Нашите кухни - 77

  • 70 068
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 39 306
В  тоя случай почвам да мисля в друга насока- шкаф с котлони и фурна на скосената стена. И само няколко долни шкафа с помощен плот. И бих махнала шкафа над вратата.

# 721
  • Мнения: 3 067
Не знам дали е възможна подмяната със само една врата. Ако не - бих спазила линията и при изработката на другите шкафове. Над аспиратора има някакъв странен шкаф, тесен + още един до половината!?

# 722
  • Мнения: 1 196
Много запазени са всички и затова не мисля за смяна в момента.
Единствено тези синьо-жълти плочки ми бодат очите,обаче ММ не иска и да чуе за къртене. Disappointed
Ско,над аспиратора са сбъркани шкафовете,че не можах да се оправя с програмата Relieved

# 723
  • Мнения: 9 774
Един по-прагматичен поглед от мен. За красотата, която ще спаси света, си получила доста мнения.
За скосения ъгъл - аз съм твърдо ЗА за скосяване или за шкаф с объл ръб, за което казаха, че само някои и то от по-скъпите плоскости стават за огъване. Аз лично се удрям редовно във всички възможни ръбове, дори и да има достатъчно разстояние.
За вратите да са цели, а не на половинки. Ако няма отворен рафт на горния ред и над него вече шкафове, помисли (сметни) дали няма да се удряш с горните врати, като ги отваряш. Че може много красиво да стане с ръба на вратата, ако се шибнеш. На мен като идея (все още) ми допадат сгъващите се нагоре горни врати (както там се казват), така дори и при широк шкаф няма опасност да се удариш. Но механизмите за това отваряне са по-скъпи.
Ти си прецени дали така би ти било удобно.

# 724
  • Мнения: 1 196
Благодаря ви за всички съвети,момичета!
Утре ще ходим до един майстор да говорим и пак ще го мислим как да стане всичко!
На мен лично са ми много удобни отворени рафтове,стига да не са около печката.
Все си намествам разни дреболии,но в тази кухня няма да има никакви такива.
Евентуално някакви етажерки мога да си сложа в последствие Yum

# 725
  • Мнения: 9 774
Ей такива заоблени ми харесват, аз смятам така да си направя, че моята Г-образна кухня (като даденост) е с изпъкнал ръб на Г-то. И в другия край на едната чертичка, понеже няма да стига до стена, пак искам да е заоблено.

# 726
  • София
  • Мнения: 181
Много запазени са всички и затова не мисля за смяна в момента.
Единствено тези синьо-жълти плочки ми бодат очите,обаче ММ не иска и да чуе за къртене. Disappointed
Ско,над аспиратора са сбъркани шкафовете,че не можах да се оправя с програмата Relieved
Грунд, хубаво флексово лепило и лепиш други нови плочки директно върху старите.

# 727
  • Мнения: 65
Здравейте, въпросите са ми към дамите с кухни от гланц, от колко време ги ползвате, с какво ги поддържате, въобще всякакви съвети ще са ми от полза. Аз доста ги харесвам, особено с овалните форми, но всички ме убеждават, че много се драскат, трудно се почистват и след не много дълъг период на употреба съвсем няма да ми е толкова любима. Благодаря

# 728
  • Мнения: 39 306
4 години, а може и повече. Бърша с мокра кърпа, влажна кърпа....Нямам драскотина.

# 729
  • Мнения: 40 857
Половин година, но гланцът е само на "втория етаж". Поддържа се елементарно - само с мокра кърпичка или швамтух. Няма нужда от търкане (гланцът е от ПВЦ фолио) и няма от какво да се надраска.

П.П. Огънати вратички не стават от фолирани плоскости, а само от боядисан МДФ и МДФ с фурнир.

# 730
  • Мнения: 797
Много запазени са всички и затова не мисля за смяна в момента.
Единствено тези синьо-жълти плочки ми бодат очите,обаче ММ не иска и да чуе за къртене. Disappointed
Ско,над аспиратора са сбъркани шкафовете,че не можах да се оправя с програмата Relieved
Грунд, хубаво флексово лепило и лепиш други нови плочки директно върху старите.
Съншайн Мери, кажи на мъжа ти да си гледа работата. Ако искаш ще ти пратя пари с еконт и му се оправдай че са от приятел.Wink За плочки върху плочки....хмм, това е за мързеливите. В кухнята на сестра ми са лепили върху плочки гръб. Много тъпо, стеснява се кухнята. Не хи слушай.

# 731
  • Мнения: 1 196
 Blagoslovena,не съм го измислила още как да премахна плочките,но се надявам и това да стане в някой хубав ден Sweat SmileStuck Out TongueStuck Out Tongue ММ е много тих и хрисим човек,но щом става дума за ремонт,това е нещо,което е ужааасно трудно и тежко.Нещо вкъщи се подменя или сменя само ако напълно "умре".По тази причина исках жилище,което е що-годе отремонтирано и ми харесва визуално,защото иначе щеше да е страшно.Simple Smile

# 732
  • Мнения: 65
4 години, а може и повече. Бърша с мокра кърпа, влажна кърпа....Нямам драскотина.
А как почиствате само с влажна кърпа мазните петна без препарат, аз трудно почиствам сега петната дори с обезмаслител или магическа гъба

# 733
  • Мнения: 499
Аз от два месеца съм с новата кухня. Изцяло бял гланц и също бърша с мокра къроа. Гърба ми е бели метро плочки и се чистят изключително лесно само с влажна кърпа.

# 734
  • София
  • Мнения: 12 006
4 години, а може и повече. Бърша с мокра кърпа, влажна кърпа....Нямам драскотина.
А как почиствате само с влажна кърпа мазните петна без препарат, аз трудно почиствам сега петната дори с обезмаслител или магическа гъба
Става въпрос за вратичките, а не за плота. По вратичките какви мазни петна, освен ако инцидентно не разлееш нещо, но тогава е изключение от общото чистене и поддръжка.

Общи условия

Активация на акаунт