Отговори
# 30
  • Мнения: 992
аз раждах без уговорки и на никой и стотинка не съм дала а и никой не ме е изнудвал, като ме изписваха мъжа ми беше купл  некви сокове и сладки за акушерките и за детско

# 31
  • Мнения: 1 999
Имах уговорка по собствено желание. Peace Почерпих моята лекарка и анестезиолога, както и акушерките при изписването.

# 32
  • Мнения: 4 621
Платих си съвсем легално в касата на болницата за избор на екип - 500 лв. От тях за лекаря  и екипа са 350, а 150 са за болницата. Има си и документ. Никой не ме е изнудвал и искал пари на ръка. След раждането направихме подарък на лекаря, само от добра воля и желание.

# 33
  • Мнения: 14 133
Бях с ангажиран доктор.Нищо не съм му  платила, защото ме прибра да предизвиква на дежурство преди термина заради моето високо кръвно.  Ако беше му се наложи да търчи да ме изражда в извънработно време щяхме да му платим. И той е човек. Щеше да като частен ангажимент. На изписването мъжът ми донесе бонбони и безалкохолни.

# 34
  • Мнения: 2 039
Абе кви 500лв.,кви чудеса #Crazy???На мен ми предстои раждане,здравно осигурена съм и нямам никакво намерение да плащам на никого,само 80лв. за епидурална упойка!Разбира се,живот и здраве,ще им занесем на екипа уиски и бонбони с кеф,ама пари на ръка,от къде накъде Shocked?И как така ще ме изнудват,ами нали ще стане панаира,ще се стигне до по-висши инстанции и т.н.!!! Освен това не мисля,че всички доктори са един дол дренки Naughty.Има и невероятни професионалисти,които никога няма да се държат по тоя просташки начин!Май трябва да се научим повече да вярваме в доброто у хората и така не само ще го предизвикваме,ами и ще живеем много по-спокойно!  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 001
... да даваш пари под масата е неморално, а да почерпиш е в реда на нещата.

 newsm10

# 36
  • София
  • Мнения: 4 867
плащах си за прегледите в частния кабинет на доктора. платих си раждането според тарифите на болницата. месец по-късно заведох габа да я видят колко е пораснала и им занесох голяма кутия бонбони.
а, като си тръгнах от болницата оставих там всичките (безкрайно много!) букети, които ми бяха носили приятели.

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
... Каквото съм плащала е било по тарифата на болницата...

Ей това никога не ми е бола ясно. Каква тарифа?! За кого е?! И какво покрива?!
Аз съм здравноосигурена. Не съм правила уговорки с лекар. И двата пъти 1 стотинка не съм дала. А тук ми се спрягат едни цифри...
Почерпката после е различна работа- всеки би купил бутилка уиски и бонбони.


Само ще ви кажа, че познавам момиче дето е раждала в предродилна зала, сама без да я погледнат, сама си е държала краката да са като на магаре вдигнати и само после са се появили да я зашият!
Е кажете как да рискувам да не си платя?

Предполагам и бебето сама си е поела, и плацентата... Градски легенди според мен. А може би ако момичето си беше платило, поне тропоската й щеше да е ОК, м?!

# 38
  • Мнения: 1 001
Ей това никога не ми е бола ясно. Каква тарифа?!

В болниците има официална тарифа за допълнителни услуги: избор на екип, VIP стая, епидурална упойка, секцио по желание и т.н.
Хубавото им е, че поне са регламентирани.

Градски легенди според мен. А може би ако момичето си беше платило ...

Във всяка легенда има зрънце истина. За съжаление! Когато се говори за корупция, не знам коя е по-гадна - това, че някой е присвоил 100'000 лв. или че някой доктор си е поискал 100 лв. Второто ме засяга пряко, така че мен то ме вбесява повече!

# 39
и аз се чудя що така плашат момичетата. Няма такива работи като плащане. За какво да им плащам - че си вършат работата ли? Аз да не съм раждала в частна клиника? И  какво значи "ще те оставят да раждаш като куче"? /То така или иначе раждането не е най-човешкото ми преживяване/ да не би като си платиш да ти извадят бебето по някакъв извънземен начин? стига бе момичета! родих ноември 2005-та в Майчин дом с една торта и бутилка уиски за персонала и то само защото аз исках! Стига им бутахте гювеч на тия доктори вече!!!!

# 40
  • Мнения: 14 654
и аз се чудя що така плашат момичетата. Няма такива работи като плащане. За какво да им плащам - че си вършат работата ли?

за беда не защото си вършат работата , а за да си я свършат . има и свестни лекари разбира се , но ако попаднеш на някой от другия тип , дето са си способни , но и алчни - може да се позамислиш дали да не си платиш

# 41
за беда не защото си вършат работата , а за да си я свършат . има и свестни лекари разбира се , но ако попаднеш на някой от другия тип , дето са си способни , но и алчни - може да се позамислиш дали да не си платиш

a kolko slu4ai ima na platili si jeni  v posledstvie osakateni i te i de4icata im. da ne govorim i  za nai stra6noto. nie gi nau4ihme taka i sega iznemogvame

# 42
  • Мнения: 11 547
Гинекологът при когото ходих на консултация ми предложи да внеса"такса" от 200лв в частият му кабинет естествено за да мога да го викна по всяко време когато започна да раждам.Ако искам.Ако не исках щях да раждам при когото се случи.Изобщо не съм се колебала-платих му предварително и не съжалявам. PeaceСлед раждането мъжът ми донесе на екипа вечеря тъй като беше 8-9 часа вечерта и това беше.

# 43
  • Мнения: 1 353
Аз съм върло против тези почерпки. В болницата кото ме изписаха нищо не сме дали. Аз не разреших. Заради тях детето ми е с хематом на главата, smile3516 (натисаха го за да излезе и се е ударило в тазовото дъно). Но и никой нищо не е искал

# 44
  • Мнения: 4 392
Моят съвет е да проучиш нещата много добре предварително.Кои доктори искат,кои - не и пр.
Дай Боже да родиш при свестен доктор и професионален екип !И за такива стана дума тук.

Аз лично съжалявам,че нямах уговорка с лекар.Може би( Но само Бог знае!) нещата щяха да се развият по-добре.
В София изборът е доста по-голям.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт