Има ли положителни страни за живот със деца в норвегия?

  • 12 109
  • 143
  •   1
Отговори
# 90
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ама тази норвежка майка не е изкупителна жертва на вашите вътрешни страхове и караконджули.
Чак се предсказвате как ще й вземат детето за петно на блузата.
Страхът от измислени плашила не е здравословен и това си личи по писането из форума.
А на запад нямаш толкова свободен достъп като тук до лекари. Не може и сам изследвания да си пуснеш. Нормално е българин свинкал с нашата здравна система да се ошашка като се сблъска със западната.

# 91
  • Мнения: 18 530
Пу-пу, да няма жената проблеми в Норвегия!

Просто й се чудя на спокойствието.

# 92
  • Мнения: 10 796
Малко късно се включвам, но сега изчетох темата. Аз съм един безпристрастен четящ, нито съм живяла в Норвегия, нито съм гледала и чела чак в такива подробности въпросните истории и статистики за отнети деца.
Само искам да ви кажа, че доста уверено нападате Маманорге и опонирате, дори с лека фанатичност. Навили сте си на пръста колко ужасно е в Норвегия и това е. То може да е така, не споря, но аз лично не съм ходила там, не съм изживяла тези ужаси, не познавам такива хора и не бих се наемала да съм толкова крайно категорична дали всичко в интернет е 100% истина. Маманорге живее там, разказва някакви подробности от нейния живот и си изказва мнението, а някои потребителки упорито я обиждат и нападат. Много грозно е това и то само, защото не съвпада мнението и с вашето.
Всеки си преценява как и къде ще живее. А какво да кажем за всички българи в Америка, там пък обричат децата си на затъпяване, затлъстяване и шанса да ги гръмне някой малоумник като животно докато са на училище.
Просто приемете, че на Маманорге и харесва там към този момент и не и натрапвайте и вменявайтв вина за това и как е длъжна да се чувства според вашите разбирания. Simple Smile

# 93
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
barnevernet vil vi ha fullstending fjernet
Това е норвежка група във фейсбук, където всеки ден хора, пострадали от фашистката система Барневерн, споделят личните си истории. Истински хора с истински истории.  Десетки са, не, стотици са. Норвежци и чужденци. Всякакви семейства. Барневерн е институция, създадена да генерира милиони Евро печалба годишно. И това няма нищо общо със закрилата на детето. Има общо обаче с обслужването на идеята за създаването на трети пол, за извратеното джендърство. Болни хора са това. Вижте няколко клипа и сами преценете на кого да вярвате.

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 10:35 от lechugitka

# 94
  • Варна
  • Мнения: 36 601

Лично аз нямам нищо против нея, затова и изказах по-назад мнение, че й харесва и има такова мнение, тъй като не е имала досег с въпросните служби. Сигурно всички хора, пострадали от тях, също в началото са подходили идеалистично. После вече едва ли им е харесвало.

# 95
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
На Цветелина ще е много трудно да и се помогне,ако изобщо е възможно.Защото мъжът и е норвежец,а децата и мисля че са с норвежко гражданство.

Ама е хубаво повече хора да четат какво се случва с Цветелина и да знаят,че не всичко навън е розово.
Жал ми е за Цветелина и не бих искала и други сънароднички да преживеят ужаса който преживява тя.
А  нейния случай не е единичен случай.Твърде много пострадали семейства има, а това не е нормално.

# 96
  • Мнения: 18 530
Taка е, на никого да не се случва! Хайде ако и двамата родители са чужденци може и с 300 зора да успеят да си спасят децата. Обаче ако си се омъжила за норвежец, вече си в голям риск. Това са фактите. Понеже детето си е норвежче, няма как да го изведеш и при един развод могат да ти спретнат 100 номера, какво видяхме от случая на Цветелина, и не само.

Изобщо не мисля, че някой тук е тръгнал излишно да отваря очите на маманорге, тя си е супер там и в случая проблем няма.

Но нека се отворят очите на други жени и момичета, тръгнали с големи надежди към точно тази държава.

# 97
  • Мнения: 9 196
Малко късно се включвам, но сега изчетох темата. Аз съм един безпристрастен четящ, нито съм живяла в Норвегия, нито съм гледала и чела чак в такива подробности въпросните истории и статистики за отнети деца.
Само искам да ви кажа, че доста уверено нападате Маманорге и опонирате, дори с лека фанатичност. Навили сте си на пръста колко ужасно е в Норвегия и това е. То може да е така, не споря, но аз лично не съм ходила там, не съм изживяла тези ужаси, не познавам такива хора и не бих се наемала да съм толкова крайно категорична дали всичко в интернет е 100% истина. Маманорге живее там, разказва някакви подробности от нейния живот и си изказва мнението, а някои потребителки упорито я обиждат и нападат. Много грозно е това и то само, защото не съвпада мнението и с вашето.
Всеки си преценява как и къде ще живее. А какво да кажем за всички българи в Америка, там пък обричат децата си на затъпяване, затлъстяване и шанса да ги гръмне някой малоумник като животно докато са на училище.
Просто приемете, че на Маманорге и харесва там към този момент и не и натрапвайте и вменявайтв вина за това и как е длъжна да се чувства според вашите разбирания. Simple Smile

Аз не съм ходила в Китай и не съм го виждала, но крайно категорично твърдя, че такава държава има.

