Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки ІІІ

  • 45 856
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 402
Храната вчера К 1 684   В105   М81   П123
Закуска - филия бонус с някакво високопротеиново лайт крема сирене от лидъл (много вкусно се оказа и нискокалорично около 100 калории за 100 грама), яйце, пъстърма, чай с мед
Обяд - 250 гр супа от леща + 100 гр. джолан, ябълка
След обяд - като закуската + 20 гр шоколад
Вечеря - Две яйца, 50 гр. пушена сьомга, 30 гр. саламурено сирене, салата домати, краставици, лук, 20 гр. шоколад

# 706
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 440
Прощавай, прочела съм грешно питането ти :=)
От Кирил Танев
Оооо, супер. Споделяй как вървят нещата, ще ми е много интересно.  Hug Само хранителен режим ли ти направи или и двигателен?? В зала ли тренираш?

Сноще направих прекрасно зареждане. Уж само суши щеше да е, но не би  Joy То не бяха разядки с препечени филийки /но пък от лимец/ , то не бяха тортили, то не бяха мезенца. Че и винце половин бутилка. Просто прекрасно. Най-хубавото от всичко е, че сутринта нямах никакво подуване на корема, нито промяна дори и с грам в теглото. Премерих се извън обичайното мерене във вторник, защото ми беше интересно  Mr. Green

Днес: Овесена Баница - 2 парчета около 170г + кафе
За вечеря ще са кюфтета от киноа, но обяда не съм го измислила още  Thinking ама то защото хич не съм гладна
Мисля да мина и през залата. Малко по-добре съм днес, та да се пораздвижа само със собствено тегло.

# 707
  • Мнения: 2 405
Ще споделям, Ани:=)Надявам се да имам с какво да се похваля.
Двумесечен хранителен + тренировъчен режим ми изготви,онлайн.Иначе тренирам в зала. Мм работи с него вече 3ти месец и е много доволен от постигнатото до момента(мм работи за покачване на чиста мускулна маса). В крайна сметка убеди и мен да опитам. Не съм спазвала никога тренировъчен план. Едва първа седмица тече, чувствам се ок, мотивирана :=) Харесва ми да се движа по план, ясна цел. Надявам се да бъда стриктна, всичко си зависи от мен.
Утре сутрин : крака, глутеус

Менюто днес:
З:3 белтъка+1 жълтък/грейпфрут цял
О:120гр пилешко, салата/ориз 50гр
СЗ:Филия немски мокър хляб+100гр шунка
В:Супа(зеленчукова) +салата(без мазнина/домати+краставица) +120гр пилешко

Днес ми дойдоха Зеления чай(с какао) и Елкарнитина:=)Зеления чай е ужас. Някой пие ли, разтваряте ли го или? Ще го разтварям в малко вода (мисля), че хич не ми харесва вкусът/силен и натрапчив ми идва..

# 708
  • Мнения: X
 Be_Special , и аз имам режим от К. Танев. И до голяма степен менюто в нетрен. ден се доближава до твоето. То не че в тренировъчен е особено по- различно, но все пак!

