Хитринки за всякакъв случай - 19

  • 61 876
  • 742
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 534
Капки коларгол са с йод и сребърна вода.
В грешка сте.Колоидно сребро на прах се разтваря в дестилирана вода .Това са капките коларгол.

# 271
# 272
  • София
  • Мнения: 5 547
Точно реклама с петна от йод имаше ,на вениш,мисля че кислородна вода избелва йода.

# 273
  • Мнения: 4 213
Йодът се изпарява от самосебе си след време.

# 274
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Мазно от латекс се маха или с шкурка, или боядисване с блажна боя и после латекс.

# 275
  • Мнения: 441
Изпръсках си стената с мазнина, от едни яйца на очи пръсна олио.
Боядисахме, но мазнината изби отново. Знае ли някой с какво да почистя или напръскам?
Благодаря.
Аз имах няколко капки пръснато на стената и с минимални усилия ги изчистих с магическата гъба на Фино Blush

# 276
  • Мнения: X
Изпръсках си стената с мазнина, от едни яйца на очи пръсна олио.
Боядисахме, но мазнината изби отново. Знае ли някой с какво да почистя или напръскам?
Благодаря.
И аз имам такъв случай, от преди 10г чистих стената латекса почти се изтри,боядисахме ,но пак изби мазното макар че е по- бледо.
Преди време бях като вас. Мазах с белтък, с жълтък, не и не. Не помня тук ли ми каза някой, но помня какво направихме. С финна шкурка изтъркахме там, къдета са петната. Намазахме с латекс и петна вече няма.
ох, така трябва май да направя и аз, защото от малката на сестрата на ММ, останаха едни споменчета от боички по стената.... И то не какъв да е цвят, ами точно от гадното кафяво.... С нищо не се маха от стената.
И докато споменавам малката, да спомена и за другият подарък - мазни пръсти по холната секция. От близо месец трия и търкам с обезмаслител, веро, тест, мокри кърпи за мебели, спрей за прозорци.... Нямат махане.
Това ли е?
И след години ли ще седят?!

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 6 648
Мазни петна се грундурат преди боядисване и няма проблеми след това Simple Smile
Иначе и аз знам, че се запечатват с разбит жълтък, но в днешно време...

# 278
  • Мнения: X
Хората го обвиват в алуминиево фолио, за да го пазят чист този капак.
Тридесет годишен грил да почна тепърва, не си струва. Обърнах на обратно при почистването и видях, че е произведен през далечната 1987 г.

# 279
  • Мнения: 11 750
Не знам къде да го сложа това, но много ми хареса този под:
https://web.facebook.com/uniladmag/videos/2567130186643358/

# 280
  • Мнения: 797
Записвам се с хитринка за почистване на бели обувки - маратонки, кецове и бр. - с мицеларна вода. Купувам някоя по-евтина за целта и търкам с магическа гъба или памуче, напоено с водата. Изчиства се перфектно.
Здравейте. Аз пък си почиствам маратонките, кецове, изобщо бялото на обувките, чехлите ми за лабораторията с парцалче/гъба и паста за зъби колгейт. Първо се натрива добре по мръсните участъци, след което поседяват така обувките, измиват се с чист парцал докато отстраните мръсотиите и остатъка от пастата.
Ползвам го и за упорити мазни петна от пръсти по лабораторните шкафове.

# 281
  • Мнения: X
Благословена, още днес ще пробвам пастата върху секцията в хола. То май само това не съм опитвала. Иначе върху текстил и шушлек, съм споделяла, че много добре премахва мазни петна.

# 282
  • Мнения: X
Нали знаете, че готвенето в алуминиеви съдове и най-вече съхранение на храна в такива не е най-безвредното нещо на света.
А на мен ми е проблем капака на парти грила. Алуминиев, леко напръскан и няма почистване. Нито в съдомиялна мога да го пусна, пробвах със сода бикарбонат, но потъмнява и се отказах.

И аз питах заради парти грил, в крайна сметка го почистих със Зебра и се изчисти идеално, без поражения. Но е от старите парти грилчета, 20+ години, алуминия на новите не ми изглежда точно същия и не знам дали Зебрата е удачна.

# 283
  • Мнения: X
Петна от мухъл по стените - бърза помощ

За съжаление както всяка година в най-студените месеци, в кухнята ми се образуват на две-три места петна от мухъл.
Колкото и да проветрявам, нищо не помага, а влажността е около 50%, което не е много. Когато готвя става на 70-80%, но обикновено като проветря спада отново. Та последната седмица явно не сме проветрявали както трябва и в ъглите на тавана, на стената с прозорците, се образуваха черни и тъмнокафяви петна, с около големина колкото длан. Тъкмо се ядосвах, че ще трябва да умирисвам с белина точно в кухнята и реших да пробвам все пак нещо на базата на кислороден прекис. Имам в момента спрей на Вениш Окси и напръсках и забърсах с кухненска хартия.
Черното веднага изчезна. Следващата стъпка ще е да ‘‘напудря‘‘ със сода бикарбонат. Тя също е от враговете на мухълните гъби. За тези, които могат, препоръчвам измазване с вар. В другите стаи, където също преди имаше петна тук-таме, махнахме тапетите и замазахме с вар. Вече няма никакъв мухъл.

# 284
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 846
Аз в кухнята нямам проблем, тъй като готвя на терасата. Получаваше ми се в хола при сушене на пране, макар и внесено от терасата.
Преди редовно се спасявах с обикновена течна белина. Миналата година направихме ремонт и засега нямам поражения.
Проветряването обаче всяка сутрин, обед и вечер е закон. Отделно, че имаме и влагоабсорбатор, който включваме, когато усетя по-голяма влажност.

Общи условия

Активация на акаунт