Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки ІІІ

  • 45 902
  • 740
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 10 012
TDI, ето ги двете ми любими книжки:

Първата е много различна като подход, не те наставлява какво и кога да ядеш, но четейки виждаш  разбираш много неща, които уж нямат нищо общо с храненето, но всъщност те удрят точно там.
https://www.amazon.com/Fat-Loss-Happens-Monday-Habit-Based-ebook … keywords=Dan+John

https://www.amazon.com/Intervention-Course-Corrections-Athlete-T … john+intervention

Блога му:
http://danjohn.net/
В ютюб има много материал с него.

Отивам да правя "кардио". Laughing Sunglasses

# 241
  • Мнения: 998
и съм те запомнила с това, че си купи една ужасно скъпа блуза и каза, аз ще отслабна и ще мога да си я нося Blush

Точно същото направих вчера с една тениска на Адидас. Ще мога да я нося и ще ми стои добре, независимо от мнението на околните!

# 242
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Прекрасна седмица, момичета  Hug
Моят най-малкият е болен и съм вкъщи. Започнах със стабилна закуска - 3бр. Протеинови палачинки с 1суп.л мед. Кафе+2 ореховки. За обяд ще е леща. А за вечеря пилешко филе. Протеинът пак ми е малко, обаче не мога да го наглася и това е.
Ако ММ се прибере смятам да отида да тренирам. Ще пия и в залата след тренировка, но пак ми е малко. Много трудно ги правя тия 105г на ден. Sad

# 243
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ани, виж си източниците, най-вероятно там е разковничето за протеина.  Телешко, пуешко, лаврак, пилешки гърди, по спомен имат най-високи съдържания на протеин.

Аз днес: сутринта в 5:30 тренировка с BCAA, последва протеинов шейк докато приготвях кутиите на децата, моите и на ММ.

В кутиите сложих (в моите де)
100гр маруля, 140 гр краставица, 80 гр чери домат; в др кутия имам наръфано свинско кюфте от снощи 57гр + телешко печено 170гр.
Преди малко на око разпределях от 2-те кутии в чинии така че да имам 2 хранения - едното преди час като следтренировъчно и др преди Зумбата като предтренировъчно. Към гюрлука и мръвката по 3бр оризови кексчета (защо им казват кексчета?! то си прилича повече на шперплат)

Лошото е, че вече съм на границата с мазнините и ще видим довечера какво ще правя. Подготвила съм шаран, но той е по-мазна риба и с него мазнините ще отидат на 44гр.
Иначе като калории ще съм ОК, даже ще ми останат. Ако всичко е по план ще приключа на 1300 калории и ще съм си направила всичкия 145гр протеин Wink + 57гр В

Ааа забравих  - мисля да пробвам да послушам съвета на батката и да пия протеин преди сън.

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 12:22 от TDI

# 244
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Ани, виж си източниците, най-вероятно там е разковничето за протеина.  Телешко, пуешко, лаврак, пилешки гърди, по спомен имат най-високи съдържания на протеин.
Знам, че е така, обаче не мога да ям на всяко хранене месо, яйца, извара, риба. Ето днес на обяд ядох леща яхния, за вечеря извара и положението е трагично 66г само. Добре,че изпих един протеин след тренаровка, че станаха 90г. И това при заложен 25% , ако трябва да е повече не знам Sad Хич не искам да пия всеки ден протеин на прах, ама не успявам пъ друг начин.

# 245
  • Мнения: X
Ани, не е и нужно да ядеш. Но аз имам по-различно виждане за протеина и гледам да не се меся много, много "между шамарите".

Тия дни малко изпуснах контрола. На следващото мерене на обиколките може и да не съм много щастлива. Спасяват ме само многото тренировки и салатите. Много ми е студено и не мога да вляза в ритъм. От утре ще опитам да сменя стратегията за ситост.

