Трудни взаимоотношения

  • 13 263
  • 178
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Здравейте отново.
....Разбирате ли, аз вчера се опитах да проведа спокоен разховор с него- започвайки с това къде са моите грешки и как аз ще направя всичко възможно, да не прекалявам с нещата които го тормозят,обясних му че трябва да съм спокойна,че мога да навредя на бебето с тия нервни състояния  ... след което разговорът продължи аз му споделих за нещата, които ме тормозят и мен.. и разговорът отново завърши със изнервяне от негова страна. Хора, той ми се изнервя за това,че не знам къде искам да родя все още,че се колебая,че си меня мнението. Той просто изпитва гняв от мен,като цяло. Такова усещане имам.
Винаги в отношенията на двама души и двамата носят вина,наясно съм. Ако бях само аз отдавна да съм избягала с 200. Но не съм, не съжалявам за детето,никога не бих го нарекла грешка. Но от тук нататък какво. Аз наистина се замислям дали живот и здраве след като родя ,да му позволя да има права за това дете.
Напомня ми на моичкия навремето.
При нас се оказа, че има друга. Разбрах го години по-късно. Тогава лъжеше и носеше от сто кладенеца вода, само и само да каже, че аз съм крива.
Правят го, за да скрият от себе си какви боклуци са, щото ги е срам. От себе си ги е срам, защитен механизъм - да обвинят теб, че ти си ги прогонила. Някои го беше обяснил добре по някоя от другите теми.

Ето това мнение:
Поредният инфантилен "мъж", който изведнъж е прозрял, че да си играе на семейство е твърде сериозна работа, и сега дава назад. Не се учудвам, че ти се гневи и си търси личното пространство - иска да продължи да си живее като ергенче и обвинява теб за края на този му живот. Съвсем скоро ще си потърси и "свободата".
Просто се чудя защо такива лъжат жените да забременяват от тях - всъщност те въобще не искат нито семейства, нито отговорностите около тях.
Съжалявам, но този няма да бъде родител. И тепърва ще ти прави проблеми, след като сега е с бутонките. Настройвай се.

Моят се обърна на 180 градуса след 3тия месец. Изведнъж го стегна. Дотогава нямаше никакви кой знае какви проблеми. Който не го е преживял, не може да го разбере.

# 61
  • Добрич
  • Мнения: 933
Като човек,отстояващ и държащ на личното си пространство и палещ от почти нищото,нека авторката да сподели малко повече.

# 62
  • Мнения: 1 451
Аргументът за личното пространство е доста смущаващ. Дори да има лична сфера на интереси, от сорта на занимание с танци, хоби, членство в клуб или нещо такова, където половинката не участва, това НЕ означава, че тя няма право да знае и да се интересува какво се случва на местата, където ходи другата половинка. А пък да браниш някакво лично пространство, когато си във връзка или имаш семейство, т.е. да криеш нещо, всъщност е доооста притеснително! Направо си е абсолютно НЕнормално. Веднага бих се замислила дали човека не води двойнствен живот, независимо дали е с друга жена, или хазарт или кой знае още какво. Няма място за тайни и загадки в съвместния живот.
Авторке, действай! Сподели с родителите си.Ти се притесняваш,че ще се тревожат, обаче повярвай ми, отлагането ще доведе до това, изведнъж да им се стовари в момент,когато много по-зле нещата. Нека да знаят какво става! Аз бих искала да знам какво преживява моето дете , особено с проблеми от такъв характер.Грешиш, ако си мислиш, че те самите не са забелязали, че този твоя не се държи добре! Когато казах на майка ми за проблемите с мъжа ми, знаеш ли, тя дори не ме изслуша, а направо започна "той има любовница, нали". Така че, давай смело, кажи им, ще се изненадаш от реакцията им,уверявам те.Най-хубавото е, че можеш да разчиташ на тях в този момент.

Последна редакция: ср, 12 дек 2018, 18:44 от Space_woman

# 63
  • Мнения: 17 409
 Направо закриваш темата с това изложение, поради факта, че животът на много  двойки е подчинен на тази визия.
Simple Smile

# 64
  • Мнения: 7 953
Това за личното пространство и аз го слушах... Ама поне бебето вече се беше родило.
Този "татко" ако още не е минал във фазата "ти не ме разбираш", скоро ще мине, имам предвид ще намери някоя, която да го " разбира".
Авторке, бих споделила с родителите си. Но... Бъди готова да не получиш подкрепата, която смяташ за едва ли не гарантирана.
На твое място бих изчакала раждането. Този човек няма да те пусне лесно.

