Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки ІІІ

  • 45 903
  • 740
  •   1
Отговори
# 210
  • Бостън
  • Мнения: 13 512
Хмм, реално са 80 тренировъчни дни (6 на седмица, не се броят възстановителните, с изключение на първата седмица - много объркващо го почнаха). Миналата година стартирах на 14 Януари (в деня, я който я пуснаха), на 10 Април отидохме на ваканция и ми оставаше финалната (peak week) седмица май и още няколко тренировки, които след това направих 2-3 пъти за да компенсирам прекъсването - в крайна сметка приключих точно преди моя РД (6-ти Май)

Grinning Редовно се сънуваме една друга със скъпи съфорумки, каква връзка сме си изградили за има няма 12 год във форума за мен Grinning Таня, всеки ден ме гледаш, на моите аватари съм си винаги аз Grinning

Дневниците са супер полезни, наистина, но аз се самозалъгвам, че фитнес пал + онлайн логовете с тренировките ми ги заменят. И като си поставяте цели също казват, че трябва да се напишат на ръка!

# 211
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Хмм, реално са 80 тренировъчни дни (6 на седмица, не се броят възстановителните, с изключение на първата седмица - много объркващо го почнаха). Миналата година стартирах на 14 Януари (в деня, я който я пуснаха), на 10 Април отидохме на ваканция и ми оставаше финалната (peak week) седмица май и още няколко тренировки, които след това направих 2-3 пъти за да компенсирам прекъсването - в крайна сметка приключих точно преди моя РД (6-ти Май)

Възстановителния е реално този, в който почиваш, нали? Друг почивен нямаш. След Roll & release напр започваш следващия, който ти е поред - напр Total body core.  Правилно ли съм разбрала?  Няма почивка между тях.

# 212
  • Бостън
  • Мнения: 13 512
Да, roll& release ИЛИ stretch&release "тренировките" са възстановителни и се правят на 7-мия ден (почивен) след 6-дневен цикъл тренировки. Всяка фаза (1-3) по 4 седмици + Peak Week = 13 седмици.
Есента я комбинирах със друга програма за разнообразие и направих 66 тренировки (вместо 80), но също доволна!

1400 са много близо до основната ти обмяна, само казвам! Няма да си Ок с високите тежести, няма да се възстановяваш лесно и всеки си решава сам в крайна сметка Simple Smile

# 213
  • Мнения: 1 547
Привет, дами, чудя се да се похваля ли, или да се оплача от новия ми хранителен и тренировъчен режим.
От години чета Белчо Христов, много ми харесват компетентните му статии и съвети в сайта. Абонирах се за клубно членство и сега всеки месец ще получавам програма за хранене и тренировки.
За първия месец целите ми са чистене на мазнини и поддържане на мускулатурата. Тренировъчната ми програма изглежда чудесно - три дни силови тренировки и един ден кардио и корем. Дотук добре, въпреки че съм свикнала да тренирам крака и дупе два пъти седмично, един месец ще карам и с по един път, няма проблем.

Храненето обаче ме втрещи Anguished
Никога не съм яла толкова малко! Препоръчва ми 20% калориен дефицит и общо калории на ден - 1245. Гоним изчистване на 2 кг (предимно мазнини, дано!)  за месец.
Имам някакви 100 - грамови порцийки риба или месо, гарнирани с по 100 г краставици или броколи, малко ориз и т.н.  Става ми мъчно, само като го гледам това меню. Но аз съм човек, който никога не е броил калории и не е теглил храната си, така че шокът ми, предполагам, е закономерен Grinning
Ще го спазвам това две седмици и да видим как ще се почувствам и какво ще се промени.

# 214
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
На 15 страница се записвам.....отчаяна и дебела, депресирана и т.н.
Стратегии за 2019:
понеже успях да затрия всички резултати се записвам с килограми най-високи от последните 6 години.Яд ме на себе си, че така лесно се подхлъзнах, но съм решена всичко да върна по местата и на трети май да си посрещна 40 рожден ден във върхова форма. За целта си поръчах пореден режим, но от Юли. Искрено се надявам да се мобилизирам и да го спазвам, защото телешката ми лакомия край няма. Тъпото е, че така добре преяждам с полезни храни, че чудо голямо, че не ям пакетирани храни, чипсове и т.н.
Тренировките са ми три пъти силови, две кардио, събота и неделя не тренирам.
С нетърпение си чакам режима, но и аз подозирам ниски калории.
В режима от Любомир Иванов бяха 1800 като тренирам и 1700 в останалите дни.

# 215
  • Мнения: X
Сиска, ще се справиш и нямам съмнение, че ще изглждаш зашеметяващо за 40-те (пък и преди това). Приеми го като крачка назад и сега тръгваш напред.

Забелязвам, че доста от нас са в чаровната възраст около 40 Heart

Аз продължавам с 80ДО и се старая да спазвам хранителния режим, но не ми се получава много. Дали защото предишния от Румяна имаше повече мазнини, но сега ми е трудно да влезна в ритъм.

# 216
  • София
  • Мнения: 1 047
И аз съм в чаровната възраст и Юли ми даде 1000, с които след 2 месеца спрях да свалям

# 217
  • София
  • Мнения: 11 989
Аз съм над 40 и никога не съм броила калории. Няма и да го правя.
Ям като мъж или по-скоро като пубер от мъжки пол. И така ми е добре.

# 218
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ох, ама наистина ОХ! Да се включа в общия хор на плачещите/ оплакващите се Grinning Толкова много не съм яма от месеци!!! Ще се пръсна и не знам как ще се замъкна до леглото! Започнах да си водя записки как се чувствам по идея на Агента. Записът ми днес - "Спи ми се. Изнервена съм! Искам да спя, искам да ям шоколад и пак да спя!" Grinning
В крайна сметка реших, че Агента може и да е права и да съм изнервена и изморена, при все че съм спала 7 часа и половина (даже си е много за мен) и проблемът да е в храната. Затова днес следвах режима на 80 ДО и се наядох зверски...
Закуска след тренировка - 100 гр печена тиква (ама само печена ни мед, ни орех ни nada) + протеин пудра
2-ро хранене (не знам как да го кръстя)Grinning пилешко филе от гърди 100гр + 80гр морков / 80 гр панджар на салата + 1 ч.л. зехтин , балсамико и сол
хранене преди 2-ра тренировка Зумба (мн яко беше! - Зумбата имам предвид) салата Цезар с пиле . Щях да ям пак пил гърди и тогава ми светна - салата Цезар - има зеленчук, има пиле (пак гърди) има и крутони, ама идеална за пред тренировъчно хранене
Вечеря: пюре от броколи - тайната е във времето на приготвяне само колкото да ги близне врящата вода за 2/3 минутки и после пасирате и това е. Нищо не им трябва! И броколите тр да са пресни, има ли жълто - не става... трябва да са идеално само зелено! + кюфтета от домашно прасенце - каймата си е направо постна, ние си я правим, + препечена филийка и скилидка чесън... тази зима какво ми стана с този чесън, преди мразех, сега през вечер ям...

Totals                 1,694   129     48     123   
Your Daily Goal   1,450   145    32      145
Remaining           -244   16         - 16      22

Май попрекалих... лекинко се изтървах.  Ама аз съм така - като гледам, че имам още калории да изпълня и давай, затова ги държа ниски в Пала... Нищо утре пак е ден.

За режимите - с Юли бях на 800/1000/1200 калории ротация.
Дори си спомням макросите приблизително: ден 1 мазнини и въглехидрати по 30гр; протеин 124;  Ден 2: В 60; М: 45; П: 90; Ден 3: В: 120; М: 27; П:60
Вярно, че за 3 месеца свалих 10кг ама не знам дали мога да живея така за постоянно.

И отдавна се каня да го кажа, от както Агента закачливо ни запита да не би треньорите да четат мамата - четат я Агент, гарантирам ти. Затова навремето се наложи да спра да пиша. Оказа се че ме четат и то не само тук. Като си направих и дневник в бб тийм и вече ми стана ясно, че ще има ограничение  на свободата на словото, при все че това е първият път, 4 години по-късно, в който споделям макроси. Програми или конкретни менюта, хранения, никога не съм си позволявала не само да споделям, дори да коментирам, защото макар и че си плащам, уважавам труда на хората. Но наистина ми беше тъпо и ми липсваше да пиша тук, защото аз в този форум се запалих по тренировките и като спрях да пиша цялата ми мотивация отиде подяволите.

