Какво печелим, ако живеем в дървена къща

  • 3 428
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 511
В какъв смисъл това за отоплението? Аз съм в панелка и много рядко се налага да пускаме парно. В момента съм по къс ръкав, парно в тази стая не е пускано от преди 2 сезона.
Семейството ни е тричленно, и тримата боледуваме много рядко и то на крак.

Не мисля, че такива сравнения за коректни, зависи от много фактори, не само от строителството.

Живяла съм в гредоредена къща, пъти по-безшумен е панелът. При нормално ползване всъщност няма никакъв шум.

# 16
  • Мнения: 1 413
Човече в панелката под 200лв. парно не се е случвало да плащам (90кв.) в къщата за сега сме под 100лв. (110кв.) Т е еднаква 23Ц- топлолюбиви сме. Относно болестите не мога да кажа дали е относително, малкия човек боледуваше много преди - респираторни гадости...сега не. Нали знеш, всеки си гледа от неговата си камбанария Wink

# 17
  • Мнения: 13 805
Ние сме в апартамент 90 кв. Изолиран дори на тавана освен стените. Външна и вътрешна изолация. Имаме Кстъкло. Парно  в месеците когато е много студено - максимум 120 лв., Но това са месец два за зима . Работим от дома, целодневно сме си в къщи отопляем всички помещения.

Последна редакция: пт, 07 дек 2018, 22:36 от _re_ge

# 18
  • Мнения: 46 511
Къщата като цяло иска повече грижи и пари, но това не е от значение, ако човек се чувства на място в нея, когато е в хармония с мястото, на което живее, тогава и стресът е по-малко, и последствията от него Hands Plus1
Но статията е несериозна, не посочва никакви изследвания и резултати, няколко клишета и романтични снимки Simple Smile
Да не забравяме, че дървото е обработено с какви ли не неща за защита, т.е. далеч е от естественото.

Скрит текст:
Ние сме в 60 квадрата, 180-220 лв. е за целия отоплителен сезон 6 месеца, т.е. 30-40 лв./месец ни. Много топъл апартамент, предния ни пак беше такъв, даже радиатори нямахме, нямаше нужда.

...малкия човек боледуваше много преди - респираторни гадости...сега не...
Израстват се тези неща, нормално с възрастта да изчезнат Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 413
Хора завидях ви какви са тия сметки, последната в апартамента 04/2018 беше 340лв. (апартамента ни е с изолации от където може да се сетите и е вътрешен Sad )това преди изравнителната и сега за това ми се струва песен.
За респираторните не съм съгласна, че с годините отшумяват аз на 30 и отгоре си страдах честичко от тях.
Къщата си иска мноооооого повече грижа от апартамент, да не говорим за двора и градината.
Според мен не е до това къде живееш, а до това къде се чувстваш щастлив.

# 20
  • Мнения: 5 262
Ние имаме дървен балкон ... ама е голямо мазане и то редовно за да не се съсипе. И внимаваме да е с правилни материали ... не всичко пасва .
Също пълзящите растения развалят ...

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 381
Не зная дали е по-добре за здравето на човек да живее в дървена къща, но с това не съм съгласна: 
Дървената къща е евтино решение.
...
В Америка също в дървени къщи живеят по-бедните хора.

Има различни дървени къщи. Някои хора дават милиони, за да имат дървена къща - има едно предаване по Дискавъри мисля че беше, нещо от рода на "Майстори на дървени къщи". Те правят нещо уникално и то от първокласен материал, а не от талашит. В такава къща бих живяла, ако можех да си го позволя най-вече финансово.

# 22
  • Мнения: 15
https://lifestyle.bg/home-and-garden/kakvo-pechelim-ako-zhiveem- … _campaign=sidebar

Изглежда ми много логично.
Според вас има ли връзка между високата заболяваемост и живота в панелен или тухлен апартамент?
Има ли значение дали се живее в къща или в апартамент?

От къде твоя организъм ще знае в какво живееш?? Риторичен въпрос... Здравето е зависима от много фактори

# 23
  • Мнения: 111
Дървените къщи имат огромни предимства само за района, в който се строят по предназначение (Скандинавието, Сибир, Канада, северните щани, както и високопланински и трудно достъпни райони. При продължителни студени зими с температури от -30 и надолу са безспорно едно от най-добрите решения. За сухи райони с относително нормални температури пък са опасни с оглед на това че са запалими. Всеки горски пожар в близост до дървена къща е потенциално опасен.
По нашите ширини, монолитното строителство (тухла, камък, бетонни греди, плочи) има редица предемиства и традиции. Голяма сезонна амплитуда на температурите, правят охлаждането и отоплението на такива сгради да е едно предизвикателство, но с подходящите изолации и добре проектирани отоплително/охладителни системи всичко е постижимо. От друга страна, земетръсните райони, към които спада и България, правят по-уязвими монолитните строителства при силни земетресения, но тук отново традициите в проектирането на земетръсни конструкции на къщите намалява тяхното въздействие.
Като цяло в България от край време, когато се строи къща се гледа тя да е със стабилни основи/стени, възможно най-здрави етажни прегради (плочи) и солиден и кух покрив. Всичко останало е компромис с цена или дизайнерско/клиентско предпочитание.
Естественно има всякакви други решения, като сглобяеми къщи, къщи от еко материали, къщи вкопани в земята, в скалите и всякакви нови форми на строителство според вкуса и цената на всеки клиент.

Има и доста фактори, които засягат здравето на всеки в зависимост от типа жилище което обитаваме:
Влагата се оказва един от основните проблеми в доста от съвременните модерни строителства. Тя от своя страна увеличава риска от мухъл и други плесени, спорите на които не са полезни за човека.
Използването на различни бои и лакове за импрегниране на строителните материали, отново дават повод да се притесняваме за тяхното остатъчно изпарение след като бъдат монтирани в жилищата ни.
Според последните изследвания, бетонът също се смята за не най-подходящия материал за задравето.
Разположението на къщата ориентиране на прозорци/врати към съответните топли и слънчеви страни е още един фактор как бихме се чувствали в една къща.
Големината на прозорците и количеството дневна светлина, която навлиза през тях е от огромно значение за редица здравни състояния.
Като цяло, при строителството, трябва да се търси един доста труден баланс, между цена на материалите/строежа, дълголетие на материалите, удобство, полезност/екологичност за здравето и най-често време за направата на една къща.

Предварително се извинявам за големия чаршав за четене, който сътворих, но избор и направа на къща ми нещо като хоби към днешна дата, та затова се отплеснах Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 943
абе то това връщане към природата води до връщане в пещерите Sad

# 25
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Първо да уточня, че живея в дървена къща, но не от трупи, а тип сглобяема.

Предимствата да ЖИВЕЕШ в такава къща са същите, каквито са предимствата да живееш в каквато и да е къща. Тухлите и бетона са естествени материали. Ако се хванем за някакви полимерни свързващи вещества, трябва да отчетем и химикалите, с които се обработва дървото срещу дървояди и гъбички.

Това, че в северните райони на света използват дървото като строителен материал се обуславя от наличието на много дървен материал и ниските температури, които биха забавили друг тип строителство. И изобщо - традициите в строителството са свързани с местните строителни материали. Хората са строили с каквото имат в наличност.

Общи условия

Активация на акаунт