# 65
  • Добрич
  • Мнения: 933
Аргументът за личното пространство е доста смущаващ. Дори да има лична сфера на интереси, от сорта на занимание с танци, хоби, членство в клуб или нещо такова, където половинката не участва, това НЕ означава, че тя няма право да знае и да се интересува какво се случва на местата, където ходи другата половинка. А пък да браниш някакво лично пространство, когато си във връзка или имаш семейство, т.е. да криеш нещо, всъщност е доооста притеснително! Направо си е абсолютно НЕнормално. Веднага бих се замислила дали човека не води двойнствен живот, независимо дали е с друга жена, или хазарт или кой знае още какво. Няма място за тайни и загадки в съвместния живот.
Авторке, действай! Сподели с родителите си.Ти се притесняваш,че ще се тревожат, обаче повярвай ми, отлагането ще доведе до това, изведнъж да им се стовари в момент,когато много по-зле нещата. Нека да знаят какво става! Аз бих искала да знам какво преживява моето дете , особено с проблеми от такъв характер.Грешиш, ако си мислиш, че те самите не са забелязали, че този твоя не се държи добре! Когато казах на майка ми за проблемите с мъжа ми, знаеш ли, тя дори не ме изслуша, а направо започна "той има любовница, нали". Така че, давай смело, кажи им, ще се изненадаш от реакцията им,уверявам те.Най-хубавото е, че можеш да разчиташ на тях в този момент.
Защо да е ненормално да имаш лично пространство и интереси?Ние сме така 10 години вече.Когато излизаме по отделно с приятели не изискваме точен отчет къде,какво сме правили и казали.Да,семейство сме,но сме и отделни индивиди.Когато излизам с приятелки дори не ме пита кога ще се прибера.По същия начин като ми каже,че отива за риба и ли да си твори нещо в гаража аз не го питам кога ще се върне.Не се питаме първо,защото си вярваме. Второ,защото това е време за нас като отделни личности.Време,в което не мислим за домакински и професионални задължения, и други битовизми.

# 66
  • Мнения: X
Лошото е, че когато мъжете заговорят за лично пространство, обикновено става дума за ергенски начин на живот и друга жена, а не за хобита и интереси.

# 67
  • Мнения: 17 409
Лошото е, че жените влизат в отношения, стъпили на концепцията по-горе. Нямало място за лично пространство. Край. Две в едно и това е. Какво й пречи на жената да си заяви същото. Не ми казвайте - щото деца гледа, и домакинства. Нито пък за отлетелите пеперуди искам да чета пак.


# 68
  • Мнения: 18 774
Глупости, нормалното лично пространство не е довело никого до скандали и изнервяне. Не се правете, че не разбирате кое какво значи.

# 69
  • INFJ
  • Мнения: 9 447
Ако личното пространство се изразява в това да не поема никакви отговорности или да го няма по цяла нощ без обяснение, е нормално това да доведе до конфликт и недоверие.

С неговите скандали, обиди и отблъскване няма да спечели доверието дори на куче.

# 70
  • София
  • Мнения: 24 839
Защо си мисля, че авторката е с нов ник и темата е продължение на онези 2- 3, в които ни разказваше за идиота, който не я иска, а тя му се вреше из ръцете? newsm78

# 71
  • Мнения: 17 409
Знаем много добре кое какво значи, особено женската мнителност, ревност и несигурност. Страхът от другата. Дори и да я няма, рано или късно ще се появи при подобни нагласи и подход.
В случая - поведението му е на агресор, а нейното е нестабилно и тя не крие. Не са един за друг хора, всеки да си търси неговото и така.

# 72
  • Мнения: 18 774
А аз мисля, че е на едно момиче, което даже бяха женени след кратка връзка и той я нагрубяваше яко, но беше "заможен" и тя искаше всичко да се оправи.

# 73
  • INFJ
  • Мнения: 9 447
Дренке, недоверието и мнителноста не са хубави качества, но има хора, които търсят точно този ефект и господинът го постига с голям успех, а после крещи и обижда заради реакциите, които сам е предизвикал.

Не знам какво искаш да кажеш с "не са един за друг", нима има жени, които точно такъв мъж заслужават или биха си паснали с него?

# 74
  • София
  • Мнения: 17 855
Точно така. Крейзи мейкърите правят нормални хора без крайни дефицити да се държат като откачени. Затова същите тези хора в други връзки са нормални и неревниви и сигурни и там какъвто е редовният рефрен.
Докато на крейзи мейкърите, агресорите и подобни породи всичките им връзки са подобни и завършват подобно. С "тя е виновна, щото е много еди- каква си"

Общи условия

Активация на акаунт