# 219
  • София
  • Мнения: 1 047
Леле, TDI, как си успяла да се организираш с менюто за тази ротация?! Струва ми се много спартанско. браво!

# 220
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Сиска, сигурна съм, че ще се справиш и то великолепно. Ще намериш мотивация и ще тръгнеш смело напред. Недей да гледаш назад и да се ядосваш, вече е минало. А пък като знам как изглеждаш, едва ли пораженията са толкова сериозни. Минавай редовно оттук и споделяй, знаеш поне, че винаги ще срещнеш разбиране  Hug Hug Чакам с нетърпение да кажеш какъв режим на хранене ти е дал Юли  Peace

TDI, храненето ти е страхотно, радвай се, че се наяждаш така добре. Това е по-добрият вариант отколкото да си изнервена от глад  Mr. Green Моля те, продължавай да споделяш какво и колко ядеш и всички макроси и калории, прекрасен ориентир са поне за мен.  Hug Обачееее режимът на Юли ми се вижда убийствен  ooooh! Ама на мен всичко под 1200калории така ми се струва  Mr. Green

Днес започвам деня с овесена баница + кафе. Още обаче не знам какво ще следва. Мразя непланираното хранене, но имам и такива дни.

# 221
  • Мнения: 864
Как така Юли е дал под 1200 калории? :Д

# 222
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Как така Юли е дал под 1200 калории? :Д

Толкова бяха Банана, както казах за първи път си позволявам да споделям точни макроси и калории. Не знам сега как работи, но тогава така беше.

Днес започнах с печена тиква и протеин пудра. За обяд ще бъде салата Цезар без крутони. По някое време следобед пресни моркови с хумус, а преди тренировка броколи с 1 кюфте и тук трябва да вкарам някакъв въглегидрат, който още не съм измислила може би пълнозърнести крекери.

Вечерята или телешкото, което стои размразено от вчера, или дробчета по селски в уока - хем зеленчук, хем протеин и за 30гр въглехидрат все ще измисля нещо.

# 223
  • Мнения: 864
Аа аз не съм против "под 1200", ако човек има нужда от това, просто мислех, че Юли е от тренерите с повече кал. като препоръка :Д
Аз самата си отслабнах на 1000-1300 калории и ми беше много мотивиращо, особено в 3те седмици, които бях на 1000 калории и се стопих. Но не правех нищо освен силови тогаваи беше страшна жега, та не ми се ядеше толкова. Гладът беше поносим. Иначе ако човек може да отслабне с повече калории, по-добре с повече и да е търпелив с продължителността на отслабващия период.

# 224
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Добро утро!
Отчитам вчерашният ден набързо преди тренировката ми днес.
MyFitnessPal изглежда се бъгна тотално - не мога да добавям храни към хранения. Мога, но само от favorits, не и от общата им база. Пробвах и преди малко, за да си планирам деня и пак не става. Затова си направих профил с друго приложение, казва се Lose it.
И така вчера: печена тиква + протеин пудра;
обяд: печени пил гърди + зелена салата + дресинг с горчица (в ресторант);
следобедна: моркв + хумус
предтренировъчно: броколи + 1бр кюфте + 30гр пълнозърнести крекери
вечеря: трябваше да е телешки шишчета, но нещо не ми се получиха, или направо да си кажа, че не ставаха за ядене и трябваше да измисля нещо бързо. Ядох яйца. Не бях яла от доста време и се притеснявах как ще ми понесат, защото обикновено започва да ми се вие свят, да ми се гади и трябва да си полегна (викам си поне съм си вкъщи вече) към яйцата 1 препечена филийка ама с масло, а не трябваше
Калориите са 1518.
Междудтр това приложение ми е сметнало 1451 калории "бюджет" още не съм го разучила.

Изчезвам да тренирам, че даже окъснях.

Общи условия

Активация на акаунт