Захранване – въпроси и отговори. ТЕМА 3

  • 25 217
  • 724
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 728
Извинявам се, че ще пусна още едно мнение, но да не коригирам предишното.... Та от безглутеновите се мотам още с ориз и царевица, защото и за просото и елдата не знам как да ги направя. Купила съм пакетче просо на зрънца......но тук в старите теми чета, че след 6 месец се давало от брашно каша, а на зърна се давало едва  след 8 месец. Какъв е проблема да сваря тези зърна, по - рано ми бяхте дали и статия за накисването.....та да ги накисна,  да ги сваря и да ги пасирам с .....нещо си каквото избера - зеленчуково или плодово? Защо да чакам 8 месец....

# 721
  • Мнения: 7 776
Просото се кисне няколко часа с вода(3 или повече), после се вари 1:3. Според мен ставя достатъчно кашкаво да не се пасира, може и да се пасира. Няма проблем да се дава след 6ти месец. Оризът също се кисне малко, вари и после пасира. Ако е оризов грис, не бих киснала.
Елдена каша с брашно не знам как се прави, аз я ползвам на брашно за бисквити, ако е на зърна, пак киснене няколко часа и варене.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 1 595
При положение, че се пасира, не виждам защо да не може от зърна. Аз така правех.  Никога не съм правила от брашно. След 8 месец може да не се пасират вече.

# 723
  • Варна
  • Мнения: 728
Priqtelka и Littlecactus, благодаря ви. Внесохте яснота по въпросите ми. Flowers Hibiscus Flowers Cherry Blossom Flowers Rose

# 724
  • Мнения: 4 660
НОВА ТЕМА

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 11:39 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт