Голямата тема за малките масла - 21

  • 70 293
  • 737
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 228
Маслото от розмарин е етерично масло, при това силно. Разрежда се в базово масло. Мажеш скапла с двете масла, стоиш няколко часа и после отмиваш.
Благодаря. А маслото от жожоба дали е подходящо за целта? И колко често е добре да се използва? Обикновено си мия  косата два пъти седмично. На всяко измиване ли да се мажа?

# 241
  • Мнения: 812
Маслото от розмарин е етерично масло, при това силно. Разрежда се в базово масло. Мажеш скапла с двете масла, стоиш няколко часа и после отмиваш.
Благодаря. А маслото от жожоба дали е подходящо за целта? И колко често е добре да се използва? Обикновено си мия  косата два пъти седмично. На всяко измиване ли да се мажа?

Подходящо е!Чак пък на всяко миене едва ли е нужно. Да речем пробвай 1 път седмично и виж как се отразява на косата ти и на скалпа. Зависи и какво е тяхното състояние. Лично аз масла ползвам 1-2 пъти месечно защото се боядисвам,а маслата ми свалят боя, но пък стоя с тях не по-малко от 4 часа. При мен честото ползване на масла преди водеше до падане на доста коса.

# 242
  • София
  • Мнения: 4 305
На всяко миене е много. И моята коса не обича масла, тотално съм ги спряла, че ми разхвърчаха косата.
Ако искаш да е често, може да си купиш хубав гел от алое и да си накапваш от етеричното преди нанасяне от него. Масажираш. Постояваш и накрая миеш. За скалпа алоето е приказно - успокоява, хидратира. 

# 243
  • Мнения: 91
Освен в маслени маски, добавям маслото от розмарин и в шампоана. 10-15 капки в тубичката и разклащам добре.

# 244
  • София
  • Мнения: 17 775
Аз го мажа чисто с върха на пръстите и масажирам. Ама малко, че съм нетърпелива. Не препоръчвам, просто споделям. И знам, че не се употребяват самостоятелно, но аз втривам адски малко количество.

# 245
  • Мнения: 5 228
Благодаря на всички за препоръките! Ще го пробвам веднъж седмично, смесено с друго, и ще споделя как ми се отразява.

# 246
  • Мнения: 1 327
Момичета, трябва ми кокосово за ядене , искам да е с отчетлив вкус/ мирис , намерих днес на Зоя и Драгон, кое от двете е по- подходящо, или пък някое друго да ми препоръчате , благодаря

# 247
  • Мнения: 2 794
Момичета, трябва ми кокосово за ядене , искам да е с отчетлив вкус/ мирис , намерих днес на Зоя и Драгон, кое от двете е по- подходящо, или пък някое друго да ми препоръчате , благодаря
Драгон ми е любимо.

# 248
  • Мнения: 2 267
И аз имам на Драгон и съм доволна.

# 249
  • Мнения: 1 327
Четох лоши мнения за него в един друг форум, че не било чисто и имало някакви добавени гадорийки, но се доверявам повече на Вас
Благодаря, черпя ви кафе

# 250
  • София
  • Мнения: 4 305
Аз съм с нова бленда за маслено почистване на лицето - конопено, лешниково, полисорбат. Тънка смес и много лесна за употреба се получи. Ароматът е гаден, но за малко се прежалва.

# 251
  • Мнения: 15 313
Аз пък да кажа за ореховото масло на Балчо, което си бях взела за лице, но така и не успях да му свикна на гадния аромат, хем му сложих парфюмно масло и пак не помогна. Та го преквалифицирах за коса. Оказа се страхотно за целта. Във вид на маска преди боядисване, наклепах се стабилно, поседях, сложих боята и като дойде времето отмих. Първо, че боята се разнесе като по масло, второ, че ми отиде по малко боя и трето косата стана чуд-на. Аз доволен, намерих му приложение на това пусто масло, че хич не обичам да хвърлям, а то цяла опаковка - 100мл., неизползвано. Е, сега вече ще е използвано. Grinning

# 252
  • София
  • Мнения: 4 305
Ореховото го ползвай бързо, Джаста Праста, че се окислява и гранясва лесно.
Аз обожавам орехи като ядки, но самото масло ми е ужасно и на вкус, и на вид. Супер, че става за косата ти Simple Smile

# 253
  • Мнения: 15 313
Harpalike, благодаря за съвета. Flowers Hibiscus
Ще се опитам по бързичко да го изразходя, ама и да не успея, поне няма да го хвърля цяло, неотворено.
Пффф, много неприятна миризма има това чудо. Опитах за лице, но то мирише кофти и не стига това, ами и оставя една такава остатъчна тънка миризма, която сякаш се просмуква в мозъка, тогава цял ден ми намирисваше на нещо неприятно. Използвано за коса нямам такъв проблем с аромата. Особено съчетано с боя за коса. Grinning

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Аз пък да кажа за ореховото масло на Балчо, което си бях взела за лице, но така и не успях да му свикна на гадния аромат, хем му сложих парфюмно масло и пак не помогна. Та го преквалифицирах за коса. Оказа се страхотно за целта. Във вид на маска преди боядисване, наклепах се стабилно, поседях, сложих боята и като дойде времето отмих. Първо, че боята се разнесе като по масло, второ, че ми отиде по малко боя и трето косата стана чуд-на. Аз доволен, намерих му приложение на това пусто масло, че хич не обичам да хвърлям, а то цяла опаковка - 100мл., неизползвано. Е, сега вече ще е използвано. Grinning

боята върху маслото ли я слагаш /т.е без да отмиваш намазаната с масло коса ?/

Общи условия

Активация на акаунт