Фермата 4 - Съединение - тема 14 - ФИНАЛ (10.12. - .....)

  • 67 160
  • 2 239
  •   1
Отговори
# 2 085
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
Остави лъжата и манипулацията, тя твърди, че повечето от мъжете в предаването са псували
.....Първо, с това предаване почти всеки е псувал, с изключение на "перфектния" Деян.
Ето това искам да подкрепи с факти и имена, тъй като според нея "сме очерняли момчето още повече".
Иначе всеки има право на мнение, не е първата, харесваща Роман, но може би ще е последната, появила се след приключването на предаването. Laughing

# 2 086
  • Мнения: 2 560
Хохохо- имам си клонинг😂😂😂😂😂!

Каза ли нещо интересно Роман в сутрешния блок, че бяхме навън с малкия и пропуснах. Ако някой го е гледал, де😊

# 2 087
  • Мнения: 111
За отношението на мъжете от фермите много може да се говори. Като почнеш от Гечо, минеш през Роман и т.н. Факт е, че българския мъж като цяло си е майстор на това да принизява жената и нейната роля в обществото, било по работни умения, било по "женовизми", както се изказа един от последните фермери, нескритото сексиско отношение лъха от всеки ъгъл на нашето общество. Сексиско отношение, не е толкова важно, стига да е само в мислите на мъжете. Но когато се появи признак на грубост, унижение и насилие над жените, тогава трябва да се отвръща с цялата непремиримост и строгост на обществените и законови норми. Ако искаш да си уважаван, не позволявай никой, по никакви поводи да те тъпче, обижда и насилва (вербално/физически). Това междудругото важи в пълна сила и за обратната страна на монетата, макар и по нашите ширини да е много рядко срещано. Та затова Роман отнесе късата клечка от публиката. Може да му бъде простено, само ако той явно и искрено си признае грешката пред когото трябва. За нас той си остава един вербален насилник и само великодушието на Роси, не го прати по съдилищата за постъпките му във Фермата.

# 2 088
  • Стара Загора
  • Мнения: 461
Шарен е светът и идеални хора няма. Според мен Роман и Христина нямаха елементарно "домашно възпитание". Но е имало много моменти, в които Роман ми е бил симпатичен и ме е разсмивал и съм му съчувствала за всички трудности в живота. За Христина нищо хубаво не мога да напиша.

# 2 089
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Това междудругото важи в пълна сила и за обратната страна на монетата, макар и по нашите ширини да е много рядко срещано. Та затова Роман отнесе късата клечка от публиката. Може да му бъде простено, само ако той явно и искрено си признае грешката пред когото трябва. За нас той си остава един вербален насилник и само великодушието на Роси, не го прати по съдилищата за постъпките му във Фермата.
Аз между другото се виждам като нещо подобно, goldy_girl - обратната страна. Много е трудна за описване цялата ситуация с моя юнак. С времето се стигна до там, че аз се оказах агресорът, а не той... 55 кг срещу 100 (случвало се е да набъбне и до 120, когаго реша да му готвя вкусничко, ама сме го застопорили сега на разумните 100 след като се научи от мен и от свекървата как да си готви сам)... но не му се давам обаче, репча му се, провокирам го постоянно. Милост, съжаление, снизхождение от мен да не проси... А относно агресията... и такава съм проявявала не само вербално, и стъклена солница е хвърчала и съм разбивала в стената, и нож съм острила пред очите му... да си има едно на ум просто "момчето"... не за друго...

Последна редакция: ср, 19 дек 2018, 15:52 от Spirit Crusher

# 2 090
  • Мнения: 2 560
Аз не мисля,  че Роси е толкова великодушна чак. Що заплаши Цецо със съд, като техния скандал далеч ни беше толкова голям? На Роман му замълча, на Герги също, че даже и първа поддръжничка му стана. Има нещо друго там.   