Да не си расла в Америка ...? Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 10 796
Малко късно се включвам, но сега изчетох темата. Аз съм един безпристрастен четящ, нито съм живяла в Норвегия, нито съм гледала и чела чак в такива подробности въпросните истории и статистики за отнети деца.
Само искам да ви кажа, че доста уверено нападате Маманорге и опонирате, дори с лека фанатичност. Навили сте си на пръста колко ужасно е в Норвегия и това е. То може да е така, не споря, но аз лично не съм ходила там, не съм изживяла тези ужаси, не познавам такива хора и не бих се наемала да съм толкова крайно категорична дали всичко в интернет е 100% истина. Маманорге живее там, разказва някакви подробности от нейния живот и си изказва мнението, а някои потребителки упорито я обиждат и нападат. Много грозно е това и то само, защото не съвпада мнението и с вашето.
Всеки си преценява как и къде ще живее. А какво да кажем за всички българи в Америка, там пък обричат децата си на затъпяване, затлъстяване и шанса да ги гръмне някой малоумник като животно докато са на училище.
Просто приемете, че на Маманорге и харесва там към този момент и не и натрапвайте и вменявайтв вина за това и как е длъжна да се чувства според вашите разбирания. Simple Smile

Аз не съм ходила в Китай и не съм го виждала, но крайно категорично твърдя, че такава държава има.

Да не си расла в Америка ...? Rolling Eyes
Ми, не, не съм. Сърказъм му се казва... Щом масата народ по разни кличета съдят за живота в Норвегия, защо да не съдим и за живота в Америка по подобна косвена информация. Или само за Норвегия е 100% истината

# 99
  • Мнения: 9 196
Кое и е "косвеното"? Просто някъде се говорят разни неща и излизат разни "косвени" съдебни решения? Значи и Китай съществува "косвено".

Сигурна ли си, че не си расла в Америка ...?

# 100
  • Мнения: 10 796
Кое и е "косвеното"? Просто някъде се говорят разни неща и излизат разни "косвени" съдебни решения? Значи и Китай съществува "косвено".

Сигурна ли си, че не си расла в Америка ...?
Кеф ти прави да се заяждаш с хората, нали?? Щото, ако само си изкажеш мнението никой няма да те знае, една от масовката. Ама като си вечно в опозиция и се заяждаш с всички, всеки я зная Салсиша... В колкото теми вляза все се ги окупирала и се почват едни вечно спорове с твоя милост. Евала, сигурно е готино да си известна Simple Smile

# 101
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Не само нашите медии,а и чуждите писаха за проблема с отнетите деца в Норвегия.Цветелина Оланд не е единичен случай.
Не вярвам всички да си измислят.

# 102
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Маманорие по много спокоен и културен начин се опитва да обясни, че  човек четейки в интернет и слушайки медиите трябва да има критична мисъл, че всичко се преувеличава.

Напълно подкрепям Маманорие и съм убедена, че около историята с въпросната българка на която са и отнети деца има неща, които не се споменават.

За това колко е различна системата аз мога да споделя само позитивни впечатления. Да не е хуабво децата да ядат сладко всеки ден, да има семейства с две майки, двама бащи или семейства с един родител и всички са еднакво равностойни, хубаво е децата да са наясно с това от малки, същото е отношението и към хора с физическа или друга инвалидност, те са част от нашето общество и има права като всички останали.


Това, че няколко потребителки няма да отидат в Норвегия е чудесно, разбрахме го и няма смисъл да с еповтаря във всеки пост.

# 103
  • Мнения: 18 530
Толерантността предполага също да се приема чуждото мнение за равностойно. Е, аз не мога да повярвам, че семейство с двама бащи може да отглежда пълноценно едно малко дете и поне в този си живот едва ли ще си променя мнението. Това защо означава, че в Норвегия ще бъде заклеймена като имаща някакви предразсъдъци? Защо моето мнение е по-маловажно от това на хората, които приветстват семействата с двама бащи? Ще ми вземат ли детето, понеже го уча, че семейство с двама бащи не ми се струва нормална среда за отглеждане на бебе и дете?

Ами ако утре в Норвегия семействата с по 2 майки и 1 баща или 2 бащи и 1 майка станат официални, равностойни, правилни и нормални по норвежките закони, пак ли бихте се съгласили? Наистина ми е интересно Simple Smile

За семействата с един родител няма какво да коментираме, те са си напълно ОК мисля за всички.

# 104
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Бианка не знам как трябва да се напише, че децата не се отнемат без причина.

Никой не държи българите насила в Норвегия.

Единственото Маманорие живее в Норвегия от всички пишещи тук.

За съжаление в България отношението е ужасно към всички различни хора, като гледам какво се изписва в този форум едва ли това ще се приемни някога. Иначе претенции има до безкрай.

Стига да няма насилие над никой член на семейството, за мен всички форми са съвсем ок.

Общи условия

Активация на акаунт