Трепет Коледен ни завладява, а подаръчето МАЙско шава, шава!

  • 30 681
  • 739
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 58
Здравейте! В сряда ходих на ден на отворените врати в Шейново. Ако някоя от Вас се интересува с удоволствие ще отговоря. Иначе ако желаете и Вие да посетите болницата може да се запишете на тел. 02 9659-481  провежда се всяка втора и четвърта сряда от месеца. За мен беше доста полезно и реших да раждам там с избор на акушерка.

# 151
  • Мнения: 508
Здравейте! В сряда ходих на ден на отворените врати в Шейново. Ако някоя от Вас се интересува с удоволствие ще отговоря.
Разбира се. Разкажи ми малко повече. Какви са ти впечатленията? Явно ти е харесало. Добри отзиви слушам и аз.
А колкото до избор на акушерка, личната лекарка разказа за дъщеря си и че точно това са платили, и са останали много доволни. Акушерката ли е водеща на раждането? Не се ли избира лекар?

# 152
  • София
  • Мнения: 4 015
За Шейново специално много хора правят само избор на акушерка. Аз каъо раждах, докато бях само с контракции си бях сама + една стажантка с която си приказвах. Когато започна раждането дойде лекарката,акушерката и още някой,  предполагам сестра. Акушерката беше до главата ми, почти ме беше прегърнала и казеаше кога да напъвам, да дишам, да задържам и тн. Докторката съответно извади бебето, а сестрата в началото мереше разкритие и ми спука водите (не бяха изтекли). Аз нямах избор на нищо и въпреки това съм много доволна. Всички бяха много внимателни и мили по време на цялото раждане.

# 153
  • Мнения: 58
Да така е. Акушерката се грижи за теб от постъпването до напускането на болницата помага,когато имаш нужда, или поне това ни обясниха...
Относно болницата нещата са доста по различни от преди 11год. Когато родих с планирано секцио с избор на екип тогава Резервирах ВИП стая, която не ми беше осигурена настаниха ме в стая с пет легла беше един малък ад. Сега след родилните стаи са с макс 3 легла, неонатологията е ремонтирана. За жените,който ще раждат нормално да кажа,че родилните зали са индивидуални. Изглежда доста чисто и приветливо в сравнение с предните ми впечатления. Имат стая с консултант по кърменето на Авент, която също е полезна поне за мен. Децата през деня могат да бъдат с майките, при уговорка с неонатологията, иначе ги водят на 3 часа.

# 154
  • София
  • Мнения: 4 015
Всяка сутрин минаваха консултанти по кърмене по стаите, да питат дали имаме нужда от помощ.
Родилна зала на нас ни показаха само една, която беше отделна стая, но аз раждах в общата. Под обща нямам предвид, че сте наредени вдна до друга де. Това е огромна зала разделена със стени, но без врати. Реално не виждаш другите жени, но ги чуваш, ако много викат хаха. Но не беше нищо притеснително. Всичко беше ново и общо взето приятно, чисто.

# 155
  • Мнения: 508
Звучи много добре. Какви са цените в Шейново? Колко реално излиза едно раждане с грижата за бебето?

# 156
  • София
  • Мнения: 4 015
Ами аз не съм плащала нищо. По здравна каса. Иначе, ако искаш избор на екип и тн. има ценоразпис на сайта им.

# 157
  • Мнения: 2 849
Момичета, аз съм на вълна втора ФМ и се чудя къде да запиша... Раздвоявам се между Фемина и Марковс... някакви препоръки от ваша страна?

# 158
  • Мнения: 299
Нямам лични наблюдения към двата мц, но преди да си избера Щерев, АГто ми беше препоръчала Марков или Атанасова от Марковс.

# 159
  • Мнения: 58
Звучи много добре. Какви са цените в Шейново? Колко реално излиза едно раждане с грижата за бебето?
Ако раждаш по ЗК е безплатно. Избор на екип 900лв. Грижата за бебето не се заплаща.

# 160
  • Мнения: 354
Момичета, това за Шейново наистина звучи чудесно. Сега влезнах в сайта - има снимки на родилното отделение и изглежда ново и чисто. Аз пък бях на дни на отворените врати в Тина Киркова в сряда, като според мнения от форума и с препоръчан доктор бях почти убедена, че искам да раждам там (освен това ми е и близо).

Е, сега определено си промених мнението... не е чак супер зле, но не е това, което очаквах. Сега смятам да отида да видя и в Шейново как е и тогава ще реша Simple Smile

# 161
  • София
  • Мнения: 4 015
Няколко познати се отказаха от Тина Киркова. Аз така и не отидох да видя как е.

# 162
  • София
  • Мнения: 856
въпреки че имам красиво, здраво дете, родено след следена брем. в Т.Киркова и аз няма да раждам там Laughing Надявах се, че за 9 години нещата са се подобрили

# 163
  • Мнения: 574
Е, сега съм на терапия с Euthyrox, след като се оказа, че TSH-то ми е в горна граница и кожата ми е мека и гладка часове след като се намажа с крем за суха кожа.
Та идеята ми беше защо не си го изследваш, ако не си?
Аз съм го изследвала преди да забременея - 0,83 ми беше. Сега не съм го пускала, но знам, че нараства след като забременееш. Дали има смисъл да го пускам като съм бременна?

