Отговори
# 45
  • Мнения: 4 668
и аз се чудя що така плашат момичетата. Няма такива работи като плащане. За какво да им плащам - че си вършат работата ли?

за беда не защото си вършат работата , а за да си я свършат . има и свестни лекари разбира се , но ако попаднеш на някой от другия тип , дето са си способни , но и алчни - може да се позамислиш дали да не си платиш
Така е ! Сега си говорим , ама ако раждаш и никой не те поглежда или те овикват или нещо много по - лошо , може и да съжаляваш че не е платено .  Rolling Eyes
Вярно , рекет е , ама знаеш ли колко спокойно ми беше - двама лекари до главата ми , акушерките мили , с бебчо всичко ОК !
Аз от самото начало бях убедена , че искам да си платя , не желаех да се бунтувам срещу системата на незнайно колко висока цена ...

# 46
  • София
  • Мнения: 3 787
и аз се чудя що така плашат момичетата. Няма такива работи като плащане. За какво да им плащам - че си вършат работата ли?

за беда не защото си вършат работата , а за да си я свършат . има и свестни лекари разбира се , но ако попаднеш на някой от другия тип , дето са си способни , но и алчни - може да се позамислиш дали да не си платиш
Така е ! Сега си говорим , ама ако раждаш и никой не те поглежда или те овикват или нещо много по - лошо , може и да съжаляваш че не е платено .  Rolling Eyes
Вярно , рекет е , ама знаеш ли колко спокойно ми беше - двама лекари до главата ми , акушерките мили , с бебчо всичко ОК !
Аз от самото начало бях убедена , че искам да си платя , не желаех да се бунтувам срещу системата на незнайно колко висока цена ...


Аз мисля по абсолютно същия начин като Пипинка.Наистина това им е работата,но аз няма да имам 100 деца,за да мога да им рискувам живота и моя също и да се надявам,че ще попадна на съвестен лекар или акушерка.
Родих с уговорка и за миг не съжалявам.Пак бих родила така,живот и здраве.Аз потърсих доктора,аз реших колко да му дам,той сума не е казвал.Платих си и получих отношение Peace Един професор,анестезиоложка,2 акушерки и няколко сестри се грижеха за мен непрекъснато.Родих без нито един шев и час след раждането бях като нова.На втория час ми донесоха бебо и си остана при мен следващите 3 дена Wink
Знам,че това не е редно и че такива като нас създават системата такава каквато е,но аз като майка и като жена съм длъжна да мисля за здравето на детето си и за семейството си.Много нерви спестих на мъжа ми и на себе си.Бяхме много спокойни и сигурни,че сме в добри ръце PeaceБез да се замислям пак ще постъпя така Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 861
Преди пет години раждах в бившата Тина Киркова. Моя приятелка познаваше гл. акушерка на болницата и тя ме наглеждаше няколко пъти докато беше на смяна. Въпреки че, нямах уговорка за плащане и тя не присъстваше на раждането се чувствах някак защитена. Може би наистина имаха едно наум екипа, че някой от болницата се интересува от мен. Всичко мина нормално. След като ни изписаха занесохме почерпка на тази жена, не пари. Сега обаче малко ме е страх, разбира се има още много време до тогава, но 500 лв. ми се струват ужасно много пари, като се има предвид, че редовно си плащам здравните осигуровки, а и мизерните майчински, който плаща държавата след това.  newsm78

# 48
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
  От провинцията съм и си избрах Света София, именно защото има тарифа, ако искаш определн доктор, и то се плаща в самата болница. Не съм дала стотинка на никой. Акушерките бяха страхотни и много ми помогнаха!
  И аз съм на мнение ,че ние сами създаваме корупцията у докторите.

# 49
  • Мнения: 429
... Каквото съм плащала е било по тарифата на болницата...

Родих в Шейново - има такса за избор на лекар - 100 лв и за ВИП стая - 40 лв на ден

# 50
  • София
  • Мнения: 3 408
Моят лекар и дума не искаше да се издума за пари. В болницата ме гледаха като писано яйце, още повече, че след раждането не бях добре и детето ми гледаха - никой нищо не ми е искал, но мъжа ми им направи подаръци- без да броиме почерпката, а на лекаря му купи подарък на доста солидна стойност- само от благодарност.

# 51
  • София
  • Мнения: 154
Ползвала съм си правата на осигурена жена от здравната каса, не съм избирала лекар за раждане и не съм плащала нищо на никой.
 Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 546
Аз раждах във Втора градска...Постъпих през нощта и сестрите ме попитаха кой ме бил насочил към тях, но им казах, че аз съм си избрала да раждам там сама...
Родих при дневната смяна...Държаха се много мило с мен...Никой не ми е искал пари. Мъжът ми седеше пред родилното и само звънеше на входа да пита какво става с мен и как върви раждането...Когато всичко е приключило успешно е опитал да им плати /беше се подготвил предварително/ но са му отказали...Казали му, като толкова искал да почерпи и това е. Около 60 лв му беше излязла почерпката.
А за изписването му казах да вземе торта от "Неделя", а свекърва ми беше омесила погача...И един букет за акушерката дето му връчи малката.Не знам дали така се носи, ние така си решихме.
 

Общи условия

Активация на акаунт