# 2 091
  • Мнения: 31 370
Това междудругото важи в пълна сила и за обратната страна на монетата, макар и по нашите ширини да е много рядко срещано. Та затова Роман отнесе късата клечка от публиката. Може да му бъде простено, само ако той явно и искрено си признае грешката пред когото трябва. За нас той си остава един вербален насилник и само великодушието на Роси, не го прати по съдилищата за постъпките му във Фермата.
Аз между другото се виждам като нещо подобно, goldy_girl - обратната страна. Много е трудна за описване цялата ситуация с моя юнак. С времето се стигна до там, че аз се оказах агресорът, а не той... 55 кг срещу 100 (случвало се е да набъбне и до 120, когаго реша да му готвя вкусничко, ама сме го застопорили сега на разумните 100 след като се научи от мен и от свекървата как да си готви сам)... но не му се давам обаче, репча му се, провокирам го постоянно. Милост, съжаление, снизхождение от мен да не проси... А относно агресията... и такава съм проявявала не само вербално, и стъклена солница е хвърчала и съм разбивала в стената, и нож съм острила пред очите му... да си има едно на ум просто "момчето"... не за друго...
И кой по- точно го интересува ситуацията с твоя юнак? Не се разбира и ти ли го биеш и псуваш или той теб?

# 2 092
  • Мнения: 4 891
Друго е,  Роси разбра, че майка му е починала и като такава го съжали и му прости..това беше според мен.
Някой може ли да ми каже за какво бяха драмите с Цецо. По това време не гледах съсредоточено дейлитата и това съм го пропуснала.

Последна редакция: ср, 19 дек 2018, 16:36 от BaDBluEeYeS

# 2 093
  • Мнения: 2 560
Възможно е, аз също си помислих, че е решила да не го съди прекалено строго, предвид обстоятелствата.
С Цецо не помня за какво се скараха, за мястото на  жените   ли беше, нещо такова ми се върти из главата.
Обаче- при скандала с Цецо, Росица веднага го заплаши със съд. Докато за майката на Роман се разбра доста след онази случка, а тя тогава не реагира.

# 2 094
  • Мнения: 14 840
А според мен на Роси и беше писнало да я дърлят.Беше след другарският съд с писмото и след този със заека.Изядоха я и двата пъти.
И сега знаеше че ако реагира ще стане същото , ако не и по зле.Всички замълчаха, с изключение на Милена която иронично запя.Роси беше и фермер, но очевидно нежелан.Ако беше реагирала щеше да стане мазало.И реши да замълчи.Може да си е помислила за съд, но след като разбра за майка му...прости му всичко.

# 2 095
  • Мнения: 111
А според мен на Роси и беше писнало да я дърлят.Беше след другарският съд с писмото и след този със заека.Изядоха я и двата пъти.
И сега знаеше че ако реагира ще стане същото , ако не и по зле.Всички замълчаха, с изключение на Милена която иронично запя.Роси беше и фермер, но очевидно нежелан.Ако беше реагирала щеше да стане мазало.И реши да замълчи.Може да си е помислила за съд, но след като разбра за майка му...прости му всичко.

Всички сме имаме проблеми, тежки моменти или грижи около близки, но това не ни прави вулгарни и безкруполни грубияни, а напротив опитваме да сме смирени и полезни. Това че се е случило нещо ужастно с майка му, едва ли му дава право да се държи ужастно с нечия друга майка. И гледам това е нещо като синдром при българските жени, мълчат си от терора от мъжете си, защото видиш ли били имали кофти ден/проблеми/пили и т.н. И после се пълнят новините с разни трагични случай на домашно насилие. Това драги дами, трябвше да бъде наказано още на момента от продукцията, но явно не сме дорасли за такива примери за защита на жената в "най-гледнато българско риалити"
Извинявам се за твърдата позиция, която заемам по въпроса за насилието, но според мен не е нужно човек да е изпитал такова за да бъде твърд и яростен противник на всякакви форми на неговото проявление.

# 2 096
  • Мнения: 5 334
Хора, ма какъв е тоя съд дето го спрягате? Вие по български съдилища ходили ли сте? Ще ги осъди,ама в друг живот! То на убийци се разминава съвсем или просто символично. 20 години съм била в тази система и ми е пределно ясно.

# 2 097
  • London
  • Мнения: 6 732
Любими победители са ми Яни и Райно, като вотът ми отиде при Яни.


# 2 098
  • Мнения: 31 370
Райно е моят любимец.

# 2 099
  • Вестерос
  • Мнения: 38 364
Хора, ма какъв е тоя съд дето го спрягате? Вие по български съдилища ходили ли сте? Ще ги осъди,ама в друг живот! То на убийци се разминава съвсем или просто символично. 20 години съм била в тази система и ми е пределно ясно.
Не знам какво си работила 20 години в системата, но за подобни неща се съдят хората всеки ден. Дела за обиди колкото да искаш.

Общи условия

Активация на акаунт