_Soul_
Та така. Такава е моята позиция по въпроса, пък и съм още изнервена от съседска разправия и оправданието, че шума след 22 ч бил видиш ли, щото деца били, не можело да пазят тишина... в 22 ч... пък аз като съм бременна и ми се спи, изморявам се по-бързо, имам нужда от повече и от спокоен сън, трябва ли да ги поставяме така нещата и кой има право?... а после с бебето...ама пък оплаках ви се.

Спокойно, ти сега с бебето всичко ще им върнеш. Спомням си един комшия от втория етаж как една сутрин ми вика: Тая нощ доста порева бебенцето, а?
А аз съм на 4-ия етаж Joy Казах му: Ами, бебе е.
(Малко изнервено, защото ти ако си го чул от 2-рия етаж аз бях там за живото представление и не беше приятно.)

Спя на всякакви страни и вие можете да спите на където ви е удобно. Тия неща за ляво и дясно се казват, за да не ви става лошо. Но все пак сега бебето е 70-100 гр. Няма как да притисне чак толкова нещо. Понякога ако лягам на пълен стомах ми е неприятно на дясно.

В градския транспорт до преди да забременея просто не сядах, защото съм много заплесната и веднъж ме бяха насмели едни бабички, че "съм се правила, че чета книга" и не съм освободила място на един дядо с бастунче. Ей, така си се правя аз, че си чета книги по автобусите Joy Та за по-лесно просто не сядах докато забременях. Сега обаче бременна и с 3-годишиния няма как да не седна. Той милия пада като кегла в тоя автобус. Ако е претъпкано го взимам в мен. Но с уточнението, че аз живея в Пловдив и в повечето автобуси не е претъпкано. А и не ползвам транспорта в час пик, тогава сигурно си е гъч. Иначе знам за София. Оплака ми се бременна позната, че един, за да седне на мястото, която тя освобождава, та направо я е изблъскал много грубо. Тя "само" в 8-ия месец беше. Околните са му се развикали чак. Не, че видите ли ние в Плд сме супер по-възпитани. Ми, не, просто нямаме толкова наплив в градския транспорт. В него са само баби и дядовци, ученици, аз и Даниел Stuck Out Tongue и тук там по някоя жена около 40-50 години. Всичко друго прави задръствания с колите си, защото не е престижно да се возиш на градския транспорт.  Joy А и старите коли са много достъпни (аз имам една такава на разположение, ползвам я в случай на нужда само, че едва ли не ми е набор). И за това ни е градът с най-мръсния въздух в БГ. Защото всяко семейство е с по 2 коли минимум. Но да не подхващаме темата за старите коли и тн, че .... няма да намерим решение на проблема в БГ мама Smile
Аз преди раждах в Селена Пловдив със секцио. Там "пансионът" и обслужването е много добро. Амам за 1500 лв си беше редно, де. Рехабилитаторката беше много готина. Вдигна ме още на първия ден. Постоянно се чистеше, бършеше, само капка кръв да падне от някъде и ми сменяха нощници, чаршафи и тн. Санитарките ме измиха от кръват след секциото и ми направиха тоалет 2 пъти на самия ден. Което не съм го чула за друга болница в Пловдив. Бебето ти го носят , ако искаш, ако не - може да стои при тях. Ако си уморена или друго. Знам, че в повечето болници ти го дават на другия ден и трябва да се оправяш. Дали си рязана или не, никой не го интересува. Консултант по кърменето, уроци по къпане, психоложка минава по стаите да пита дали всичко е ОК. Лекуващия много няма да го видиш - само веднъж да види как си и това е. Но другото си беше 6.
Сега ще раждам в Торакса. Защото като ми е второ и ми е все тая за "хотела". А новото докторче е добро. Вече е изродило две от познатите ми. И има и ценова разлика с около 500 лв надолу спрямо Селената. Все пак не е за пренебрегване.
За сухата кожа се мажа вече първо с Матернеа и после с мас. Добре стана. Нямах проблеми с тази комбинация. Дано съм си намерила илача.

# 164
  • Лондон
  • Мнения: 839
Здравейте отново мами.Преди малко минах втората Фетална,всичко с моята госпожица е наред,размери,органи и тн.Ноо,съм с ниска плацента ОТНОВО.Идеше ми да се разплача като ми казаха.За сега нямам проблеми да чукна на дърво,но като помня с първото какво беше преди 2 години,свят ми се завива.Не искам да мисля и треперя ,защото си е за моя сметка.Хубав ден мами

Общи условия

Активация на акаунт