Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 618
  • 734
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 468
Окосмяването е от хормоните, няма какво да го мислите. След раждането постепенно ще изчезне. При мен, пък, бременността има обратния ефект-космите ми растат по-бавно. Така че при бременните всичко може да се очаква. Grinning

Салсиша, за косопада след раждането бях забравила. При мен, миналата бременност косата ми стана двойно по-гъста и след раждането имах такъв зверски косопад, че не можех да смогвам да събирам косми из къщата. Grinning Даже отгоре на челото ми бяха останали две плешиви петна. Но хубавото в цялата работа е, че после порасна нова свежа коса.

# 181
  • София
  • Мнения: 281
[video][/video]
За какво говорят отоците по ръцете по време на бременност? Опасни ли са? Трябва ли да отида на лекар за тях?

# 182
  • Мнения: 9 196
По-добре отиди.

# 183
  • Мнения: 6 622
От моя док. знам ,че не е желателно да има отоци по ръцете и лицето. Най-добре посети лекар.

# 184
  • Мнения: 36
Момичета имате ли повишено окосмяване повреме на бременност?

Напоследък забелязвам шия / лице мъха ми е станал направо направо на косми и то дълги по шията. Много ми е неудобно и се чудя какво да ги правя... На слънце даже чернеят някои.. Преди бременността също имах тук таме заради поликистоза които махах с пинсета, но сега положението е ужас Sad Не си представям да си епилирам бузи, бакенбарди, шия и брадичка постоянно..... Супер срива самочувствието.

Аз имам само по коремчето допълнително окосмяване, док каза, че след като родя и косъмчетата сами ще си паднат, така че спокойно просто потърпи още малко Simple Smile

# 185
  • Мнения: 2 937
Имах и аз по корема няколко косъмчета и малко по дупето, падат, не се тревожете. Неприятно е, но падат сами, ако нямате някакви специфични здравословни проблеми.

# 186
  • Мнения: 6 700
Момичета имате ли повишено окосмяване повреме на бременност?

Напоследък забелязвам шия / лице мъха ми е станал направо направо на косми и то дълги по шията. Много ми е неудобно и се чудя какво да ги правя... На слънце даже чернеят някои.. Преди бременността също имах тук таме заради поликистоза които махах с пинсета, но сега положението е ужас Sad Не си представям да си епилирам бузи, бакенбарди, шия и брадичка постоянно..... Супер срива самочувствието.

При мен се появи окосмяване на корема. Реших, че е от кокосовото масло, с което се мажех против стрии, спрях го и сега се мажа с крем на Жоржея. Но явно е от хормоните Grinning

# 187
  • Мнения: 572
И аз лекичко се окосмих по корема. Но всичко това е от хормоните. Аз за всяко състояние споделям на следящия ме лекар. Всичко, което ни притеснява, можем да споделяме и обменяме като опит тук, но на всяка цена всичко трябва да се споделя с лекаря.

# 188
  • Мнения: 279
С храненето задължително трябва да внимаваш, и не само колко, а най-вече какво. Нито за теб е добре да качваш твърде много и/или да ядеш много празни калории, нито за бебето. За буденето - споделяли са доста момичета, че стават "вампири". Аз бях обратното, цял живот проблеми със съня, като бременна станах като пън, по 12-14 часа непробуден сън. Може и да е период и да отмине.

Знам, че трябва да внимавам, ама какво да правя, събуждам се  глада като вълк, направо дупка имам в корема? Предимно налитам на солено и кисело, напоследък руската салата ми е фаворит. Ох, дано да е период и да отмине.
Някакви киселини ми се появиха, мъчителни са, направо изгарят на момент. На вас появяват ли ви се?

# 189
  • Мнения: 2 937
За начална бременност нямам идея за киселините, обикновено се появяват към края като наедрее бебето. Възможно е да е от храната, която ядеш. От купена руска салата получавам киселини и без да съм бременна, а със солено и кисело можеш да си докараш проблеми с кръвното. Моята АГ от самото начало ми каза да ги избягвам, въпреки че сигурно ще ми се ядат.

# 190
  • Мнения: 6 622
Няма лошо ,че имаш апетит. Храни се ,сега не е моментът да се ограничаваш. Просто внимавай какво ядеш. За бебето и за теб няма голяма полза от руска салата и много солени неща. Хапвай риба,месо , млечни , ядки, зеленчуци. Смени белият хляб с пълнозърнест, сладкото с плодове.

# 191
  • Мнения: 6 700
За руската салата не ви ли казаха, че не трябва да се яде, защото има майонеза, в която пък има сурови яйца? На мен още при първия преглед АГ ми написа списък с доста храни, които не трябва да се ядат и майонезата е една от тях.

# 192
  • Мнения: 561
За руската салата не ви ли казаха, че не трябва да се яде, защото има майонеза, в която пък има сурови яйца? На мен още при първия преглед АГ ми написа списък с доста храни, които не трябва да се ядат и майонезата е една от тях.

Майонеза, само ако е домашно правена, това ми казаха на мен. Руската салата е минала каква ли не обработка, така че според мен ако не я ядеш всеки ден няма проблем. Какво е Коледа без малко руска салата? Simple Smile

# 193
  • Мнения: 279
Руската салата  я прави свекървата, с домашни яйца, изобщо с проверени продукти. Не знам дали от нея са киселините, защото и туршия похапвам. Принципно лекарката ми каза да не се лишавам от нищо, но да не прекалявам, което май върша. Отдавам го на залежаването, преди бременността водех активен живот, сега трябва да се пазя, никакво натоварване.
Около празниците с всички вкусотии, трудно ще ми е да се въздържам. Simple Smile
Искам да пожелая на всички, лека бременност и сълзи от радост накрая!

# 194
  • Мнения: 2 937
Лекарите по принцип като казват да не се лишаваме от нищо, имат предвид да не гладуваме, а не да ядем вафли, образно казано. Опитай да си наложиш малко воля, всичките негативи ще са за теб накрая и ще ти е криво. Успех и спокойна бременност!

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 16:37 от Melusine

Общи условия

Активация на акаунт