Странни и ефикасни неща, които правим

  • 42 571
  • 429
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 846
Сетих се, че веднъж излязох на разходка с племенницата ми, тя беше малка, аз млада хлапачка. И като се умори и заинати това дете да го нося, откъсна ми ръцете - да е била на 5 или 6 годинки някъде. Хрумна ми гениална идея по едно време - показах ѝ един капак на шахта на тротоара, от онези мъничките колкото чинийка, и ѝ казах, че колкото успее да настъпи, толкова "щастия" ще има. Нали помните - да стъпиш на голям капак е "нещастие", а на малък "щастие".
Като хукна това дете напред да търси щастия, едва я догоних.
Тя вече е голяма, но още помни и наскоро ми разказа, че и досега не пропуска да стъпи на "щастие".

# 16
  • Мнения: 2 154
За да не се притеснявам, дали съм изключила даден уред, когато не съм вкъщи, запомням последния момент, когато съм била до въпросния ел. уред, или - определени детайли. Визуализирам си сценка в главата как съм минала и съм видяла копчето на котлона изключено, кабелът на ютията - сгънат до нея и т.н. Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
За да не се притеснявам, дали съм изключила даден уред, когато не съм вкъщи, запомням последния момент, когато съм била до въпросния ел. уред, или - определени детайли. Визуализирам си сценка в главата как съм минала и съм видяла копчето на котлона изключено, кабелът на ютията - сгънат до нея и т.н. Simple Smile
Радвам се,че не съм сама.И аз така правя.Нз дали е от напрежение,но много забравям по принцип и това ми помага.

# 18
  • Мнения: 10 681
Майка ми е маниячка на тема „изключих ли еди какво си”. Преди модерните технологии направо се побъркваше да цъка, да обикаля из апартамента, да помни, да записва дали е изключено всичко. Сега просто снима контактите с телефона Simple Smile Цялата и галерия пълна със снимки на контакти 😁

Една позната пък си е приела да си казва „картоф” като изключи уреда и си така си помни цял ден. ММ реши да ползва тази техника, повтаря го този картоф няколко пъти, но после почна да се чуди дали е казал картоф Joy Много се смях тогава Joy Та спря да ползва този трик, връща си се по 100 пъти да провери

Последна редакция: вт, 04 дек 2018, 14:54 от Elimelihubaveli

# 19
  • София
  • Мнения: 12 374
След като юни месец се оказах в Милано без зарядно за телефон, и трябваше да търчим да купуваме, реших, че за да спечеля битката с липсващите зарядни, просто ще купя няколко броя и ще ги нацвъкам на стратегически позиции: едно в нас, едно в раницата и едно в офиса. Методът работи.

# 20
  • Мнения: 1 902
Държа странно химикалката. Докато я ползвах по нормалния, добре познат начин пишех грозно, а откакто започнах да го правя по начина удобен за мен се оправи и почеркът ми. И така вече няколко години, но за околните е интересно....

 Ако някой говори прекалено бавно до степен да ме отегчи, броя с колко букви е думата, която изрича, като това естествено не пречи да си проведем нормален диалог, но докато изчакам човекът да се изкаже ми е занимателно... и не е чак толкова лош навик след като няма как някой да забележи и да се подразни.

Докато вися по опашки, също и когато вървя повечко пеша или всеки път като ми се прииска да си прегризам ноктите започвам да си умножавам наум произволни двуцифрени числа. А понякога се възползвам от това колко е часът или коя дата е и започвам да събирам. В случая 04.12. (4+1+2=7+7=14+7...+7...) и така докато стигна далеч и ми писне.

Ще се възползвам от идеята за заспиване върху ръката като дойде време за ставане, че да добавя поне още една към моите странности Joy

И аз имам подобни странни привички.
1. Държа химикалката различно. Като бях първи клас учителката ме показваше за тоя мой навик, но не ме научи да я държа както трябва. Чак като спечелих 1 място на състояние по краснопис ме остави на мира и спря да ми прави забележки.
2. Като пътувам в автобуса с билетче, за да минава по бързо времето, започвам да разлагам на прости множители ид номера му.
3. Ако чакам на някаква опашка, примерно в поликлиниката, избирам някаква дълга дума от нещо написано наоколо и започвам да образувам анаграми с всички букви. Например- поликлиника: полк, плик, план, лак, клиника, лика, кал...

