"Едно време как сме си гледали децата, като нямаше..."

  • 9 513
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 614
А класиката с киселото млекЦе? А то тези млека на прах, ами че те са по-вредни от от кр. мляко!!! Sick #2gunfire
"Ние едно време, ехеееей....!" - това с носталгия в погледа изречено Laughing

# 16
  • Мнения: 4 195
ей таз попара с вино, моя свекър само ми вири в очите къв мъж е станал щото с такова е хранен, как може аз да не давам винце на детето си - то било кръвчица, некой ден ще ми кипне и ще му обясня кое как може и неможе #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 17
  • Мнения: 817
А вчера точно една съседка минава ,ама жена на достолепна възраст:
"Стига с тея ПАМПЕРИ мааааааааа,ние едно време,аааааааааааа.Вас ви мързи да перете дрехи за ТУЙ нали,а моята щерка съм и казала ни'кви ПАМПЕРИ.
И сега като видим някое бабе с моята приятелка вече ги наричаме" памперите" Mr. Green

# 18
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Като настоявах,че ще раждам в часна клиника и на моя мъж баба му ми викаше:"Аз едно време и двамата съм ги раждала на нивата,ти сега ще ми се лигавиш с часни болници!!!"
Ама пак си беше на мойта Twisted Evil!

# 19
  • Мнения: 83
Хи хи хи! Развеселихте ме среднощно.

И аз се сетих за още нещо: в събота бяхме на село, при свекър ми. Той по принцип такива коментари не прави, или когато се случи, то е на шега. Та беше подхванал нещо подобно за едно време и мъж ми, за да отговори на шегата каза:
"Ееееех, колко хубаво е било едно време, преди да открият огъня!"  Joy Joy Joy

# 20
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
памперси, автоматични перални, бейбифони...
Как се гледа бебе без памперси и хубава пералня не мога да си представя и за капак да гладиш всичко до годинката... кога се спи???????????????

# 21
  • Мнения: 4 195
памперси, автоматични перални, бейбифони...
Как се гледа бебе без памперси и хубава пералня не мога да си представя и за капак да гладиш всичко до годинката... кога се спи???????????????
след годинка ако не и повече, в най добрия случай ти се пада кротко бебе и поспиваш чат пат Crazy Crazy

# 22
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Моята свекърва разказва, че един член на семейството е бил ангажиран с пране, гладене и т.н. по хигиената на бебето.Ужас!

# 23
  • Мнения: 920
Ами аз да ви кажа как беше в недалечното минало. Случих периода на промяна. Памперси няма,мляко няма, шишета няма. Но има режим на тока, режим на водата.

Пускам по 2 перални на ден, защото бебето без памперс се опикава точно до гушата. На най-дългата програма. Да, ма точно преди да свърши, на последна центрофуга дърпат шалтера. Пералнята блокира и не може да се отвори. Аз подскачам нервно като индианец край огъня, но няма какво да се прави, чакам си 3 ч. до слезващото пускане на тока.

Питам в Кореком Laughing за пластмасови шишета. Чужденец, пазаруващ на едро се интересува защо пластмасови. Ми викам щото не се чупят. И той назидателно ми казва Аааа, не така. Дете трябва чупи, иначе фабрики спрат да работят.
Стерилизаторът ми е голяма тенджера на котлона. Лягам си и казвам на мъжа ми да я изключи след еди-колко си мин. Събуждам се и намирам 1 хомогенна маса, която по никакъв начин не може да се отдели от тенджерата.

Следващият път мога да разкажа как се топли мляко на свещ или както баба ми ми препоръчваше да си го сложа под мишницата. Laughing

# 24
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Майка ми и леля ми са близначки и са се родили преждевременно в края на ноември. Тогава не е имало кувиози и баба ми и дядо ми са ги увивали в пелени и памук и са ги държали до печката. Направо не мога да си представя как са се справяли! newsm78 #Crazy И им е трябвало специално мляко което чрез познати са поръчвали от Франция защото тук е нямало. А без пералня, памперси и тн. въобще не знам как са живели!

# 25
  • Мнения: 8 917
... баба купува марля, слага в нея топка хляб и вътре бъчка захар - можете ли да си го представите визулано - ето ти биберони, трай, и баща ми си затраял, заспал......
Ооо, това си е било практика - само че във варианта, в който аз го знам, бабата сдъвква хубаво онова в марлята, за да омекне и да пусне сладичко Sick Mr. Green
И баща ми , мир на праха му, това ми казваше и се възмущаваше как бабата с развалените зъби сдъвквала хляба и след това - в устата на детенцето Sick

# 26
  • Мнения: 14 133
Не мога да си го представя без всичките удобства на съвремието. И детски кухни и нямало. Моят мъж го захранили с намачкан зрял боб...

# 27
  • София
  • Мнения: 6 743
[Ееееее, не така дееееее.
Пав е захранен на 45 дни с кисело мляко, не защото не е имало адапте, а просто защото не ми беше по джоба  Blush......
А по темата - за мен лично ПАМПЕРСИ.
От липса на такива , както и цената им, ги търбушехме (когато имаше) и слагахме тензухена пелена вътре за да изкара детето поне 2 часа навън и да не са му мокри дрехите.Инак съм го гледала с пелени  Rolling Eyes.Само като се сетя какво пране и гладене падаше искам да зацелувам краката на тоз дето е измисли памперсите и да благодаря на Бог, че сега имаме възможност да ги купуваме  Praynig Hug

Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 14:08 от Дамаянти

# 28
  • Мнения: 48
Уважаеми дами, според мен няма какво да се очудваме на миналото.
Така е било, такива са били даденостите на времето. Сега е съвсем друго - за наше облекчение.
И ви питам - вие с памперси ли сте гледани? или е било много лесно на вашите майки?
аз съм благодарна на новостите и на прогреса във всяко начинание, защото те са за облекчение за майки и близки. Само, че има една подробност - не всичко е по джоба на хората, за съжаление.
Така че успех мили майки и се радвайте на удобствата, в които живеем!

# 29
  • Мнения: 5 183
Следващият път мога да разкажа как се топли мляко на свещ или както баба ми ми препоръчваше да си го сложа под мишницата. Laughing

Ей тук ве4е се смях с глас  Mr. Green Joy

Общи условия

Активация на акаунт