Захранване – въпроси и отговори. ТЕМА 3

  • 25 253
  • 724
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 988
Ами то не става ясно точно какъв е проблемът с акането. Ако не дава сок на колко дни се изхожда бебето и с каква консистенция (твърдо или меко и кашаво? Дава ли капки за колики и ако да какви?

# 631
  • Мнения: 16 871
Тук не съм съгласна. Синът ми имаше период, в който не можеше да ака. По 3-4-5 дни. Болеше фо корема и много плачеше.Не беше на топчета, но е факт, че при него не беше нормално да не ака с дни и очевидно го болеше корема. В мига, в който се изака ставаше друго бебе. Та до детет си е.  

Допълвам се:
Синът на моя приятелка, роден в първи ден на 8 месец,  се храни с изцедена кърма. В един момент започна да отказва да яде и кара по два -три дни на 40-50 мл кърма. Водиха го в Пирогов - в заключение след ехограф и рентгенова снимка му правят клизма и ги изписват с предупреждението да " изакват" детето поне един път на ден.  И ооо. Чудо, детето почва да яде по 150 мл на хранене. Първоначално бяха с клима, после, свещички, добавиха пробиотик. Сега нещата са ок. Та това, че вашите деца не са имали проблеми и болки, като не са акали по 5 дни, не е общовалидно.

Последна редакция: вт, 22 яну 2019, 11:28 от ver4eto_sv

# 632
  • Мнения: 595
Не обобщавам и не казвам, че е някакво правило да се случва така.Споделям, ако жената намира полза. Имах предвид без болки и неразположения, просто неакане по няколко дена заради това че детето расте и усвоява млякото

# 633
  • Мнения: 16 871
Аз попринцип говоря, защото такива мнения и на лекари чувам за някагви невероятни периоди от 5-10-14 дни . Това било нормално за кърмено бебе.

Моят син имаше дискомфорт, видим, нямаше твърд корем и твърдо ако. Другото детенце никакъв гък и дискомфорт. Спира да ака, ама педиатърката казва, че е нормално. Спира да яде и само спи. Добре, че го заведоха в Пирогов.
Както и да е. Просто исках да кажа, че е важно да се следи детето.

При моят син не помагаше АЗ да ями сливи, круши и кагво ли още не. Тъпчех се и пак не ставаше, не вършеха работа и масажите и колелата, пробиотиците, нищо! Кофти период, но след захранването се стабилизираха нещата.

# 634
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Нормално е, ако няма дискомфорт. Ако се превива и червата му къркорят явно, че има проблем.

# 635
  • Мнения: X
Пасирах банан с блендера туко що. Мога ли да го оставя в хладилника и към 17:00 да сложа от него в кашата? Или трябва да се консумира на момента?

# 636
  • Мнения: X
Пасирах банан с блендера туко що. Мога ли да го оставя в хладилника и към 17:00 да сложа от него в кашата? Или трябва да се консумира на момента?

Мисля, че няма да е проблем, но задължително го сложи в бурканче или друг съд, който се затваря плътно

# 637
  • Мнения: 4 660
А защо пасира банана толкова рано , по принцип почернява .

# 638
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Почернява, витамините заминават... изобщо нищо полезно не остава. Пасира се и се дава на момента.

# 639
  • Мнения: X
Честно исках да пробвам блендера. Ще го изям аз банана, той вече стана кафяв и гнусен.

# 640
  • Мнения: 4 660
Как съчетавате яденето със съня?
Аз се опитвам да я нахраня преди да и се доспи много. Спи по 1-2 пъти през деня има дни в които не спи много и се събират даже 3 ядения О СЗ и В в едно.

# 641
  • Мнения: 2 988
Здравейте. Бебо е на 8 месеца и тепърва започвам да давам пюрета. До момента захранвах по ЗВБ и оттук нататък ще я карам смесено. Пюретата ги прояде с кърма вътре. Трябва да продължа да давам жълтък и да започвам да въвеждам месо, но не знам дали е добре в пюре с месо или жълтък да се слага кърма?

# 642
  • Мнения: 553
На колко  е, че издържа да спи по 1 път на ден? При нас е тотален хаус със съня през деня. Спи по 3-4 пъти. Няма връзка ядене и сън, и да спи и да не спи все си е злоядка.

# 643
  • Мнения: X
ДидиМитко, не е добре да има мляко и месо, защото така желязото от месото не се усвоява добре.
Яйце и месо идва много тежко за храносмилателната система - жлъчка, стомах,черен дроб.
Препоръчва се да се приемат в различни дни, защото се разграждат по различен начин, различни храносмилателни ензими са необхадими за усвояването.

# 644
  • Мнения: 2 988
И аз така си помислих. Явно ще трябва да се опитам да давам чисто пюре.

Общи условия

Активация на акаунт