# 246
  • Мнения: 864
Ани, ти си 50-51 кг. Със сигурност активното ти тегло е около 40-40и нещо, х2=около 80 гр протеин е супер за твоето тегло. Аз не бих яла повече. Освен това лещата има също супер добър протеинов профил. Когато ядеш постно, би могла да смесваш кафяв ориз с боб и екстра вит Ц съдържащи храни или сок или малко лимон и това прави добре усвоен, "пълен" протеин или как му се викаше от гледна точка на аминокиселини. Изобщо не е нужно според мен да ядеш на всяко ядене месни или млечни протеини, не че си ме питала де. :Д Но аз да си кажа, на всяка манджа Банана. Wink

Аз ти харесвам менюъо много и го имам за пример!

# 247
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Духче, ти пък, казвай си, всички гледни точки са от полза  Hug
Банана, спрямо активното тегло е така, но фитнес пала е на друго мнение, а на този етап следя макросите по него. За себе си съм установила, че приемът на повече протеин ми се отразява по-добре най-вече на тренирането, отколкото липсата на такъв. Но както и да е де, ще намеря златната среда Simple Smile
Два дни съм в къщи и хапвам по-често от обикновено, когато съм на работа. Държа калориите и макросите под контрол така, че не се оплаквам Simple Smile

# 248
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Дези, много ти благодаря за споделените линкове!

Вчера завърших по план с шаран за вечеря и на:
Totals   1,304   В61   М50 П148   

Днес: тренировка за крака + bcaa + протеин пудра

Закуска: телешко печено + пюре от броколи + оризови кексчета 3бр
За обяд (късен обаче, щото ще се пръсна) салата маруля, краставица и пушена сьомга.
За вечеря нямам идея - ядат ми се скариди, рапани, нещо морско, ама дали ще хвана пазара... на уока с чушка, тиквичка, морков...  

Понеже съм последна да се допълня с пълен отчет за вчера:

Totals   1,362   В97   М40 П151

Вечерята беше скариди със зеленчуци в уока + оризовки 30гр

Снощи ставах 5 пъти, защото трябваше да давам лекарство на малкия и днес нямам и кутии Sad преди малко шепа пълнозърнест Крънч.

По-късно ще се престраша да хапна от фууд бара.

Малкия е с повръщане и още обмислям дали изобщо да ям днес нещо по-различно от крънч, оризовка и т.н.

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 11:55 от TDI

# 249
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Привет и от мен. Днес вече съм в работна среда и съответно е по-лесно с яденето.
Закуска: овесена баница + кафе
Обяд: пилешко бутче със спанак с ориз
Следобедна: 2 мандарини, шепа бадеми
Тренировка - протеин
Вечеря: леща яхния + 2 фил.хляб с квас, салата моркови със зехтин

# 250
  • Мнения: 864
Еми т'ва е перфектното хранене. :Д Какво повече да му тамъни човек, супер си, Ани.

# 251
  • Мнения: 1 547
Да се запиша и аз. Спазването на режим не се оказва много трудно Blush
След тренировката - протеин
Закуска - овесената баница на Ани и непълна чаена чаша кисело мляко
Обяд - печена пъстърва (120 г), печени сладки картофи (150 г), краставица с 1 с.л. зехтин
След обяд - филийка черен протеинов хляб (60 г) с моцарела (50 г) и краставица.
Вечеря - две телешки кюфтета (общо 100 г), 2/3 чаена чаша кафяв ориз басмати, 150 г задушени броколи.

# 252
  • Мнения: 1 110
как я правите тази освесена баница Simple Smile

# 253
  • Мнения: 1 143
Има рецептата на предните страници.

# 254
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Така получих си преди малко режима от Юли, не знам защо, но съм сигурна, че това ще е моята година и че това е режима Blush
Ще започне да ме следи от неделя, но аз от утре ще започна да се подготвям психически  Blush
Та пожелайте ми успех!

Общи условия

Активация на акаунт