# 21
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
За да заспя лесно вечер, си представям, че съм в някакъв романтичен филм, а аз главното действащо лице. Интересното е, че обикновено на следващата вечер помня до къде съм стигнала и продължавам с филма. От малка го правя и що филми съм съчинила и изиграла Joy
Ако ми предстои нещо притеснително и стресиращо, си пускам радиото в колата и докато стигна до мястото, трябва да съм чула поне една любима песен, за да се отпусна и да ми е на късмет.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
За да не се притеснявам, дали съм изключила даден уред, когато не съм вкъщи, запомням последния момент, когато съм била до въпросния ел. уред, или - определени детайли. Визуализирам си сценка в главата как съм минала и съм видяла копчето на котлона изключено, кабелът на ютията - сгънат до нея и т.н. Simple Smile
Радвам се,че не съм сама.И аз така правя.Нз дали е от напрежение,но много забравям по принцип и това ми помага.
Аз го правя за "дали заключих?". След като заключа се ощипвам по ръката, или дръпвам кичур коса, подръпвам си ухото, правя някакъв дребен необичаен жест с който да запомня, че съм заключила.

# 23
  • Мнения: 18 268
За ютията - казвам на глас и по възможност на някой “Изключих ютията”.

# 24
  • Мнения: 3 732
Говоря си с колата. Разсейва ме от страховете на пътя.

Водя си хартиен органайзер,но напоследък забравям да пиша в него.

# 25
  • Пришълец
  • Мнения: 9 301
Скрит текст:
Държа странно химикалката. Докато я ползвах по нормалния, добре познат начин пишех грозно, а откакто започнах да го правя по начина удобен за мен се оправи и почеркът ми. И така вече няколко години, но за околните е интересно....

 Ако някой говори прекалено бавно до степен да ме отегчи, броя с колко букви е думата, която изрича, като това естествено не пречи да си проведем нормален диалог, но докато изчакам човекът да се изкаже ми е занимателно... и не е чак толкова лош навик след като няма как някой да забележи и да се подразни.

Докато вися по опашки, също и когато вървя повечко пеша или всеки път като ми се прииска да си прегризам ноктите започвам да си умножавам наум произволни двуцифрени числа. А понякога се възползвам от това колко е часът или коя дата е и започвам да събирам. В случая 04.12. (4+1+2=7+7=14+7...+7...) и така докато стигна далеч и ми писне.

Ще се възползвам от идеята за заспиване върху ръката като дойде време за ставане, че да добавя поне още една към моите странности Joy
И аз имам подобни странни привички.
1. Държа химикалката различно. Като бях първи клас учителката ме показваше за тоя мой навик, но не ме научи да я държа както трябва. Чак като спечелих 1 място на състояние по краснопис ме остави на мира и спря да ми прави забележки.
2. Като пътувам в автобуса с билетче, за да минава по бързо времето, започвам да разлагам на прости множители ид номера му.
3. Ако чакам на някаква опашка, примерно в поликлиниката, избирам някаква дълга дума от нещо написано наоколо и започвам да образувам анаграми с всички букви. Например- поликлиника: полк, плик, план, лак, клиника, лика, кал...
О, и аз се възползвам от номерата на билетите, само, че по друг начин.
И анаграми образувам или пък си съставям палиндроми при висене по опашки.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 374
Говоря си с колата. Разсейва ме от страховете на пътя.

Водя си хартиен органайзер,но напоследък забравям да пиша в него.
Пробвай с приложение за телефон, по-удобно е от хартиения. Аз ползвам Bear и съм много доволна.  Други читави са Wunderlust, Evernote, Todoist и т.н.

# 27
  • Мнения: 1 473
Понеже правя много неща автоматично, когато заключвам входната врата броя едно, две, три и съм сигурна, че съм заключила. Винаги поглеждам поне 2 пъти контакти, ел уреди, газова бутилка дали са изключени.

# 28
  • Мнения: 156
Таис, не го открих този Bear, това ли му е цялото име?

# 29
  • София
  • Мнения: 12 374
Таис, не го открих този Bear, това ли му е цялото име?
Мисля, че да, свалила съм го от Аpp store. Не знам дали го има и за Андроид, но ако не, можеш да ползваш Evernote, също толкова добро е. Аз си пиша бележки, какво трябва да свърша, много ми е удобно.

Общи условия

Активация на акаунт