, тегав сладкиш. Той за Немция Stuck Out Tongue Winking Eye е като нашия козунак за Великден. Ами...такава им е кухнята просто.

# 336
  • Мнения: 10 214
Някой може ли да разкаже за тези грейки за ръце. Хем са за ръце, хем да не се пипат с ръце Hushed , нагрявали се до висока Т (до 55 градуса), да се пипат през кърпа и т.н. За какво всъщност иде реч? Thinking

# 337
  • Мнения: 36 778
Горещи са, но аз ги държа с ръце. Може ако някой е по-чувствителен, да се опари. Моите ръце в това време стават на шушулки, така че топлината не ми пречи.

# 338
  • Мнения: 10 214
А презареждането е с изваряване, правилно ли съм разбрала? За колко време достигат максимална температура при активиране?

# 339
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 080
Купих баварски мини десерти -супер са. Обичам и Камамбер и Бри, но сега съм на диета, та се въздържам от някои храни.

# 340
  • Мнения: 6 496
Брадата, прочетох питанката ти, но съм в отпуск тази седмица и нямам достъп до инфото Simple Smile
Ще звънна утре, да попитам колегите.

# 341
  • Мнения: 36 778
А презареждането е с изваряване, правилно ли съм разбрала? За колко време достигат максимална температура при активиране?
Предполагам, че зависи от печката, при мен става бавно - около 20-тина минути. Ако не се изварят докрай, ще се самоактивират и трябва пак да се варят, така че е пипкава работа.

Десертите изглеждат супер и са евтини. Жалко, че тук няма такива...

# 342
  • София
  • Мнения: 708
Здравейте! Гледам, че другата седмица пускат машина за кафе. Някой има ли опит с такава?

# 343
  • София
  • Мнения: 855
Аз да попитам за дамските дънки от следващата седмица - каква е разликата между двата модела?

Моля някой да ме "светне" Wink
Аз не харесвам "скини" модели, но сега за ботушите много ми лепват.

# 344
  • shumen
  • Мнения: 18 197
Ски панталони имаше и при нас,но много бързо ги бяха обрали вече.

Общи условия

Активация на акаунт