Мъжка и/или женска работа?!

  • 15 787
  • 363
  •   2
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 12 374
Именно затова освен любимия, жената трябва да опознае и родителите му. Когато изкарах два дни с майката и бащата на мъжа ми, бях впечатлена. Гостувала съм в семейства, и на гаждета, и на роднини, където жената е на 69 място след колорадския бръмбар по важност. Съвременна пепеляшка, която принася и отнася, гледайки мъжа си в очите, сакън, да не му липсва нещо на масата. Съответно и синчето се е държало така, все едно е първо качество човек, а майка му - второ, прислуга някаква там. Близко е до акъла, такова възпитание до какъв бъдещ семеен живот води.

Моя позната преди години хлътна точно по такъв типаж, мамино синче, мой братовчед. Говорех й, че ще трябва да му върви по гъза цял живот, че ще блъска сама с дете един ден - еми не ме чу, мноу го обичаше и толкоз. Взеха се, вдигнаха грандиозна сватба с оркестри - цял панаир, голяма радост уж. Две години по-късно вече ревеше, че е егоист, който чака някой да го дундурка и го мързи една вилица да вдигне от земята. Роди му две деца, а той си остана същото леке - вечер пред телевизора, докато тя опъва каиша, готви, учи с децата, пране, гладене, на сутринта става първа, оправя всички, после работа, и айде пак всичко отначало. Не е ходила на почивка от намсиколко време, състари се, смачка се психически, а е няколко години по-малка от мен. Той обаче лъщи като фикус, като изключим шкембето, което е отпрал. Роднина ми е, уж трябва да го обичам, но ей Богу, толкова ми е противен като мъж и човек, че като им ходим веднъж-два пъти годишно на гости, вдигам кръвно.

Ще науча дъщеря си да гледа и средата, и родителите, преди да се омъжи. А не само да повтаря ''Ох убичъм го''. С една гола любов не се живее, сори, особено като изтече периодът на пеперудите и дойде ерата на сметките, битовизмите и децата.

# 316
  • Мнения: X
Бе има различни модели. Моите гаджета всичките са били от 'нормални семейства', такова нещо с дерибействане само у нас съм виждала.
Или аз привличам такива мъже ...?!?!

# 317
  • Мнения: 10 772

Ще науча дъщеря си да гледа и средата, и родителите, преди да се омъжи. А не само да повтаря ''Ох убичъм го''. С една гола любов не се живее, сори, особено като изтече периодът на пеперудите и дойде ерата на сметките, битовизмите и децата.

А, дано, да те послуша, Таис! Аз ако го имах сегашния си опит, въобще до втора среща нямаше да се стигне, след като опознах средата и семейството. До ден днешен ни средата, нито семейството имат оправия! Ама от много доброта, наивност и мечти да е била слепотата на една млада ученичка. Simple Smile

# 318
  • София
  • Мнения: 12 374

Ще науча дъщеря си да гледа и средата, и родителите, преди да се омъжи. А не само да повтаря ''Ох убичъм го''. С една гола любов не се живее, сори, особено като изтече периодът на пеперудите и дойде ерата на сметките, битовизмите и децата.

А, дано, да те послуша, Таис! Аз ако го имах сегашния си опит, въобще до втора среща нямаше да се стигне, след като опознах средата и семейството. До ден днешен ни средата, нито семейството имат оправия! Ама от много доброта, наивност и мечти да е била слепотата на една млада ученичка. Simple Smile
Надявам се да ме чуе Simple Smile Ако не, и хване някой мухъл, ще си тегли каквото има да тегли. Ум царува, ум робува, ум патки пасе - любимата ми българска поговорка.

# 319
  • Мнения: 3 517

Ще науча дъщеря си да гледа и средата, и родителите, преди да се омъжи. А не само да повтаря ''Ох убичъм го''. С една гола любов не се живее, сори, особено като изтече периодът на пеперудите и дойде ерата на сметките, битовизмите и децата.

А, дано, да те послуша, Таис! Аз ако го имах сегашния си опит, въобще до втора среща нямаше да се стигне, след като опознах средата и семейството. До ден днешен ни средата, нито семейството имат оправия! Ама от много доброта, наивност и мечти да е била слепотата на една млада ученичка. Simple Smile
Надявам се да ме чуе Simple Smile Ако не, и хване някой мухъл, ще си тегли каквото има да тегли. Ум царува, ум робува, ум патки пасе - любимата ми българска поговорка.
 


Понякога човек сам трябва да си потроши главата, за да разбере някои неща. И на мен родителите ми говориха да не се хващам с бившия ми (факта, че беше в обтегнати отношения с майка си защото е зарязала мързеливия му баща и си е намерила друг изобщо не ми светна като червена лампа, че нещо в семейството им не е наред). Не винаги можеш да предотвратиш катастрофата. В моя случай се отървах леко, че нито женени бяхме, нито деца имаше.

