Захранване – въпроси и отговори. ТЕМА 3

  • 25 225
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 660
Зависи дали бебето яде или не е заместването. В началото са доста любопитни и ядат, след това се дърпат и т.н. Моят педиатър каза, че ще заместя обяда  до 1 месец така и стана.

# 676
  • Мнения: 553
Ellas kitchen прави такива комбинации. Това са единствените пюрета които според мен  имат вкус на човешка храна, нямат нишестета и брашна и какво ли не за сгъстяване в тях. У нас много добре се приемат.



Иначе по повод заместване на хранене аз захранвам от 5.5, днес стана на 8 и нямаме нито едно заместено. Но на мен това не ми е проблем. Тя хапва по макс 120 гр и не иска повече твърда храна. Дохранвам с адаптирано мляко. Моето мнение е че трябва да се ръководиш по детето, така или иначе съм чела до годината имат нужда от минимум 500 мл мляко на ден.

# 677
  • Мнения: 595
Точно за ella's тръгнах да пиша, в това конкретно крушата е 80% и аз го имам за плодово.Има и други мешани - ябълка с червена чушка и батат примерно, пак с основа плод. Пробвал е малкия (заради моя интерес по-скоро) и..ми яде си човека.Аз съм ги ползвала за въвеждане на нещо, така да се каже

# 678
  • Мнения: 7 776
Лале, ако имах хубава домашна сладка тиква, щях да я дам натюр - печена или на пара, на пюре или парче, може да се съчетае със зърнена храна - ориз, просо, киноа,за да усети хубавия истински вкус на тиквата. Хубава крем супа става също, пък цвеклото е със един специфичен земен вкус, който се допълва от други кореноплодни.

За тия пюрета - ами мнението ми е,че е замаскиране на зеленчука с крушата. Броколито има толкова хубав натурален вкус, като му се цопне 80 процента круша, детето какво яде, круша, опряла се да 2 грахчета и един брокол. В дългосрочен план замаскирането на зеленчук с плод, не е добра идея, защото като му се даде нещо чисто броколено или грахово, няма да му е сладко и ще бие отбой. Все пак възпитаваме вкусове. Но това е моето виждане, разбира се.

# 679
  • Мнения: 553
Е да моята идея е да преобладава зеленчука със съвсем мин количество плод ще го приготвя. Имам всичко необходимо домашно, просто се чудех дали може да се смесва плод и зеленчук.
Иначе съм давала 🥦 и грах чисто и ги яде като всичко останало 100-120 гр повече не.

# 680
  • Мнения: 4
Ами то не става ясно точно какъв е проблемът с акането. Ако не дава сок на колко дни се изхожда бебето и с каква консистенция (твърдо или меко и кашаво? Дава ли капки за колики и ако да какви?
Имаме още колики и давам 2 пъти дневно Лефакс. Акото не е твърдо-по скоро е кашесто. Проблема е че ако не се изака на единия ден то вече на другия пищи от болка в корема и наистина чувам Как червата и пукат. Ако давам сок си ака по 2-3 пъти на ден. Вчера не беше акала цял ден и днес я чаках да се напъва сама, съответно нищо цял ден. Много плака, правих масаж по коремчето, свивах и крачетата ама не стана и преди да я изкъпя и сложих клизма от тези които са с мед. Нямаше и 2-3мин. И се изака. За половин час ака 4 пъти. Не мисля че е нормално.

# 681
  • Мнения: 4 660
За акането слагате ли бебето на гърне , там се изакват по лесно отколкото в памперса. Ако моето много напъва и не може да се изака аз я вземам на ръце, за да и помогна. Както едно време майките ни държаха да пишкаме .

# 682
  • Мнения: 553
Опитайте с пробиотик вместо със сок и то от ябълки които се водят запичащи.
То бебето и е на 4 месеца не е за гърне.

# 683
  • Мнения: 4 660
Видях че не ака но не се зачетох.
Моето не акаше по едно време карахме колело с крачетата.
Ами то му бълбука корема от сокчето най-вероятно .

# 684
  • Мнения: 7 776
Точно. От сока се дразни. И това,че два дена не е акало детето хич не е проблем. Ми и аз пропускам някой ден. Да си правя ли клизма? Ако е такъв зор, пробиотик се дава, не плодова киселина и после да се чудим маем как да лекуваме гастрит и колит.

# 685
  • Мнения: X
На 5 месеца не би трябвало все още да има колики и аз мисля, че 100% са от сокчето. Кашесто ако не е запек, но щом има неразположения, давайте пробиотик Биогайа, а не сок. Или най-добре заведете детето на гастроентеролог, той най-добре ще ви насочи.

# 686
  • Мнения: X
Като иска да си дава сок, детето си е нейно.

# 687
  • Мнения: 2 988
Да вземе да спре сока и капките за колики (защото симетиконът, който съдържат запича), да почне да дава пробиотик и може и да се реши проблемът.

# 688
  • Мнения: 4 660
Официално заместих всички хранения 5-6 на брой, бебето отказва АМ. Бях се подготвила да давам АМ до 2 години,  да ама бебето имало други планове. Сега остава малко да и изместя вечерята към 7:30-8:00. Отби се сама като намали постепенно изпитото количество АМ в рамките на 1-2 месеца.
Явно ще се приспиваме с вода така започнах да и измествам храненията в началото на захранването.

П.С захраних на 4 навършени месеца сега бебето е почти на 10 м .
Всеки месец замествах по едно хранене.
Нощното АМ продължи докато отказа напълно мляко.

Последна редакция: чт, 24 яну 2019, 09:51 от kikair

# 689
  • Мнения: X
Като иска да си дава сок, детето си е нейно.

Спокойно, даваме съвети, не задължаваме никого. Казах, каквото имах да казвам и нека тя сама да си реши.

Общи условия

Активация на акаунт