# 709
  • Мнения: 2 405
Be_Special , и аз имам режим от К. Танев. И до голяма степен менюто в нетрен. ден се доближава до твоето. То не че в тренировъчен е особено по- различно, но все пак!
Супер, значи ще движим заедно:) Как се чувстваш откакто си на режимното хранене? От кога си на режим?
И при мен не са кой знае колко различни храненията в тренировъчен/нетриновъчен ден. Логично при втория вид храненето е една идея по малко.
Аз се чувствам супер, макар че знам че съвсем скоро ще започна да си търся млечните продукти, които обожавам и съм консумирала винаги с удоволствие. Това сирене, кашкавал, прясно мляко, кисело мляко.. Кафето винаги пия с мляко, сега не ми се полага Сладки неща не обичам, поне това. Орязал ми е и плодовете, въглехидратите са малко. Общо взето има хапване, но си е предимно месо/риба и салати, много изчистено. Каквото, такова. Ще следвам препоръките, му пък да видим. Иначе корема ми се е прибрал много. Малко преди да ми изготви режимите бях на вид моно диета, та и там посмъкнах сантиметри. Действам. Стига с моите оправдания, че съм раждала, вече мина година.. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 710
  • Мнения: X
Ами не бих казала, че съм го спазвала стриктно.
От плодовете имам само грейпфрут.
От млечните- котидж.
Пилешко филе и сьомга, това е в общи линии.
Отделно протеин на прах.
Понякога кафяв ориз или малко сладък картоф.
Сериозно обмислям да го започна от събота (мразя да започвам нещо от първо число или от понеделник) в комбинация с тренировъчния режим, ще видим докъде ще я докарам следвайки неговата схема и препоръки.
Радвам се на резултатите ти.

# 711
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 440
So selfish, Be_Special, ще следя с нетърпение какво споделяте. Я кажете, колко пъти в съдмицата са ви тренировките и има ли много кардио?

Много се чудя и аз дали да не се доверя на него, но тъй като все още не съм сигурна дали искам да покачвам мускулната маса и колко точно ...и изчаквам. А и повечето отзиви, които имам за неговата работа не са за покачване на маса, а за сваляне.
Но пък сега Be_Special споделя, че мъжът й е доволен от режима за покачване, та ще се почудя още малко.  Mr. Green

# 712
  • Мнения: X
Ани, почти сигурна съм, че К. Танев изготвя режими според целите на всеки- не само за отслабване и чистене на мазнини, но и за покачване на мускулна маса. Моят тренировъчен план включва силови тренировки 3 пъти седмично, следвани от 20- минутно кардио, най-образно казано това е разграфено да се случва в понеделник, сряда и петък, вторник и четвъртък имам само 30 минути кардио, събота и неделя се почива.

# 713
  • Мнения: 10 010
Знаете ли защо толкова често препоръчват 20мин кардио? Каква е целта? Защо 20 мин?
 

# 714
  • Мнения: 864
Еми защото се очаква след силова да си труп и за да не претренираш. Да не забравяме също, че се очаква да си и на хранителен режим, затова 20 мин е достатъчно да забързаш метаболизма, да потренираш сърцето без да огладнееш като звяр. Освен това билдърите са с насоченост качване на мм през повечето време, кардиото се увеличава на степени от пролетта до лятото. Няма как да степенуваш 12-20 седмично чистене, ако си през цялата година на турбо обороти. От 20 се минава на 25, 30, 35, 40 и така до 60-90 че и 120 мин на ден при седмично с5епенуване. После се спира, че кардиото влияе малко или много на съотношението мускул-мазнина. Това са ми обяснявали на мен.

А иначе ако дойде някоя госпожица със среден до нисък реален и качествен опит във фитнеса, умните тренери не биха я пратили да прави по часове кардио. Мои наблюдения. Респект към тях.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 047
След силова, 20 мин кардио за мен са ужасно много. Отделно като време - през седмицата го нямам, едва успявам 1 силова в обедната почивка, бързам и пак закъснявам.... Уикенда имам време, но силовата ми е обемна и тежка и кардиото става 15 мин макс. И после глаааад ooooh!