# 320
  • Мнения: 29 121
И аз не смятам, че бащата в семейството е пример за инертния  мъж!  ММ и баща му са коренно различни, баща му не сяда.....хвърля кофи, подрежда буркани, прави ремонти на вилата, пазарува, понякога си и приготвя разни особени яденета като пачи, шкембета и така.
Примерът с морковите много ме разсмя, същият случай имах...пращам мъжа ми за домати и други неща, носи доматите направо на чорба, мекиq гнили....и аз го питам защо ги взе, и той казва нали каза да купя домати! Ами казвам му като не стават, няма да купиш! Защото тези, които купи бяха директно за кофата! Не винаги се сърдя, той просто така си разбира нещата не ги доизкусурява, не изпада в детайли, той е над тези неща! Това няма как да се превъзпита, това е за цял живот и спасение няма! Затова колкото по бързо свикнете с тези неща, толкова по добре! Ангажирайте ги с дейности, за които им стига акъла и не се иска толкова прецизност - простиране, сменяне на спалното бельо, водене на детето до градина /училище, хвърляне на боклука, изваждане на чиниите от миялната, да ви закара тук или там, плащане на сметките, и така, !  Satisfied

Последна редакция: ср, 05 дек 2018, 17:29 от mimi.7299

# 321
  • София
  • Мнения: 16 217
Това е целенасочено поведение, за да не го накараш да го прави пак. Пасивно-агресивно...Все едно ти да готвиш серия от пресолени манджи.

# 322
  • Мнения: 5 074
Това е целенасочено поведение, за да не го накараш да го прави пак. Пасивно-агресивно...Все едно ти да готвиш серия от пресолени манджи.

Не е,повярвай.Такива са масово мъжете.Не са по детайлите.Да,има изключения,но те са....изключения Simple Smile
И не е до научаване.Живота им да зависи от това,пак ще си правят нещата по техния си начин,понеже не го виждат както ние Simple Smile

# 323
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз съм взела изключение, пупу. Да му мислят другите Simple Smile

# 324
  • Sofia
  • Мнения: 15 615
ММ преди време ми забрани да простирам, защото не съм го била правила достатъчно прецизно (според неговите стандарти)...
Други примери да давам ли, колко грешна ви е тезата в последните няколко поста? Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 дек 2018, 17:51 от Blаck Cat

# 325
  • Мнения: X
Ангажирайте ги с дейности, за които им стига акъла и не се иска толкова прецизност - простиране, сменяне на спалното бельо, водене на детето до градина /училище, хвърляне на боклука, изваждане на чиниите от миялната, да ви закара тук или там, плащане на сметките, и така, !  Satisfied
Ако акъла на някого стига само за изброеното, значи той е малоумен. Мерси, не ми трябва такъв.

# 326
  • Мнения: 17 414
Именно затова освен любимия, жената трябва да опознае и родителите му. Когато изкарах два дни с майката и бащата на мъжа ми, бях впечатлена. Гостувала съм в семейства, и на гаждета, и на роднини, където жената е на 69 място след колорадския бръмбар по важност. Съвременна пепеляшка, която принася и отнася, гледайки мъжа си в очите, сакън, да не му липсва нещо на масата. Съответно и синчето се е държало така, все едно е първо качество човек, а майка му - второ, прислуга някаква там. Близко е до акъла, такова възпитание до какъв бъдещ семеен живот води.

Моя позната преди години хлътна точно по такъв типаж, мамино синче, мой братовчед. Говорех й, че ще трябва да му върви по гъза цял живот, че ще блъска сама с дете един ден - еми не ме чу, мноу го обичаше и толкоз. Взеха се, вдигнаха грандиозна сватба с оркестри - цял панаир, голяма радост уж. Две години по-късно вече ревеше, че е егоист, който чака някой да го дундурка и го мързи една вилица да вдигне от земята. Роди му две деца, а той си остана същото леке - вечер пред телевизора, докато тя опъва каиша, готви, учи с децата, пране, гладене, на сутринта става първа, оправя всички, после работа, и айде пак всичко отначало. Не е ходила на почивка от намсиколко време, състари се, смачка се психически, а е няколко години по-малка от мен. Той обаче лъщи като фикус, като изключим шкембето, което е отпрал. Роднина ми е, уж трябва да го обичам, но ей Богу, толкова ми е противен като мъж и човек, че като им ходим веднъж-два пъти годишно на гости, вдигам кръвно.

Ще науча дъщеря си да гледа и средата, и родителите, преди да се омъжи. А не само да повтаря ''Ох убичъм го''. С една гола любов не се живее, сори, особено като изтече периодът на пеперудите и дойде ерата на сметките, битовизмите и децата.


Аз пък я уча да се махне  час по-скоро от мъж, с когото я свързват само деца й битовизми.
Много е смешно това, дето отлитали пепврудите и идвали битовизмите, извини ме, не е лично. Егати скучният живот, който програмираш за детето си.

# 327
  • Мнения: 10 865
Даммм за някой хора цял живот е купон. Битовизмите ги има, независимо дали ги искаш или не. Трябва да си с много големи финансови възможности, ама с много големи за да не ги усетиш, но и тогава пак се проявяват, но под друга форма. Да не дава Господ ако има някой по-сериозен проблем ( здравословен, финансов и т.н. ) . Не ми се иска да мисля, какво ще направи такава жена/мъж с подобно възпитание в подобна ситуация ( макар, че съм бил свидетел ).

# 328
  • Sofia
  • Мнения: 15 615
Никога не съм свързвала интересния живот с липсата на битовизми.

# 329
  • Мнения: 17 414

Всеки има сметки да плаща, много ясно.
От битовизмите никой не е избягал, следователно въобще не са фактор, който да пречи на интересния живот -  с  партньор. Или без.

Общи условия

Активация на акаунт