Семейни проблеми

  • 16 292
  • 314
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 946
A къде живеехте преди да се преместите при твоите родители? И защо изобщо се преместихте?

Съгласна съм с мненията на Абсурт и Шарки, ти си съсипала всичко мъжко в него.

# 31
  • Мнения: 25 636
Хазарт?

# 32
  • Мнения: 18 543
Че той и сега не се справя със задълженията си на съпруг, каква ще е разликата?
Описваш двама инертни, които са се настанили у родителите на единия, за да не им се налага да си нарушават особено комфорта. Единият не си казва заплатата, не иска да се изнася, другият не е кой знае колко недоволен, че да го сръчка.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Написа авторката къде са живеели - в негово си жилище, което той е продал за да влага в някаква съборетина вместо да го ремонтира и да продължават да живеят там.

Значи той абдикира и от варианта да се изнесете и да бъдете пак самостоятелни, защото няма да се справи с парите? Намерил е лесното и не ще да опъва сам. Трудно ще промениш нещата.

# 34
  • Мнения: 1 454
Зетя си е използвач отвсякъде.Кой мъж с амбиции и достойнство отива завинаги да живее с тъстовете?Подозирам, че ако бизнеса продължаваше да е печеливш, нямаше да има проблеми.В съседната тема за свекървите пак такъв казус.Явно има мъже, които си търсят жени със семеен бизнес, да се устроят.

# 35
  • Мнения: X
То ако имаше нещо мъжко в него, той нямаше да се завре зет при тъстове. Някои не си харесват снахите и оттам всички жени са лоши.
А, написано е вече!
Както има жени, които си търсят провайдър, така има и мъже, пълно е даже. И като загине бизнеса на тъста, става мяу.
Аз ако съм, на хранилка, ще използвам 'намалението', за да се развивам, да се подсигуря за бъдещето. И без туй няма да имам друга работа. Но той не е от тези, а е и глупав, мислел си е, че хранилката ще продължи вечно.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Точно това щях да кажа и аз - ако бизнесът не западаше, щяха да си кютат така. За което вина има и авторката - не е обръщала внимание на тази му черта, докато е имало пари, но сега го подхваща.

# 37
  • Мнения: 31
Хора, наистина си скубя косите и ми се реве. Очертаваше се да имаме прекрасно бъдеще. Като продадохме апартамента той попита къде искам да отидем,докато стегне къщата-при ваще или при наще. Имаше вариант и с неговите родители да сме. Но понеже те са болни хора, майка ми и баща ми казаха елате си при нас без да се притеснявате, тука е широко на никой няма да пречите. Естествено аз предпочетох при наще, защото и градината за детето беше на 3минути.

Когато тръгнахме да се женим, баща ми нямаше още фирма, едва ли за това се е оженил

Последна редакция: вт, 04 дек 2018, 11:12 от Не се сърди, човече

# 38
  • Мнения: 18 543
Това повтарящо се "наще"... Преди два дни не пуска ли тема от друг профил със същия сюжет - ние сме богати, той е простак.

# 39
  • Мнения: 46 520
А, да бе, тя е виновна. За това, че 1 лев не е настоявала да даде за толкова години.
Нищо не е съсипала тя, временното положение му е харесало и е решил да си остане на хотела с пълно обслужване.
Изборът е негов, не обвинявайте нея. Един отговорен човек, независимо мъж или жена, не би стоял толкова години на чужд гръб. Щеше да бърза да довърши всичко и да се премести, а докато е в чуждия дом, да участва финансово и физически.

За любовница не е нужно да излиза вечер, и в работно време може да се вижда с нея.
Хазарт?
Все някъде потъва заплатата му.

Бих дала последен шанс при следното условие - самостоятелен живот във въпросната къща. Ако откаже, да се изнася.

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Авторке,изтървала си му края.
Научил се е да живее на твоя гръб и на гърба на родителите ти.
И не стига ,че го издържат,ами на всичкото отгоре и се държи нагло и безочливо.
Баща ти не може ли да тропне по масата и да му каже да плаща половината сметки.
За какво ти е на тебе такъв,,мъж,,?Я го прати при майка му,тя да го храни и да му търпи наглото поведение.

Един мъж,който има семейство трябва да си поеме отговорностите независимо къде живее.
А към хората,които те хранят и издържат би трябвало да проявяваш уважение...не му позволявай да се държи лошо с тях.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 36 614
НСЧ, ако имаш предвид моя пост, да, смятам, че има вина авторката - не, че сега прави на въпрос нещо, което е логично, а че преди това си е мълчала, когато той пак не е давал. Мълчала си е, защото е имало кой да дава. А не е трябвало. Още в началото като е видяла, че той се скатава, е трябвало да тропне с крак и да го върне в правия път, дето се вика. Иначе положението се бетонира и край. Сега и да тропа, и да не, все тая. Трябват доста крайни мерки, ако реши да опитва да запази семейството, и пак няма голям шанс за успех.

# 42
  • Мнения: 18 530
Колко време е продължило положението да не дава пари? Ако са години наред, трудно ще е.

# 43
  • Мнения: X
Ние с ММ също живяхме при моите родители и сме имали финансови затруднения,на кои не се случва,но винаги сме давали пари за ток,вода,пазарим.Като едно семейство.
На ММ му е било винаги неудобно ако в момента нямаме пари за нещо и се наложи да вземем от тях на заем,но винаги сме ги връщали до стотинка.
Млади и прави хора няма как да чакаме родителите да ни издържат на цяло.

# 44
  • Мнения: 31
Това повтарящо се "наще"... Преди два дни не пуска ли тема от друг профил със същия сюжет - ние сме богати, той е простак.
Не съм пускала такава тема, не.

Общи условия

Активация на акаунт