# 716
  • Мнения: 2 405
Аз имам кардио всеки път, 20 мин, след силовата.Цел:отслабване. Тренирам 4 пъти седмично. Треньорът те пита, кои дни искаш да тренираш, колко пъти, по кое време на деня. Следващият месец ще опитам да дигна на 5 тренировки седмично.
Относно 20 минутното кардио. Това, което ми е казвал приятел(спортист, кинезитерапевт, в момента работи в нац. отбор по волейбол, физическа подготвка) е, че :
Едва след 17-20 минути при поддържане на висок пулс от 125 до 160 удара в минута, се включва термогенезата и се преминава към процес на горене на подкожните запаси.
При мм също имаше кардио. Първите 2 месеца. Неговото обаче беше задължително високоинтензивно(Hit). Имаше и 1 ден само кардио, пак интервално. Ръката и бедрото дръпнаха на сантиметри, а талията се стопи. Жестоко :=) Сега 3тия м. К. Танев му намали кардиото. Пак има в някои дни, но не е Hit.
Процесът по покачване на мускулна маса е доста бавен. Трябва много да се следи хранатада се дига тежко, да има прогрес всяка седмица и възстановяване. Нещата стават бавно там. Трябва тялото да разбере правилно какъв сигнал му се подава. Да разбере, че мускулът има нужда да расте. А това става от покачването на тежестите и сериите.

# 717
  • Мнения: 1 402
Вчера се почерпих стабилно с шоколад и вино за празника. Днес мисля да карам само на яйца с малко масло. До тук съм изяла едно с 4 гр. масло...вярно, че няма глад...

# 718
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 440
Процесът по покачване на мускулна маса е доста бавен. Трябва много да се следи хранатада се дига тежко, да има прогрес всяка седмица и възстановяване. Нещата стават бавно там. Трябва тялото да разбере правилно какъв сигнал му се подава. Да разбере, че мускулът има нужда да расте. А това става от покачването на тежестите и сериите.
И на мен ми се вижда това с качването на мускулна маса за доста по-сложно от чистенето на мазнини. Thinking Може би, защото с чистенето вече съм му хванала начина и затова така  Mr. Green
Вчерашният празник го усетих с две парчета домашна френска селска торта. Вместо със заквасена сметана я направих с цедено кисело мляко и стана разкошна.
Днес си доядох за закуска последното парченце  Mr. Green  Heart Eyes
На обяд тренирах /въпреки, че още не съм на 100% ок/, пих протеин и после хапнах 4 кюфтенца с киноа,тиквичка и морков и сос от извара и кисело мляко. За десерт парче черен шоколад Simple Smile
Вечерята ще е 100г пилешко месо, задушени броколи и моркови.
Утре е сирни заговезни и ще правя истинска баница за закуска  Crazy

# 719
  • Мнения: 10 010
Аз имам кардио всеки път, 20 мин, след силовата.Цел:отслабване. Тренирам 4 пъти седмично. Треньорът те пита, кои дни искаш да тренираш, колко пъти, по кое време на деня. Следващият месец ще опитам да дигна на 5 тренировки седмично.
Относно 20 минутното кардио. Това, което ми е казвал приятел(спортист, кинезитерапевт, в момента работи в нац. отбор по волейбол, физическа подготвка) е, че :
Едва след 17-20 минути при поддържане на висок пулс от 125 до 160 удара в минута, се включва термогенезата и се преминава към процес на горене на подкожните запаси.
При мм също имаше кардио. Първите 2 месеца. Неговото обаче беше задължително високоинтензивно(Hit). Имаше и 1 ден само кардио, пак интервално. Ръката и бедрото дръпнаха на сантиметри, а талията се стопи. Жестоко :=) Сега 3тия м. К. Танев му намали кардиото. Пак има в някои дни, но не е Hit.
Процесът по покачване на мускулна маса е доста бавен. Трябва много да се следи хранатада се дига тежко, да има прогрес всяка седмица и възстановяване. Нещата стават бавно там. Трябва тялото да разбере правилно какъв сигнал му се подава. Да разбере, че мускулът има нужда да расте. А това става от покачването на тежестите и сериите.


Точно заради болднатото попитах. Защото знам, че горенето става след това, а на 20мин. се спира. Значи целта е кардио здраве, а не сваляне на мазнини? Горенето става при силовата и без това...
Чудя се, обичам да ровя, не се заяждам. Интересно ми е. Peace

Даже се замислям да изкарам курс лятото, но като нямам намерение да работя в тази насока се чудя има ли смисъл....

Общи условия

Активация на акаунт