Семейни проблеми

  • 16 287
  • 314
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 520
НСЧ, ако имаш предвид моя пост, да, смятам, че има вина авторката - не, че сега прави на въпрос нещо, което е логично, а че преди това си е мълчала, когато той пак не е давал. Мълчала си е, защото е имало кой да дава. А не е трябвало. Още в началото като е видяла, че той се скатава, е трябвало да тропне с крак и да го върне в правия път, дето се вика. Иначе положението се бетонира и край. Сега и да тропа, и да не, все тая. Трябват доста крайни мерки, ако реши да опитва да запази семейството, и пак няма голям шанс за успех.
Визират постовете, в които я обвиняват, че едва ли не го е подтиснала и командвала. Аз виждам обратното - той е шефът и всички други му козируват. За това, което пишеш си права, но не всички жени са такива, доста си мълчат и каквото каже мъжа, това е. Същото се е случило и при тях.

# 46
  • Мнения: 18 530
Как родителите й са изтърпяли това, аз не мога да си го представя някак.

# 47
  • Мнения: 31
Съгласна съм с повечето отговори. Имам вина може би и то голяма, че се оставих да ме смачка с отношение,че и родителите ми. Дори майка ми и баща ми ги е страх да му повишават тон при някакъв спор, защото с него е трудно да спориш, той  е прав, той не изслушва, чуждо мнение не търпи.
Аз не съм търпяла винаги, кавги има ежедневно по този въпрос, но промяна няма

# 48
  • Мнения: 18 530
Няма и как да има, докато живеете с родителите ти. На теб самата допада ли ти да сте там?

# 49
  • Мнения: 31
Визират постовете, в които я обвиняват, че едва ли не го е подтиснала и командвала. Аз виждам обратното - той е шефът и всички други му козируват. За това, което пишеш си права, но не всички жени са такива, доста си мълчат и каквото каже мъжа, това е. Същото се е случило и при тях.
Абсолютно точно си го написала. Нито някога ми е позволил да го командвам,нито съм се опитвала.
Пред хората знаете ли как ерудирано говори, колко е възпитан.
Какво самочувствие на абсолютния мъжкар има, който всичко сам е постигнал.

Как родителите й са изтърпяли това, аз не мога да си го представя някак.
Само си представи колко добри и позитивни хора са. Чувала съм ги двамата само да си коментират как може да е такъв мъжът ми, но после си казват нищо сега айде, да не се обаждаме по-добре, че да не се карат децата.

Последна редакция: вт, 04 дек 2018, 11:42 от Не се сърди, човече

# 50
  • Мнения: 31
Няма и как да има, докато живеете с родителите ти. На теб самата допада ли ти да сте там?

Ами не, защото ми е жал за майка ми и баща ми, честно казано. Те също постоянно ни слушат да се караме, но не заемат никога страна.

# 51
  • Мнения: X
Какъв мизерник...

# 52
  • Мнения: 4 413
Родителите ти са ви направили мечешка услуга, като са ви прибрали при тях. Какво означава "хайде остави, че да не се карат децата". Така не правят добро, даже много по-зле става.

Грешка е било, че сте се преместили при родителите ти. Грешка е щяло да бъде да отидете при техните родители. При наличие на два имота, вие в момента нямате дом. Можело е да продадете двата, да купите един, да ремонтирате, въобще варианти много.

Ти говориш за теб, майка ти и баща ти като за едно семейство. Мъжа ти е отделно семейство от вас. Това не е правилно. Ти и мъжа ти сте едно цяло. Хващате се, на квартира и си оправяте живота.

Мъжа ти е поставен в много кофти ситуация, в която явно не се чувства ок. Щом преди това се е грижел за семейството си, а в момента не го прави, явно някой яко му е смачкал достойнството и му е втълпил, че ти и детето не сте негова грижа. Може би с постоянното обгрижване от страна на вашите се е стигнало до там. Някак без да иска човек свиква, че има кой да дава.


# 53
  • Мнения: X
Как родителите й са изтърпяли това, аз не мога да си го представя някак.
Само си представи колко добри и позитивни хора са. Чувала съм ги двамата само да си коментират как може да е такъв мъжът ми, но после си казват нищо сега айде, да не се обаждаме по-добре, че да не се карат децата.
Това все едно слушам за родителите на комшийката,седяха,мълчаха,търпяха и накрая не издържаха.Той започна много да ги обижда и заплашва и го изгониха.След един месец вече беше с друга а след два разбрахме,че е бременна.

# 54
  • София
  • Мнения: 24 839
Два последователни поста пишеш, абсолютно противоположни.

В първия- " коментират, как може да е такъв мъжа ми".
Във втория- "не взимат никога страна".

Ми, не- взимат и още как.
И ти взимаш страна- едно семейство с тях си.
При тях работиш и дори заплатата ти зависи от благоразположението им.
И не, не си убедителна в подхвърленото твърдение, че си предлагала да се изнесете.

# 55
  • София
  • Мнения: 7 992
Изхвърли го или ако ти е толкова ценен, му дай срок, в който да се прояви като глава на семейството.
Питах какво сте направили с парите от апартамента, защото ако ги беше вложил в общия бизнес или похарчил за общ имот, щеше да има някакво обяснение за паразитизма. Доколкото разбирам, той ги е вложил в друг свой личен имот.

# 56
  • Мнения: 1 184

Питах какво сте направили с парите от апартамента, защото ако ги беше вложил в общия бизнес

Това и аз си го помислих в началото.

# 57
  • Мнения: 31
Предложиха му вариант ние да поемем нещата, да вложим пари и да разрастнем бизнеса. Той не пожела, като няма пари какво да вложим

# 58
  • София
  • Мнения: 24 839
Предложиха му вариант ние да поемем нещата, да вложим пари и да разрастнем бизнеса. Той не пожела, като няма пари какво да вложим

Кога му предложиха?
Когато бизнеса им беше в разцвет и парите от апартамента още не бяха вложени в къщата, или когато бизнесът им западна?

# 59
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Не бих търпяла някой,който обижда родителите ми ,които го издържат.
А такъв зет,ако ни дойде в къщата-чугунения тиган ще влезе в действие...
Що за наглост и безобразие,нямам думи.
Не търпял той чуждо мнение.Кой е той въобще-храненик в чуждата къща.

Общи условия

Активация на акаунт